- 30 września 2025r.Dzień Chłopaka w naszej szkole nie przeszedł bez echa – a już na pewno nie bez śmiechu i… słodkości! Dziewczyny małe i duże spisały się na medal (dosłownie!) i przygotowały dla swoich kolegów wyjątkowe laurki, pełne ciepłych słów, a do tego dołożyły coś dla ducha i dla brzucha.
26 września 2025r.Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. My również corocznie bierzemy w niej aktywny udział. Akcja polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Może nie wszyscy pamiętają,…to przypomnijmy, że pomysł „Sprzątania Świata” wywodzi się z Australii. Dziękujemy wszystkim za udział.
25 września 2025r.Szkoła
…to nie tylko nauka i szkolne mury. Nie liczy się gdzie, liczy się z kim. Nie ważne jak… ważne, że uczymy się życia…
Najważniejsze to razem… razem doświadczamy, razem się śmiejemy, razem poznajemy świat od najmłodszych lat. Niezapomniany czas i kolejna wspólna przygoda klas 3a i 3 b
Z pozoru zwykłe materiały – patyki, mech, kasztany, kawałki kory – w dziecięcych rękach ożyły, tworząc baśniowe makiety pełne życia i fantazji. Każda kompozycja jest inna: tu wysokie grzyby jak drzewa, tam schowane pod listkami żołędzie jak małe skarby jesieni. Taką piękną dekorację do własnej sali lekcyjnej wykonali uczniowie klasy 3b. Będzie długo cieszyła oczy… Jak widać, jesień nie musi być smutna.
16 września 2025r – Festiwal Nauki
Klasy ósme wróciły z tygodniowej wycieczki pełnej wrażeń!Od 8 do 12 września zwiedzali Wrocław, podziwiali urokliwą Pragę, odkrywali tajemnice Zamku Książ i Podziemnego Miasta Osówka oraz piękno Szklarskiej Poręby. Największym wyzwaniem (i sukcesem!) było wejście na Śnieżkę. To był niezapomniany czas wspólnych przygód i nowych doświadczeń! Dziękujemy paniom Kasi i Ewie oraz panu Damianowi za opiekę i wspólnie spędzony czas.
,, Kiedy wydaje się,że wszystko się skończyło,wtedy dopierowszystko się zaczyna…”Jan TwardowskiZ rozpoczęciem nowego roku szkolnego, kiedy wypoczęci wróciliśmy wszyscy do pracy, dla naszej koleżanki pani Ewy Masloch, nauczycielki wychowania przedszkolnego, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek DZIĘKUJEMY….za każdy dzień…
za wiedzę…
za uśmiech…
za wychowanie wielu pokoleń…


Pani Ewo…
Wzorem ubiegłego roku obecna klasa 3b kontynuuje udział w innowacji pedagogicznej z zakresu wychowania fizycznego #FitSchool. Ogólnopolski program, a w naszym województwie pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty w Gdańsku, ma na celu wspieranie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Uczniowie podczas każdej lekcji będą robić krótką przerwę na przygotowane ćwiczenia ruchowe, które poza walorami utrzymania formy fizycznej będą również pobudzać inne układy do efektywniejszej pracy np. podczas zadań umysłowych…już wystartowali… Pani Iwonie oraz dzieciom życzymy wytrwałości. Przypomnijmy również słowa #FundacjaMedicover oraz pana Grzegorz Kryger podczas obejmowania patronatu. Zachęcamy również inne szkoły do działania.
10 września 2025r.
,, Radość, która przemienia się w dziękuję, jest najlepszą wdzięcznością…”– Gottfried Ephraim- LessingNie ma takich słów, które oddadzą naszą wdzięczność
podziękowanie
ogromną radość
DZIĘKUJEMY Gminie Lipnica z panem wójtem Markiem Cichoszem na czele, za pełne sfinansowanie adaptacji, remontu oraz wyposażenia nowej sali lekcyjnej
DZIĘKUJEMY również pracownikom Gminy Lipnica, którzy od wiosny pracowali nad przekształceniem niewykorzystanej części sali gimnastycznej w nowoczesną oraz przestrzenną salę, która wraz z początkiem roku szkolnego, służy klasie 2a
Dzięki WAM realizujemy to, co najważniejsze w edukacji…aby każdy uczeń w naszej szkole czuł się komfortowo i miał najlepsze warunki do zdobywania wiedzy
DZIĘKUJEMY 

Niezwykły wynalazek – papier. Dzieci z klas V na lekcji techniki poznały proces produkcji papieru, a na koniec wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwego węgla drzewnego. Lubimy się uczyć i poznawać świat, a jeszcze chętniej przez praktykę i działania.
1 września 2025r.
Rok Szkolny 2025/2026 rozpoczęty…Życzymy Wszystkim kolorowych dni i wielu powodów do uśmiechu w szkole. Sukcesów, inspiracji i odkrywania swoich talentów – powodzenia! Nowy rok szkolny to nowy start – niech przyniesie Nam wszystkim tylko dobre chwile.Drodzy Uczniowie…pamiętajcie, że każdy krok naprzód, każdy wysiłek włożony w naukę, przybliża Was do realizacji Waszych marzeń i celów. Niech nie zabraknie Wam wytrwałości, ciekawości świata i wiary w siebie. Nauczycielom życzymy odkrywania wielu nowych talentów… inspirowania swoich wychowanków do nowych zadań i działań, które przybliżają krok po kroku do rozwoju każdego z nich. Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy spokojnej pracy wśród dzieci i młodzieży. Rodzicom życzymy cierpliwości, spokoju i satysfakcji z każdych nawet najmniejszych osiągnięć swoich dzieci.








































