- Zazwyczaj jest tak, że czas wakacji to moment, kiedy uczniowie chętnie zapominają o szkole…Nie tym razem. Grupa naszych uczniów, a było około 40… z ogromnym zapałem uczestniczyła w półkoloniach zorganizowanych w ramach projektu „Edukacja przyszłości w Gminie Lipnica”. Przypominamy, że projekt realizowany jest przez Gminę Lipnica w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Dziękujemy bardzo prowadzącym z Fundacji za wspaniałą podróż w świat robotyki oraz eksperymentów


26 czerwca 2025r.
Ukończenie szkoły podstawowej 2025, pożegnanie absolwentów cz.2. Przed Wami miłość i praca…i całe życie nie proste… Dziękujemy, że tu byliście…jesteśmy dumni… idźcie i zdobywajcie świat… teraz już pełna relacja…warto obejrzeć do końca…
Zakończenie dla klas I – V Zakończenie dla klas VI – VIII
Konkurs Piosenki Angielskiej
Podsumowanie kolejnej edycji Konkursu Piosenki Angielskiej. W ostatnim tygodniu szkoły było u nas muzycznie.
Mam Talent 2025A to zwycięzcy tegorocznej edycji w poszczególnych kategoriach:AKROBATYKA
ZOFIA GAŁAN 1c
PIOSENKA
Zuzanna Wantoch Rekowska 4a
INSTRUMENT MUZYCZNY
Agata Połczynska 7b
RYSUNEK
Marta Wnuk Lipinska 6a
TEATR
,, Kopciuszek XXI wieku ” klasa 4a
TANIEC
klasa 1b
NAGRODA PUBLICZNOŚCI
Julia Ostafij 5b
piosenka

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom

Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu wraz z opiekunami za organizację Konkursu oraz Komisji, która miała w tym roku bardzo trudne zadanie.Do zobaczenia w kolejnej edycji już za rok. Czekamy na nowe talenty…


,, Naród, który nie zna swojej przeszłości…ginie…i nie buduje przyszłości…Zatrzymajmy się na chwilę…”
W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zapraszamy wszystkich do uroczystej lekcji historii…


…Zapraszamy w imieniu uczniów klas drugich oraz przedszkolnych Skrzatów i Elfów

Dziękujemy naszym dzieciom i opiekunom…że nam przypomnieli…skąd pochodzimy…i kim jesteśmy …z czego jesteśmy dumni…

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypadł na dzień 23 kwietnia… w naszej bibliotece został zorganizowany nietypowy dzień wypożyczania książek… inspirowany z Hiszpanii katalońskim świętem…, w którym każdy, kto przychodzi po książkę otrzymuje kwiatek ze słodką niespodzianką
Nasza akcja znalazła ogromny odzew do odwiedzenia szkolnej biblioteki a uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję. Każdy sposób na przyciągnięcie uwagi i zachęcanie do czytelnictwa jest wspaniały i owocny. Przy okazji Święta Książki nasi uczniowie w ciekawy i praktyczny sposób dowiadują się o sposobach na czytelnictwo w innych krajach na świecie…
25 kwietnia 2025r.Dzień Ziemi… znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie 22 kwietnia. Akcje prowadzone corocznie wiosną na całym świecie mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji klasy piątej zaprosiły młodszych kolegów i koleżanki na przedstawienie tematyczne, które pokazało, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Jednocześnie uczniowie przypomnieli, że każdy z nas ma obowiązek dbania o przyrodę, która nas otacza. Dziękujemy uczniom oraz paniom Marzenie i Alinie, które co roku przybliżają nam przy wielu okazjach tematy ekologii.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) klasa 1 ,,c” odwiedziła Gminną Bibliotekę! Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały dwóch bajek, które przeniosły je w magiczny świat literatury. Po literackiej podróży przyszedł czas na zabawę – uczniowie podzielili się na dwie drużyny i rozegrali emocjonującą grę w „Bystre oczko”!Dziękujemy Bibliotece Gminnej za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas!
16 kwietnia uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych udali się w ramach zajęć z języka kaszubskiego do Wejherowa. Miasto to nazywane jest duchową stolicą Kaszub, ze względu na Kalwarię Wejherowską – miejsce do którego od wielu lat pielgrzymują Kaszubi w czasie Wielkiego Postu

Nasi uczniowie na początek udali się do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, żeby zwiedzić charakterystyczny dla krajobrazu miasta pałac Przebendowskich. Następnie odbyły się tam warsztaty, na których nasi uczniowie ozdabiali wielkanocne pisanki techniką decoupage’u. Ostatnim punktem programu był spacer dróżkami Kalwarii Wejherowskiej, idealnie wpisujący się w trwający właśnie Wielki Tydzień. Jak zawsze ważnym elementem wyjazdu była integracja grupy, która odbywała się pod czujnym okiem opiekunów. W godzinach popołudniowych uczniowie bezpiecznie wrócili do domów.Wyjazd odbył się w ramach uczestnictwa uczniów w zajęciach języka kaszubskiego w szkole…i był w całości finansowany ze środków właśnie na ten cel… To kolejna zaleta, obok poznawania kultury, dziedzictwa, czy zwyczajów Kaszub, że warto w tych zajęciach brać udział…
W dniu 16 kwietnia uczniowie klasy 2b brali udział w grze terenowej „Zaginiona pisanka
wielkanocnego zajączka”. Radość podczas wykonywania zadania była ogromna. A na koniec dzieci szukały w lesie jajeczka od zająca. Dziękujemy bardzo za współpracę i pomoc mamom…, które również wykonały zadanie wielkanocne… dzieci potwierdzą. Poza tym uczniowie tworzyli w swojej sali szkolnej pisanki na trzy różne sposoby.
16 kwietnia 2025r.Podsumowaliśmy kolejną edycję wiosennego konkursu ,,Pisanka Wielkanocna”. Komisja miała trudne zadanie… Po zapoznaniu się z 53 pracami, które zostały ocenione pod względem oryginalności… kreatywności… oraz estetyki… wybrała najpiękniejsze z nich.Kategoria klas 1-3:1 m-ce: Patrycja Zmuda Trzebiatowska
2 m-ce: Stanisław Gierszewski
3 m-ce: Stanisław Zmuda Trzebiatowski
Wyróżnienia klas 1-3:Marcel Kaminski
Anna Turowska
Emilia Bukowska
Michalina Stoltman
Kategoria klas 4-8:1 m-ce: Julia Bukowska
2 m-ce: Otylia Śpiołek
3 m-ce: Marta Kaszubowska
Wyróżnienia klas 4-8:Zuzanna Wantoch Rekowska
Julia Czapiewska
Antoni Trzebiatowski

12 kwietnia 2025r.Sobotni Jarmark Wielkanocny oraz XXXI Przegląd Twórczości Kaszubskiej w Bytowie za nami. Małe Gochy po raz kolejny podbiły serca Komisji Konkursowej oraz publiczności. W tym roku każda z grup otrzymała 1 miejsce i taką samą nagrodę pieniężną. Każdy zespół miał swojego rodzaju ,, perełkę ”… dlatego też Komisja nagrodziła wszystkich. Ogromne Gratulacje dla naszego zespołu… wraz z panią Alicją sprawiacie, że w oku kręci się łezka wzruszeń… Jesteście naszą DUMĄ…
Dziękujemy 
14 kwietnia 2025r.Uczniowie klasy 1c wzięli udział w wyjątkowej przygodzie z naturą. Najpierw samodzielnie zasiali owies, ucząc się, jak wygląda początek życia rośliny. Codziennie z ciekawością zaglądali do doniczek, obserwując jak z małych ziaren wyrastają zielone źdźbła. Doglądali swojej hodowli z troską, podlewali i porównywali wzrost roślin. Gdy owies pięknie się zazielenił, dzieci przygotowały do niego kolorowe ozdoby, dzięki czemu powstały urocze, wielkanocne kompozycje.To była nie tylko lekcja przyrody, ale też cierpliwości, odpowiedzialności i wspólnej radości z efektów swojej pracy!
13 kwietnia 2025r.Uczniowie klas ósmych, wspólnie z panią wicedyrektor oraz opiekunami, wzięli udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim. Wzruszający montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów szkoły gospodarzy, w przejmujący sposób przybliżył tragiczne losy blisko 22 tysięcy obywateli II Rzeczypospolitej, bestialsko zamordowanych wiosną 1940 roku. W 85. rocznicę tej tragedii złożono hołd ofiarom, których imiona i losy na zawsze wpisały się w pamięć historyczną naszego narodu
Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy udali się do symbolicznych miejsc pamięci: pod tablicę poświęconą dwóm zamordowanym w Katyniu policjantom – Leonowi Cherkowi i Pawłowi Janickiemu – oraz pod pomnik upamiętniający poległych i pomordowanych pograniczników z okresu II wojny światowej
Złożenie kwiatów oraz chwila ciszy były wyrazem głębokiego szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Dziękujemy za zaproszenie Komendzie Powiatowej Policji Bytowie, która przy współpracy z Zespołem Szkół w Brzeźnie Szlacheckim była gospodarzem uroczystości


11 kwietnia 2025r.Dziękujemy bardzo nauczycielom, rodzicom oraz uczniom… za wsparcie w kolejnej już akcji ,, Palma dla Afryki”. Niech będzie to taka nasza wspólna cegiełka pomocy…Po raz kolejny odpowiedzieliśmy na prośbę zaprzyjaźnionej szkoły w Niezabyszewie. Nasze palmy zostaną sprzedane podczas Niedzieli Palmowej przez siostry zakonne – Misjonarki Świętej Rodziny w Gryficach, z których jedna siostra Henryka Mirka Stachlewicz pochodzi właśnie z naszego powiatu. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na pomoc Floridzie- afrykańskiej studentce medycyny, która posługując na misjach, świadczy pomoc ortopedyczną. Dobro wraca… więc i my pomagamy…


10 kwietnia 2025r.Klasa 5a bawiła się w tie-dye czyli barwiła koszulki, zabawy było co nie miara. Tie – dye to technika barwienia ubrań. Polega na zawiązaniu tkaniny…np. gumkami recepturkami, by następnie nałożyć na nią jeden lub kilka barwników. Po wyschnięciu T-shirt, kurtka, bluza lub jeansy przeobrażają się w zupełnie nowy model zdobiony kolorowymi muśnięciami.
10 kwietnia 2025r.Ósmoklasiści wzięli udział w Dniach Otwartych w bytowskich szkołach ponadpodstawowych oraz odwiedzili firmę DRUTEX. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą kierunków oraz profili w poszczególnych placówkach… Jak również dowiedzieli się, jak wygląda produkcja okien w znanej na cały świat firmie. Nasi uczniowie już niedługo będą musieli wybrać kolejny etap edukacyjny…a dzisiejsza wizyta w szkołach ma pomóc tym jeszcze niezdecydowanym…
Dnia 7 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Uczniowie rozwiązywali test 25 pytań z przepisów ruchu drogowego… 10 krzyżówek i musieli jak najlepiej pokonać rowerowy tor przeszkód.W grupie I (klasy 5) zwyciężył zespół z Borowego Młyna
Drugie miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły
W grupie II (klasy 6,7,8) zwyciężyła nasza drużyna
, miejsce drugie zajęła drużyna z Borowego Młyna
trzecie zaś uczniowie z Brzeźna Szlacheckiego
. Zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę Lipnica na zawodach powiatowych.Gratulujemy wszystkim drużynom wspaniałej rywalizacji. Dziękujemy panu Bogdanowi za przygotowanie naszych uczniów. Podziękowania również dla pana Łukasza Burandta, który reprezentował policję podczas turnieju.
Gmina Lipnica przy współpracy Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim byli gospodarzami etapu gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wśród uczestników byli również nasi reprezentanci. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:
Kategoria klas 1-4 sp:1 m-ce: Adrian Reszka
2a3 m-ce: Kacper Topka
4a
Kategoria klas 5-8 sp:1 m-ce: Szymon Topka
8a3 m-ce: Miłosz Zaborowski
5a
Kategoria szkoła ponadpodstawowa:2 m-ce: Szymon Jabłoński
jesteśmy dumni z naszego absolwenta.Zaangażowanie uczniów w życie młodego strażaka zasługuje na Ogromne Gratulacje i Brawa… zachęca młodych do spędzania swojego czasu wolnego w bardzo ważny i wartościowy sposób…To nie tylko zajęcia pozaszkolne ale często prawdziwa pasja. Życzymy wszystkim dalszego rozwoju.Serdecznie dziękujemy panu Bogdanowi, panu Jarkowi oraz pozostałym opiekunom za przygotowanie naszych uczniów oraz wsparcie podczas konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do naszej Gminy Lipnica oraz Pani Dyrektor Anny Borchardt za wspaniałą organizację turnieju…Kolejny etap, czyli eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, odbędą się już 11 kwietnia. Szymonie i Adrianie… będziemy w najbliższy piątek trzymać za was kciuki.
31 marca – 2 kwietnia 2025r – Rekolekcje Wielkopostne
Temat rekolekcji, w których braliśmy czynny udział ,,Jan Paweł II- Wielki Polak, Pielgrzym Nadziei…”, był tematem przewodnim a zarazem ogromnym hołdem pamięci…w 20 -stą rocznicę Jego odejścia od Nas…

Podczas pierwszego dnia oglądaliśmy m.in. filmy o życiu Naszego Wielkiego Rodaka…
wykonywaliśmy prace plastyczne ,,Nie ma tu Ciebie, co robisz w Niebie…?”
oraz wykonaliśmy serca z naszymi podziękowaniami… cichymi myślami lub intencjami….
Drugi dzień rekolekcji to był dzień, w którym złożyliśmy nasze SERCA na ołtarzu podczas mszy świętej… A kolejnym naszym zadaniem… już w szkole…był test wiedzy o Janie Pawle II…
Trzeci… ostatni dzień rekolekcji to już nasza tradycyjna…
wspólna…
droga krzyżowa…
Wszyscy w skupieniu…
razem…
mieliśmy okazję pójść kolejnymi stacjami… przeżywać to wszystko, co da nam właśnie zbliżająca się Wielkanoc…
Nadzieję…, że warto codziennie zaczynać od nowa…
nawet wtedy, gdy napotykamy na przeciwności i kamienie na naszej drodze życia…
W szkole zaś uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody za najpiękniejsze prace plastyczne oraz za najlepiej napisane testy z wiedzy, a były to zadania w poprzednich dniach rekolekcji…
BARDZO serdecznie dziękujemy pani Zdzisi, księdzu Sławkowi, naszym wspaniałym aktorom z klas 4ab, wszystkim uczniom posługującym słowem i śpiewem podczas mszy świętych, oraz wszystkim pozostałym uczniom i nauczycielom…za to, że Wszyscy wspólnie spędziliśmy ten czas, pełni Nadziei na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy…


2 kwietnia 2025r.
21.37…


Janie Pawle II…20 lat temu odszedłeś do domu Ojca…a dzisiaj nadal jesteś z nami… w naszych sercach i myślach. Tak jak dziś śpiewaliśmy wszyscy wspólnie podczas rekolekcji wielkanocnych Twoją ulubioną oazową pieśń…tak prowadź nas dalej i wspieraj w naszej pracy… nauce…zabawie
Abyśmy mieli siłę każdego dnia zaczynać od nowa…27 marca w nasza szkoła była, jak co roku gospodarzem szóstej edycji Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Alfa i Omega”, w czasie którego uczniowie walczyli o tytuł Mistrza wiedzy i umiejętności. Oczywiście mimo rywalizacji celem naszego konkursu była dobra zabawa. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami teoretycznym i praktycznymi. W tym roku nawlekali koraliki wg wzoru rozpoznawalni zioła i przyprawy po zapachach i wyglądzie tłumaczyli słówka angielskie i układali Scrabble wykonywali i opisywali doświadczenie z magnesami i opiłkami żelaza odgadywali władców Polski na podstawie cytatów nazywali i określali funkcje narządów wewnętrznych zaznaczonych na modelu anatomicznym człowieka zmagali się z ortografią, układali tangramy. W tym roku zwyciężyła Julia Depka Prądzinska z Brzeźna Szlacheckiego
. Gratulujemy Mistrzyni oraz pozostałym uczestnikom. Dziękujemy sponsorom: Państwu Gawinom „Delikatesy Kaszubskie” oraz Panu Witoldowi Wichrowi „Paula”, dzięki którym wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni


21 marca 2025r. – Pierwszy Dzień WiosnyWiosenny Challenge ,,Wspólnie Wspieramy Edukację”Do Challenge’u nominujemy instytucje:Zespół Szkół w Borowym MłynieUrząd Gminy w LipnicyNadleśnictwo w OsusznicyZapraszamy do zabawy. Jednocześnie przypominamy, że niewywiązanie się z zadania skutkuje zasileniem konta wybranej przez siebie fundacji.


























































II Wiosenny Turniej Warcabowy dla klas I-lll szkoły podstawowej za nami. To już na stałe wpisana rywalizacja w Pierwszym Dniu Wiosny.W tym roku zwycięzcami zostali:I m Mikołaj Ollik 3b
II m Gracjan Kiedrowski 2b
III m Hubert Dyngosz 1a
Gratulujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom i zapraszamy za rok. Dziękujemy pani Joli i panu Bogdanowi Rymon Lipinskm za przeprowadzenie Konkursu.


























































„Wiosno, wiosno, wiosno, ach to Ty” – w naszej szkole zrobiło się dziś słonecznie, radośnie, energicznie i niech już tak zostanie.Pożegnaliśmy Zimę, przywitaliśmy Wiosnę, radośnie i z piosenką na ustach.Dziękujemy BARDZO policji, na czele z kierownikiem Posterunku Policji w Lipnicy panem Łukaszem Łukasz Burandt. Dzięki nim mogliśmy bezpiecznie w dniu dzisiejszym powitać najpiękniejszą porę roku DZIĘKUJEMY.



























































Pierwszy Dzień Wiosny poprzedził w naszej szkole szalony tydzień. Był Dzień bez plecaka, Dzień Kolorowej Skarpetki, Dzień na Opak, kiedy wszystko nam się pokręciło i poprzestawiało. Był również Dzień w Kapciach i poczuliśmy się jak w domu. Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę zaangażowanie świetne pomysły i humory.
20 marca 2025rW tym dniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2025”. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 43 uczniów klas II-VIII. Teraz pozostało nam czekać na wyniki konkursu, które otrzymamy w maju bieżącego roku. Wszystkim uczestnikom życzymy maksymalnej ilości punktów. Dziękujemy paniom Ewie i Ani za przeprowadzenie Konkursu.
20 marca 2025r. – Konkurs Piosenki Szkolnej w ParchowieNasza reprezentacja przywiozła trzy wyróżnienia. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestniczkom: Zosi, Hani, Marcie oraz Patrycji za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Dziękujemy za wspaniały śpiew. Dziękujemy za to, że się wciąż rozwijacie i stawiacie sobie kolejną poprzeczkę artystyczną.Wyróżnienia otrzymały:Patrycja Zmuda Trzebiatowska 2b- kategoria klas 1-2
Marta Kaszubowska 4b- kategoria klas 3-4
Hania Kryger 5b- kategoria klas 4-5
Dziękujemy również Zofii Malich 8b- za wyjątkową piosenkę i wykonanie.
14 marca 2025r.Kolejna edycja Konkursu Piosenki Szkolnej w Parchowie zbliża wielkimi krokami, dlatego w naszej szkoły odbyły się w tym tygodniu eliminacje do tego wydarzenia. Naszą społeczność na eliminacjach powiatowych reprezentować będą:
Patrycja Zmuda Trzebiatowska 2b- ,,Rzeka marzeń ”
Marta Kaszubowska 4b- ,,Leń”
Hanna Kryger 5b- ,,Kolorowy wiatr”
Zofia Malich 8b- ,, Tęsknię sobie ”Gratulujemy wszystkim odważnym uczestnikom za udział w etapie szkolnym, a za naszą reprezentację do Parchowa będziemy oczywiście trzymać wszyscy mocno kciuki.
14 marca 2025r.W ostatnim czasie odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu “Bezpieczny Internet”. Wszystkie prace konkursowe zachwyciły nas swoją kreatywnością i pomysłowością – uczestnicy w interesujący sposób pokazali, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Bezpieczeństwo w Internecie to niezwykle istotna kwestia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy świat online stał się nieodłączną częścią naszego życia. Warto pamiętać, że sięganie po pomoc to oznaka radzenia sobie, a nie słabości! Jeśli spotykamy się z niepokojącymi sytuacjami w sieci, zawsze warto skonsultować się z dorosłymi, nauczycielami lub specjalistami. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipnicy za współfinansowanie nagród dla uczestników konkursu! Dziękujemy również pani pedagog Sylwii oraz pani psycholog Monice za koordynowanie konkursu i pokazanie dzieciom i młodzieży bardzo ważnych aspektów dzisiejszego funkcjonowania w świecie Internetu.
11 marca 2025r.Bum Bum Rurki.. również zainspirowały dzieci klas 1, 2, 3, wspólne muzykowanie oraz spotkanie z ruchem, były doskonałą okazją do: rozwijania kreatywności, ćwiczenia koordynacji i rytmiki, świetnej zabawy w grupie. Dziękujemy panu Dawidowi Gackowi z Krakowa za super zajęcia i możliwość innego spojrzenia na te proste, lecz jak się okazuje ciekawe i inspirujące przedmioty.
10 marca 2025r. – Dzień MężczyznZ okazji Dnia Mężczyzny życzymy wszystkim Panom, tym dużym i tym mniejszym, aby każdy nowy dzień, był kolejnym powodem do zadowolenia, aby nigdy nie opuszczała Was dobra passa, a każde marzenie stało się rzeczywistością.
8 marca – Dzień KobietDzień Kobiet to dzień szczególny, w którym pamiętamy w wyjątkowy sposób o naszych wszystkich paniach. W imieniu męskiej społeczności naszej szkoły, tym dużym życzymy satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym, radości i uśmiechu na każdy dzień, jak również tym małym wiele radości oraz uśmiechu oraz wszystkim dużo słońca
.
7 marca 2025r.
W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 8a wybrali się do naszego Urzędu Gminy w Lipnicy i zapoznali się z tajnikami pracy samorządowca. Wizyta została zorganizowana w ramach doradztwa zawodowego. Dziękujemy pracownikom urzędu, na czele z panem wójtem Markiem Cichoszem, za możliwość poznania charakteru pracy tej ważnej instytucji, za miłe przyjęcie oraz cenne informacje dla naszych uczniów, którzy już są na końcowym etapie szkoły i powoli będą musieli wybrać kolejny etap kształcenia.
17 luty – 28 lutego – Ferie zimowe
Zasłużony zimowy odpoczynek za nami. Wypoczęci, pełni nowej energii, naładowani wieloma nowymi emocjami, z dobrą książką, filmem czy spotkaniami z rodziną lub przyjaciółmi, powróciliśmy wszyscy do naszych szkolnych obowiązków. Przy tej okazji bardzo Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, którzy podczas zajęć dodatkowych podczas ferii sprawowali opiekę nad uczniami, którzy integrując się, bardzo aktywnie spędzili czas w murach naszej szkoły. A były to zajęcia muzyczno- taneczne, sportowe, kreatywne, w salce SI, wspólne seanse filmowe, zabawy z chustą czy rozgrywki w warcaby, jak również wspólne prace z klocków LEGO. To był wspaniały i udany czas.

14 lutego 2025r.105 lat temu…kiedy to zgodnie z decyzjami Traktatu Wersalskiego, ustalono ostateczną granicę, proboszcz z Borowego Młyna ks. Bernard Gończ zebrał miejscowych Kaszubów, którzy zaprotestowali przeciw krzywdzącemu ich przebiegowi granicy. Zgromadzeni i zdeterminowani w okolicach jeziora Gwiazda, przesuwali słupki graniczne kilka kilometrów na zachód. „Wojna palikowa” stała się ważnym składnikiem lokalnej tożsamości, a pamięć o uczestnikach trwa dzięki aktywności Fundacji „Naji Góchë”, na czele z panem Zbigniewem Talewskim.Dnia 14 lutego nasza Szkoła miała ogromny zaszczyt kolejny raz brać udział w tak ważnej corocznej lekcji historii. Nad jeziorem Gwiazda w Strażnicy Tradycji i Patriotyzmu im. Bohaterskich Gochów p.w. Chrystusa Obrońcy odbył się tego dnia uroczysty apel upamiętniający ,,wojnę palikową” na Gochach z 1920 roku. Druga część obchodów odbyła się w Zespole Szkół w Borowym Młynie. W imieniu naszej społeczności szkolnej Dyrekcja, poczet sztandarowy oraz grupa uczniów oddali hołd bohaterom Naszej Małej Ojczyzny. DZIĘKUJEMY pani dyrektor ZS w Borowym Młynie, pani Grażynie Burandt za zaproszenie do uczestnictwa w tej ważnej i szczególnej dla nas uroczystości. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w obchody tak ważnej lekcji historii. Jesteśmy wdzięczni również za to, że w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy szkoła w Borowym Młynie dba o miejsce pamięci w ,,Strażnicy”, a naszych uczniów, jak co roku przy tej okazji, wraz ze swoimi rodzinami, zachęcamy bardzo gorąco na spacer do Strażnicy, bo tam jest cząstka naszej polskiej historii.

14 lutego 2025r.
W Walentynki nasza szkoła była gospodarzem Finału Powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. I to była dla nas Wszystkich Ogromna WALENTYNKA. Szczypiorniści z Lipnicy pokonali wszystkich finalistów: SP 2 Bytów 6:2, SP 3 Miastko 13:1 i SP Tuchomie 11:7. Zwycięzcy awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w pierwszej połowie marca w Człuchowie. Gratulujemy drużynie wraz z trenerem i trzymamy kciuki po feriach. A teraz zasłużony czas na ładowanie baterii. Dziękujemy






































































14 lutego 2025r.Miłość jest jedną z najpiękniejszych i najpotężniejszych rzeczy, jakie istnieją.
Potrafi zmieniać, leczyć i nadawać życiu sens. Objawia się w czułości uścisku, w szczerych słowach wsparcia, we wzajemnym zrozumieniu, uśmiechu i drobnych gestach. Więc się kochajmy, szanujmy, uśmiechajmy, bądźmy dla siebie życzliwi, czujmy, że jesteśmy kochani życzy cała nasza społeczność szkolna.






































































13 lutego 2025r.
Wspólne spędzanie czasu w nieformalnej, przyjaznej atmosferze sprzyja integracji uczniów. Dlatego też klasa III a spędziła południe pełne zabawy i integracji. Spotkanie rozpoczęliśmy wyjściem do marketu Dino, gdzie zrobiliśmy potrzebne zakupy. Następnie zjedliśmy pizzę oraz inne przysmaki i oglądaliśmy film animowany ” Gang wiewióra”. Po filmie był również czas na zabawy, gry i tańce.
To było bardzo miłe popołudnie
7 lutego 2025r.
Wracamy do piątkowego kaszubskiego święta w naszej szkole,…kiedy to byliśmy już po raz ósmy gospodarzami Konkursu Gawędziarskiego
Dumnie każdego roku, wraz ze Zrzeszeniem Kaszubsko- Pomorskim oddział w Lipnicy, upamiętniamy obecność dr Józefa Bruskiego…
twórcy kaszubskich gadek, który żył pośród lokalnej społeczności lipnickiej…a pamięcią jest wśród nas do dziś… 
Nasze Święto rozpoczęliśmy tradycyjnie od występu ,, Małe Gochy”, który przygotowała niezastąpiona Alicja Zmuda Trzebiatowska…
Wdzięk, niepowtarzalność oraz gracja… towarzyszą za każdym razem, kiedy młodzi artyści wychodzą na scenę…
relacja foto-muzyczna
Już jest tradycją Konkursu Gawędziarskiego, że uczestnicy wraz z opiekunami składają kwiaty pod obeliskiem poświęconym doktorowi Józefowi Bruskiemu, który nie bez znaczenia znajduje się właśnie przy Przychodni w Lipnicy. Podsumowując piątkowy dzień chcemy bardzo podziękować Tym wszystkim, którzy wspierają nas od lat, aby pamięć patrona naszego Konkursu trwała i byśmy mogli wspólnie corocznie podejmować nasze działania.Dziękujemy:Firmie GAWIPOL w ChojnicachGminie BytówWiesławie i Antoniemu Depka ProndzinskimKatarzynie i Sylwestrowi Owśnickim – Restauracja Dobri MôlMałgorzacie i Łukaszowi Gawinom- Delikatesy Kaszubskie w LipnicyKarolinie i Damianowi Dolnym – Manufaktura PstrągaZbigniewowi Fabczakowi- Piekarnia w LipnicyZrzeszeniu Kaszubsko- Pomorskiemu Oddział w LipnicyGminie Lipnica na czele z wójtem panem Markiem Cichoszem, który również towarzyszył nam osobiście w tym ważnym dniudla Wszystkich anonimowych naszych SponsorówDziękujemy również wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi naszej szkoły, opiekunom, uczestnikom, ich rodzicom, zaproszonym gościom za wspólne świętowanie…Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną edycję naszego przedsięwzięcia BRAWA…BRAWA… BRAWA… Do zobaczenia w kolejnej edycji.
6 luty – Finał Powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Lipnica zajęła 2 miejsce, wygrywając z drużyną ze Świerzna i przegrywając z Tuchomiem. Ogromne Gratulacje dla zawodniczek i trenerek.
5 lutego 2025r. – Bal karnawałowy dla klas IV – VIII
Klasy 4-8 również szalały na swoim balu karnawałowym, niesamowite kreacje, super nastroje i duży problem w wyborze najlepszych strojów. Dziękujemy raz jeszcze Radzie Rodziców na czele z panią Martyną Jankowską, za wspaniałe nagrody. Dziękujemy państwu Katarzynie i Sylwestrowi Owśnickim z restauracji ,,Dobri Mól” za ufundowanie 7 woucherów na dowolną pizzę, z których 4 trafiły do klas 4-8 właśnie. Dziękujemy Wszystkim za wspaniałą zabawę i frekwencję… JESTEŚCIE FANTASTYCZNI…
5 lutego 2025r. – Bal karnawałowy dla klas I – III
Karnawał klas I – III – było cudownie… tanecznie… bajkowo…tak, jak powinno być. Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców szkoły podstawowej, z panią Martyną Jankowską na czele, za wspaniałe nagrody za wyróżnione stroje. Choć trzeba przyznać, że oceniający mieli bardzo trudne zadanie. Szczególne podziękowania ślemy również do państwa Katarzyny i Sylwestra Owśnickich z restauracji ,,Dobri Mól”, którzy podarowali siedem woucherów na dowolną pizzę, z których 3 Komisja przydzieliła w klasach I – III za najbardziej pasujące przebranie do osoby i charakteru dziecka. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu swoich dzieci na tegoroczny bal. To był wspaniały czas Szkółka Fantazja. Dziękujemy



5 lutego 2025r.
Uczniowie klasy 2 b obchodzili Międzynarodowy dzień klocków LEGO. Uczniowie dowiedzieli się że klocki z nami są już od 93 lat i jak powstały. Klocki to nie tylko zabawa, rozwijanie kreatywności czy kształtowanie zmysłu technicznego. Również i nauka. Uczniowie przy pomocy klocków uczyli się tabliczki mnożenia i także wspólnie się integrowali się.
Dnia 31 stycznia byliśmy gospodarzami w zawodach międzygminnych w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: Parchowo, Czarna Dąbrówka, Studzienice i Lipnica. Drużyna z Lipnicy w pierwszym meczu wygrała po rzutach karnych z zespołem z Parchowa( 4:4, karne 2:1). następnie przegrała po rzutach karnych z drużyną z Czarnej Dąbrówki ( 4:4, karne 0:1), a w ostatnim meczu uczniowie z Lipnicy pokonali drużynę Studzienic 9:3. Zespół z Lipnicy zgromadził 6 pkt i zajął w zawodach rejonowych I miejsce. Było to możliwe dzięki korzystnym wynikom pozostałych meczy.
ll m-ce Czarna Dąbrówka 5 pkt
III m-ce Studzienice 4 pkt
IV m-ce Parchowo 3 pkt
Turniej był bardzo wyrównany i zacięty.
30 stycznia 2025r.
W czwartkowe popołudnie klasa 4b wraz z grupą nauczycieli oraz Dyrekcją wybrała się do Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie. Uczniowie na zaproszenie tamtejszej placówki wystąpili z przedstawieniem ,, Mały Książę ”… To już kolejna okazja, aby nasze dzieci mogły wystawić przepiękną historię miłości Księcia do swojej ukochanej Róży. Po występie była również okazja pobawić się na balu karnawałowym…, który zorganizowali gospodarze. Dziękujemy Dyrekcji SP w Niezabyszewie za szczególne zaproszenie… było nam bardzo miło…to dla naszych Artystów wyjątkowe wyróżnienie… i jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że warto dzieci ,,ubierać w skrzydła…”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom w ten wyjazd.
30 stycznia 2025r.
Okres Nowego Roku to czas, kiedy obdarowujemy kogoś choćby małą niespodzianką. To już kolejny rok, kiedy OGROMNY prezent naszej szkole sprawili NASI RODZICE DZIĘKUJEMY WAM za zaangażowanie w akcji Lidla- Szkoły Pełne Talentów. Dzięki udziałowi w programie i zdobywaniu Talenciaków otrzymaliśmy kolejne gry, którymi będą cieszyły się nasze dzieci i młodzież w świetlicy szkolnej.
Dnia 29 stycznia w naszej szkole rozegrano rejonowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Dziewczęta z Lipnicy pokonały drużyny Studzienic 4:2 i Parchowa 6:3 co dało awans do finału powiatowego, który odbędzie się 6 lutego w Tuchomiu. Trzymamy kciuki za kolejne spotkania dla dziewcząt i trenerek.
22 stycznia 2025r.
Delegacja z naszej szkoły: pan dyrektor Stefan Rudnik oraz nauczycielki języka kaszubskiego pani Anna Gliszczyńska i pani Anna Narloch oraz przedstawiciele naszego organu prowadzącego z panem wójtem Gminy Lipnica Markiem Cichoszem na czele wybrali się na specjalne zaproszenie do Warszawy… a dokładnie odwiedzili Senat RP. Właśnie mija 20 lat od uchwalenia ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym. Z tej okazji odbyło się posiedzenie Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego. Temat posiedzenia to: „Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym – spotkanie w 20. rocznicę jej uchwalenia – kaszubskie doświadczenia”. Udział w posiedzeniu wzięła m.in. pani Minister Edukacji Narodowej, Pani Barbara Nowacka, z którą nasi przedstawiciele mieli okazję zamienić również kilka słów… Wymiana doświadczeń, dyskusje, wrażenia na temat pracy z językiem kaszubskim m.in. w szkole i wykorzystanie go w praktyce, aby w dalszym ciągu na różne sposoby go pielęgnować, zachęcać, propagować, promować…to nasze zadanie, które wykonujemy z ogromną dumą nie od dziś…
17 stycznia 2025r.
Klasa I ,,c” obchodziła „Światowy Dzień Pizzy”. Tego dnia dzieci poczuły się jak w prawdziwej, włoskiej pizzerii. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci także wykonały pracę plastyczną pt. ,, Pizza”, a potem samodzielnie formowały ciasto, na które następnie nałożyły swoje ulubione składniki. Pizzę po upieczeniu wyglądały smakowicie. Na sam koniec nasi mali kucharze mogli zjeść przygotowane przez siebie pyszności… To była udana kulinarna wycieczka…do Włoch…
10 stycznia 2025r.
Wyjątkowy piątkowy wieczór… pełen magii…cudownej atmosfery… wieczór niezapomnianych emocji… został zorganizowany przy współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną oraz Kołem Gospodyń Wiejskich Lipniczanki. Czwarty Koncert Poezji Śpiewanej ,,Śpiewam, jestem…” Rozpoczął się muzyczną podróżą w świat ,,Małego Księcia” i jego ukochanej róży… Dziękujemy klasie 4b oraz opiekunom za cudowną podróż… Program artystyczny przygotowała również nasza kadra, pani Justyna Stoltman, pan Maciej Wrycza oraz nasi wspaniali absolwenci: Madzia, Kasia, Karolina oraz Czarek. Dziękujemy zespołowi ,,Plan B”, że był z nami w tym cudownym klimacie… Dziękujemy wszystkim Paniom z Koło Gospodyń Wiejskich „Lipniczanki” w Lipnicy…, które jak zawsze były z nami i zadbały, aby po koncercie dla duszy znalazło się coś i dla ciała… było przepysznie.
9 stycznia 2025r.
W ramach cyklicznego projektu „Bez cienia wątpliwości” uczniowie mieli okazję zgłębiać tajemnice optyki, przygotowując i prezentując różnorodne doświadczenia, prezentację i teatrzyk cieni. Projekt pozwolił im zrozumieć czym jest i jak działa światło, oraz w jaki sposób odbierane jest przez ludzkie oko. Uczniowie mogli rozwijać umiejętności naukowe w praktyce. To wspaniała okazja do łączenia wiedzy teoretycznej z ciekawymi eksperymentami! Dziękujemy zaangażowanym uczniom i gratulujemy opiekunom za coroczne cykliczne spotkania z nauką.
9 stycznia 2025r.
W ramach działań profilaktycznych zawartych w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym naszej Szkoły, odbyło się przedstawienie pt. „W bajkowym Świecie Ekobohaterów” Uczniowie klasy 4b w różnobarwnych przebraniach postaci bajkowych, zapoznali swoich młodszych kolegów i koleżanki z segregacją śmieci i dbaniem o naszą planetę -Ziemię. Dziękujemy naszym bajkowym bohaterom oraz pani Ewie za wspaniałą inicjatywę i przypomnienie o ogromnej wartości naszej planety… Dbajmy… Szanujmy … Pielęgnujmy …
20 grudnia 2024r.
Przed Świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
Konkurs rozstrzygnięty został w trzech kategoriach wiekowych:
Kategoria 1-3
1 miejsce: Patrycja Zmuda Trzebiatowska
2 miejsce: Emilia Bukowska
3 miejsce: Stanisław Gierszewski
Wyróżnienie otrzymali:
Filip Dmowski,
Julia Garbiak,
Oskar Topka,
Amelia KiedrowskaKategoria 4-6
1 miejsce: Julia Bukowska
2 miejsce: Anna Piechowska
3 miejsce: Feliks Chrzan
Wyróżnienie otrzymał:
Florian Kopp OstrowskiKategoria 7-8
1 miejsce: Izabela Cieminska
2 miejsce: Vanessa Rudnik
3 miejsce: Michalina Kiedrowska.
Wyróżnienie otrzymała:
Amelia HapkaZwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach.
Z okazji Narodzenia Pana na czas świętowania całym sercem składamy Wszystkim jeszcze raz najpiękniejsze życzenia… radości…
uśmiechu… miłości… wspaniałego czasu w gronie rodzinnym…przyjaciół… spokoju oraz odpoczynku.
18 grudnia 2024r.
Nasza szkoła od września realizuje zadania ogólnopolskiego programu Mały Mistrz – Zdrowie i Sprawność Młodych Pokoleń, który wspiera aktywność fizyczną uczniów klas 1-3. Dzięki temu programowi możemy wspólnie zadbać o zdrowie i sprawność naszych najmłodszych! Uczniowie klas Ib, II a, II b i III b otrzymali właśnie prezent świąteczny…pamiątkowe koszulki. Cieszymy się, że bierzemy udział w czymś ważnym, co nie tylko podnosi kondycję fizyczną ale również jest przy tej okazji świetną zabawą…
#MałyMistrz
#sprawnośćfizyczna
#MinisterstwoSportuiTurystyki
Kolejny świąteczny jarmark za nami… Dziękujemy Organizatorom Biblioteka Publiczna Gminy Lipnica oraz Gmina Lipnica za wspaniały czas… Dziękujemy Rodzicom naszych dzieci za przepyszne słodkości oraz za pomoc… Dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy się również przyczynić do świątecznego klimatu… Dziękujemy Nauczycielom, którzy przygotowali wokalnie naszych małych artystów… Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za swój wkład w ten magiczny wieczór… Dziękujemy Koło Gospodyń Wiejskich „Lipniczanki” w Lipnicy za przekazanie świątecznych ozdób do licytacji na rzecz naszego przedszkola. Dziękujemy wszystkim za obecność… Wszyscy razem stworzyliśmy wspaniały klimat… Do zobaczenia za rok.
13 grudnia 2024r.
Klasa 3b wybrała się w dniu dzisiejszym do Nadleśnictwa Osusznica. Wyjazd został zorganizowany w ramach Projektu Mały Inżynier z doradztwa zawodowego. Kontynuując serię zajęć z cyklu: ,, Poznajemy zawody” uczniowie poznali pracę i obowiązki pracowników- leśników. Przy okazji zbliżających się Świąt odbyły się również warsztaty ozdób choinkowych, przygotowane w tej instytucji. Dziękujemy leśnikom za wspólnie spędzony czas i mnóstwo ciekawych informacji.
#FunduszeEU #FunduszeEuropejskie
#EdukacjaPrzyszłościwGminieLipn ica
13 grudnia 2024r.
W kalendarzu adwentowym klasy 2b pojawiło się dziś zadanie wykonania łańcucha do udekorowania swojej klasy. Dzieło ukończone… To i inne wyzwania dzieci podejmują od początku grudnia…a te przygotowali sami uczniowie oraz ich rodzice. Codziennie rano czeka na uczniów nowe zadanie…, więc z ogromną radością biegną codziennie do szkoły… Tymczasem dzieciaki pozdrawiają…
12 grudnia 2024r.
Uczniowie Zespołu Szkół z Lipnicy wzięli udział w inicjatywie zaproponowanej przez Wójta Gminy i ozdobili choinkę w naszym urzędzie. Tym samym rozpoczęliśmy nowy zwyczaj. Każdego roku choinkę będą stroić dzieci z kolejnych szkół z terenu gminy, co nie tylko wprowadzi świąteczny nastrój, ale również zbliży młodych mieszkańców naszej gminy. To według nas dobry sposób na integrację i wspólne przeżywanie okresu świątecznego. Dziękujemy wszystkim uczniom, dyrekcji i nauczycielom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie trwała przez wiele lat.
12 grudnia 2024r.
Czas przedświąteczny to wciąż temat pieczenia pierniczków przez naszych uczniów na zajęciach techniki. Tym razem z pomysłami na cudowne smakołyki zmierzyły się klasy 5a oraz 6a .. Radość… wspólnie spędzony czas… oraz niosący się po szkole cudowny zapach… to wszystko oznacza, że Święta tuż, tuż…
12 grudnia 2024r.
W dniu dzisiejszym odbył się IX Powiatowy Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jasieniu. Zjechali się do niego najlepsi wokaliści z całego powiatu bytowskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Julianna Chamier Ciemińska, Kacper Topka, Zofia Białowąs oraz Martyna Cichosz. Konkurencja była bardzo duża… stres rozładowało wspólne śpiewanie kolęd, gość specjalny – Mikołaj oraz słodki poczęstunek. Jury przyznało wyróżnienie Juliannie Chamier Ciemińskiej w kategorii klas I-II za wykonanie ,,Grajmy Panu”.
Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły. Dziękujemy również opiekunom, którzy przygotowali naszych artystów
11 grudnia 2024r.
Niebo – Ziemi, Niebu – Ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia
Drzewa – ptakom, ptaki – drzewom
Tchnienie wiatru – płatkom śniegu…Przygotowane samodzielnie życzenia świąteczne również wysłała klasa 2b… W tym celu dzieci odwiedziły tradycyjną pocztę, gdzie przy tej okazji od pani Mirki dowiedziały się o codziennych obowiązkach i zadaniach tej instytucji.
10 grudnia 2024r.
Nasz Prezent Pod Choinkę…ruszył w drogę do Kotliny Kłodzkiej… W ramach akcji ,,Szkoły Szkołom” Ministerstwa Edukacji Narodowej przyłączyliśmy się całym naszym sercem wybierając Publiczne Przedszkole nr.1 ,, Bajka” w Głuchołazach. Wierzymy, że nasza Pomoc choć w części sprawi, że na twarzach dzieci, rodziców i pracowników placówki pojawi się Uśmiech i Wiara w drugiego człowieka… DOBRO WRACA DO NAS ZAWSZE ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ, DLATEGO WARTO POMAGAĆ… DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO ZBIÓRKI NA RZECZ DOTKNIĘTYCH W TEGOROCZNEJ POWODZI… DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM NAUCZYCIELOM W WIELOLETNIĄ JUŻ AKCJĘ ,,POMOCNA DŁOŃ”
#SzkołySzkołom
#MinisterstwoEdukacjiNarodowej
10 grudnia 2024r.
Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych udali się do zamku krzyżackiego w Człuchowie. Zwiedzali tam eksponaty Muzeum Regionalnego oraz uczestniczyli w warsztatach pieczenia i dekorowania pierniczków. Wyjazd odbył się ramach nauki języka kaszubskiego.
6 grudnia 2024r.
Data 6 grudnia nie jest nikomu obca… Od samego rana Mikołajkowe szaleństwo ogarnęło naszą szkołę… Mikołaj w doborowym towarzystwie wiernych śnieżynek odwiedził dzieci i pracowników szkoły, częstując wszystkich słodkim podarunkiem… zaczynamy od klas 1-8… Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkie upominki.
5 grudnia 2024r.
Jak co roku, dbając o jak najlepsze przygotowanie naszych uczniów do egzaminu ósmoklasisty, w ostatnich trzech dniach odbyły się próbne egzaminy. To doskonała okazja, by oswoić się z formą arkusza egzaminacyjnego i zmniejszyć stres przed właściwym egzaminem, który czeka naszych uczniów w maju. Uczniowie musieli się zmierzyć z testem z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego lub niemieckiego…. oraz z własnym stresem.
4 grudnia 2024r.
W dniu dzisiejszym odbyły się szkolne eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jasieniu. Wzięło w nich udział dwadzieścia troje uczestników z klas I-VIII. Komisja mogła… niestety… wybrać tylko jednego finalistę w każdej z czterech kategorii wiekowych. Z klas I-II będzie nas reprezentować Julianna Chamier Ciemińska z pastorałką „Grajmy Panu”. W kategorii klas III-IV Kacper Topka zaśpiewa „Od serca do ucha”. Martyna Cichosz jako reprezentantka z klas V-VI wykona „Kolędę dla nieobecnych”. Zaś Zofia Białowąs zaśpiewa „Cichą noc” w kategorii klas VII-VIII. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu a za finalistów trzymamy kciuki i czekamy na relację z konkursu 12 grudnia!
28 listopada 2024r.
W dniu dzisiejszym odbył się wykład dotyczący wiedzy na temat HIV i AIDS , prowadzony przez p. Beatę Gostkowką pracownika Sanepidu w Bytowie, której jeszcze raz bardzo dziękujemy za wiedzę w tym temacie… W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII.
#edukacjaprozdrowotna
#MinisterstwoEdukacjiNarodowej
Dnia 29 listopada uczniowie klas czwartych obejrzeli na scenie BCK w Bytowie spektakl „Staś i Nel” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji. Zaprezentowane przedstawienie było niesamowitym doświadczeniem dla uczniów, który mogli przenieść się w magiczny świat Afryki, poznając zarówno przygody głównych bohaterów, jak i ciekawe aspekty innych kultur. To świetny sposób na edukację przez sztukę! Kontakt z żywym teatrem, to prawdziwa lekcja emocji, wyobraźni i wartości.
21 listopada 2024r.
Klasy 1-3 wzięły udział w spotkaniu z pisarką Darią Kaszubowską, twórczynią książek „Franc i tajemnica jantaru” oraz „Walerka i bohaterki Jastry”. Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie dzieci do sięgania po literaturę. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowania książkami oraz kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży. Autorka opowiedziała o swojej drodze do pisania, inspiracjach oraz procesie tworzenia książek. Uczestnicy mieli również okazję poznać kulisy powstawania wyżej wspomnianych powieści, które łączą elementy przygody i fantasy z wątkami związanymi z historią i kulturą Pomorza. Spotkanie zakończyło się sesją autografów i zdjęć, podczas której uczestnicy mieli możliwość uzyskania osobistego podpisu autorki na zakupionych do biblioteki książkach. Tego rodzaju wydarzenia mają ogromne znaczenie dla budowania społeczności czytelniczej i zachęcania do sięgania po książki. Dziękujemy Pani Darii za wyjątkowe spotkanie.
#NPRCz 2.0 #
MinisterstwoKulturyiDziedzictw aNarodowego #Ministerstwo Edukacji Narodowej
20 listopada 2024r.
Środowe popołudnie klasa 2b spędziła w towarzystwie tańczących MISIÓW. Na kilka dni przed Świętem Pluszowego Misia spotkali się z żywymi i w dodatku w rozmiarach XXL. A, że to czas przed Andrzejkami, to były wróżby, tańce oraz konkursy…i to wszystko przy światłach latarek. Był również wspólny seans filmowy. Niesamowity, szalony i niezapomniany czas. Dziękujemy pani wychowawczyni za super pomysł i cudowne spotkanie poza nauką. Pani Kamilii dziękujemy za pomoc i obecność.
19 listopada 2024r.
Dzień Zwariowanych Fryzur w dniu dzisiejszym był okazją, aby wykazać się pomysłowością, kreatywnością i dużą wyobraźnią. Tego dnia nikt nie żałował żelu do włosów i kolorowych lakierów. Na głowach naszych uczniów w klasach 1-8…, a także nauczycieli… można było dostrzec skomplikowane sploty i barwne irokezy… Dzieci z dumą prezentowały nowe fryzury, a poczucie humoru i odrobina wyobraźni wystarczyła, aby wyśmienicie się tego dnia bawić… Dziękujemy bardzo RODZICOM…. za ich kreatywność i pomoc, bez NICH nie byłoby tak fajnej zabawy. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za super pomysł na ten dzień, a WSZYSTKIM uczestnikom za super zabawę.
15 listopada 2024r.
Dzieci, te młodsze i te starsze mają SUPER MOCE! Entuzjastycznie, odważnie i z pełnym zaangażowaniem podchodzą do tematu ratowania drugiego człowieka. Wspierajmy je zatem już od najmłodszych lat, kształtujmy ich postawy w pomaganiu drugiemu człowiekowi, uczmy je pierwszej pomocy… To dobro powróci ze zdwojoną siłą. Dwa szkolenia z pierwszej pomocy przy oparzeniach, złamaniach oraz utracie przytomności przeprowadził ostatnio na zaproszenie wychowawczyń klas piątych druh Jaromir Śpiołek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy. Wspaniałe warsztaty dla klas czwartych i piątych…, pełne interakcji, inspirujące, ciekawe i przede wszystkim praktyczne.
Dziękujemy panu Jaromirowi za ważną dla nas lekcję. Radość z takich działań jest tym większa, kiedy mamy świadomość, że część naszych uczniów należy do ochotniczych straży pożarnych w swoich miejscowościach… Piękna postawa od najmłodszych lat.
22 października 2024r. klasy piąte uczestniczyły w warsztatach pieczenia chleba w Swornygaciach.
18 października 2024r.
Tego dnia byliśmy gospodarzami etapu gminnego zawodów w unihokeja dziewcząt i chłopców klas VII i VIII. Obie nasze drużyny uzyskały awans do półfinałów powiatu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom. Dziękujemy szkołom Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim oraz Zespół Szkół w Borowym Młynie za wspaniałą rywalizację.
18 października 2024r. – Pasowanie na ucznia
W dniu uroczystego przyjęcia w poczet uczniów…
życzymy Wam…
aby pobyt w szkole był dla Was najpiękniejszą przygodą…
pełną samych najlepszych ocen…
i wzorowego zachowania…
Życzymy Wam, aby szkoła nie była dla Was tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności…
ale także ,,drugim domem”…
w którym zawsze będziecie czyli się bezpiecznie…
spotkacie się z życzliwością rówieśników i dorosłych…
oraz nawiążecie nowe przyjaźnie 


WSZYSTKIEGO NAJPIĘKNIEJSZEGO NASI PIERWSZOKLASIŚCI 
16 – 18 października 2024r. – wycieczka klas szóstych do WarszawyLEKCJA O FINASACH edycja za rok 2024


Klasy szóste wzięły udział w wycieczce do Warszawy w ramach udziału szkoły w projekcie ,,Lekcje o finansach ” w edycji na 2024 rok dofinansowanym przez Ministra Finansów
Wycieczka edukacyjna miała na celu poszerzyć wiedzę w zakresie finansów oraz zapoznać uczestników z misją instytucji publicznych w tym obszarze
Pobyt w stolicy był okazją do odwiedzenia zabytków i ważnych miejsc jak: Zamek Królewski
Stare Miasto
Pałac Kultury i Nauki
Stadion Narodowy
Wilanów
Nie zabrakło również spaceru w Łazienkach

oraz przejażdżki Warszawskim Metrem
Pogoda również dopisała 

18 października 2024r – realizacja projektu „Mały inżynier” z zajęć z doradztwa zawodowego z cyklu ,,Poznajemy zawody’
Jesteśmy w trakcie realizacji projektu „Mały inżynier”



A to krótka relacja z zajęć z doradztwa zawodowego z cyklu ,,Poznajemy zawody”
Poznaliśmy pracę w Piekarni Lipnica oraz odwiedziliśmy Posterunek Policji
Dziękujemy panu Zbigniewowi Fabczakowi 
panu Sebastianowi Watrasowi
oraz wszystkim zaangażowanym 



10 października 2024r.
Dzień Drzewa fajnie świętować wśród nich właśnie…




Klasy czwarte wędrowały z tej okazji szlakiem ścieżki turystycznej ,, Wśród leśnych jezior i bagien” w Rekowie 
Nie zabrakło również zagadnień tematycznych jak np. oznaczanie kierunków świata 

To była ciekawa żywa lekcja przyrody

Z okazji Dnia Drzewa uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami spotkali się ze swoimi rodzicami


Wspólnie przygotowali gazetkę tematyczną, dekoracyjne drzewo oraz ozdobili w tematyce jesiennej drzwi klas


To było udane popołudnie 


11 października 2024r. – Dzień Edukacji Narodowej
Za trud…

za wiedzę…
za serce…
za uśmiech 
…tak w piątek dziękowali uczniowie wszystkim nauczycielom…
Były także podziękowania dla pracowników administracji oraz obsługi…
dla dzieci…
bo dzięki nim i dla nich tu jesteśmy…
Podziękowania kierowane były również dla emerytowanych pracowników naszej szkoły oraz pana wójta Marka Cichosza, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym ważnych wyjątkowym dniu 
W tak uroczystym dniu przychodzi refleksja…, że to co to robimy ma sens… 
ŻYCZMY SOBIE WZAJEMNIE słońca…. uśmiechu… radości… życzliwości…oraz ogromnej energii, by wydobywać to, co w naszych uczniach najpiękniejszego 

A Wam Dzieciom życzmy nieustającego rozwoju swoich pasji i poszukiwania tego, co w Was najlepsze 

9 października 2024r.
Klasa 6a w ramach zajęć techniki przygotowywała dziś gofry
Wszyscy spisali się na medal 



Październik 2024r.
Miło nam poinformować, że nasza biblioteka szkolna otrzymała 12 000 zł dofinansowania z budżetu państwa na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0″ w latach 2021-2025

Przyznane środki przeznaczymy na zakup nowych książek, lektur oraz wyposażenie biblioteki
Bardzo się cieszymy, że nasza biblioteka powiększy się o nowe skarby 
Październik 2024r – Lekcja doradztwa zawodowego
Na czym polega praca w samorządzie?
Jakie sprawy można załatwić w poszczególnych referatach?
Czym jest budżet gminy i jakich inwestycji i sektorów dotyczy?
Jaką rolę pełni rada gminy i czy fotel wójta jest wygodny?
Na te i wiele innych pytań uczniom klasy 8b odpowiadali wójt Gminy Lipnica – pan Marek Cichosz oraz pan Tomasz Łącki – sekretarz
Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu
Dziękujemy wszystkim pracownikom za poświęcony czas i tak życzliwe przyjęcie

Dziękujemy za kolejną żywą lekcję zajęć w ramach doradztwa zawodowego


We wrześniu uczniowie klasy 2b obchodzili Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
Dzieci dowiedziały się, co to jest pierwsza pomoc i jak ją udzielać oraz poznali, co powinna zawierać apteczka
Wykonali pracę moja dłoń
Dowiedzieli się z jakich kości jest zbudowana…
to był kreatywny dzień 
30 września 2024r. – Lekcja doradztwa zawodowego
Lekcja doradztwa zawodowego odbyła się w miejscu nietypowym

…bo na posterunku Policji
Panowie Łukasz Burandt i Sebastian Watras zaznajomi uczniów klasy 8b ze specyfiką pracy w formacji
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jakie warunki trzeba spełniać, by ubiegać o pracę w służbach mundurowych
Panom policjantom dziękujemy za poświęcony czas oraz cenne wskazówki, których udzielili naszym uczniom

Dziękujemy za super lekcję 

30 września 2024r – Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka świętowaliśmy dziś w naszej szkole


Było świątecznie
…upominkowo
słodko…
i ,,pod krawatem”
Dziś pamiętaliśmy o wszystkich naszych chłopcach
tych małych i dużych 

We wrześniu odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego
W roku szkolnym 2024/25 naszych uczniów reprezentować będą:Florian Szajda- 8a- przewodniczący
Faustyna Pażątka- Lipinska-8a- zastępca
Agata Gawin- 7a- skarbnik
Pozostali członkowie:Mikołaj Hinc- 8b
Agata Wahtoch Rekowska-8b
Serdecznie dziękujemy Komisji Wyborczej za zaangażowanie
Samorząd Szkolny będą wspierać opiekunowie:Sylwia Bujak
Anna Jankowska
Maria Łącka
Alicja Żmuda Trzebiatowska

Z dniem 1 października 2024r. ruszy w naszej szkole kolejny projekt, z którego skorzystają przede wszystkim nasi uczniowie
Projekt pt. ”Edukacja przyszłości w Gminie Lipnica” jest realizowany przez Gminę Lipnica w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, w okresie IX.2024–VIII.2026. Wartość projektu:889 581,25 zł, w tym wkład własny w postaci udostępnienia sal 88 750 zł oraz kosztów pośrednich 208,13 zł, razem 88 958,13 zł (10%).Cel Projektu: Do 31.08.2026 w Zespole Szkół w Lipnicy, Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim i Zespole Szkół w Borowym Młynie (woj.pomorskie) poprawiona zostanie jakość edukacji poprzez wdrożenie następujących działań:a) poszerzenie oferty zajęć zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje i umiejętności uczniów w tym z wykorzystaniem potencjału różnych instytucji;b) organizację wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych;c) realizacja działań dotyczących budowania tożsamości regionalnej, odwołujących się do nadmorskiego położenia regionu;d) wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji cyfrowych;e) edukacji w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego;f) doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów;g) doposażenie pracowni przedmiotowych w brakujący sprzęt niezbędny do osiągniecia celuprojektu.Wsparcie w ramach projektu zaplanowane zgodnie z przeprowadzona diagnozą i zakłada realizację 6 zadań:1. Zajęcia dla uczniów – rozwój kompetencji i umiejętności oraz wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez realizację zajęć matematycznych, językowych, przyrodniczych, programistycznych, sportowych i projektów edukacyjnych oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i indywidualizacji oraz doradztwa zawodowego.2. Zajęcia rozwojowe dla uczniów – rozwój kompetencji i zainteresowań, motywacji do nauki, z zastosowaniem aktywizujących metod i form edukacji pozaszkolnej: wyjazdy edukacyjne do miejsc związanych z naukami ścisłymi i technicznymi, laboratoria naukowe w formie półkolonii, szkolny festiwal naukowy.3. Szkolenia dla nauczycieli – doskonalenie kompetencji nauczycieli w obszarze innowacyjnych metod nauki, narzędzi aktywizujących, wykorzystania nowych metod nauczania z wykorzystaniem narzędzi TIK w trakcje lekcji i podczas prowadzenia procesu edukacji, nauka programowania z wykorzystaniem gry Minecraft, wsparcie ucznia z doświadczeniem migracji.4. Doposażenie pracowni przedmiotowych – ZS w Lipnicy5. Doposażenie pracowni przedmiotowych – ZS w Brzeźnie Szlacheckim6. Doposażenie pracowni przedmiotowych – ZS w Borowym Młynie– doposażenie bazy dydaktycznej niezbędnej do kształtowania kompetencji i umiejętności, zakup pomocy dydaktycznych do realizacji wsparcia włączającego oraz wyposażenie pracowni szkolnych w narzędzi do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.Serdecznie zapraszamy!Wartość projektu: 889 581,25 złWysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 756 144,06 zł.
20 września 2024r. – Sprzątanie Świata
Dnia 20 września nasza społeczność szkolna wzięła udział w corocznej akcji Sprzątanie Świata


Ideą tego działania jest podnoszenie świadomości o wspólnym dbaniu o naszą planetę poprzez utrwalanie działań proekologicznych wokół nas 
Był to również czas integracji przy pięknej słonecznej pogodzie tego dnia 


15 września 2024r. – Międzynarodowy Dzień Kropki



Dnia 15 września na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki.


Jest to święto kreatywności, odkrywania własnych talentów i odwagi w pokonywaniu własnych trudności.
Wszystko zaczęło się od historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. 
Radości, kreatywności i fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło tego dnia u naszych najmłodszych dzieci
Grupy przedszkolne z Lipnicy i Zapcenia oraz klasa 1c wykazały się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem oraz pokonaniem pierwszych powakacyjnych barier


11 września – 13 września 2024r.
W dnia 11 – 13 września odbyła się kilkudniowa wycieczka klas ósmych do Warszawy
To był wspaniały czas integracji w radosnej atmosferze!
Były chwile refleksji i nostalgii na Cmentarzu Powązkowskim oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, dużo wiedzy na temat historii i kultury naszego kraju podczas zwiedzania Zamku Królewskiego oraz Pałacu w Wilanowie, solidna porcja informacji na temat Powstania Warszawskiego w muzeum mu poświęconym

Nie zabrakło również sporych emocji w czasie zwiedzania Stadionu Narodowego
Pogoda dopisała, towarzystwo wspaniałe – pełni pozytywnych wrażeń wracaliśmy do domów

9 września 2024r.
Uczniowie klas 4a i 4b, w ramach lekcji języka polskiego, uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych zorganizowanych we współpracy
z Biblioteką Gminną w Lipnicy
Pani Justyna Stoltman opowiedziała o pracy bibliotekarza oraz przygotowała zabawy edukacyjne, w które zaangażowały się wszystkie dzieci
Dziękujemy 
-
2 września 2024r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025Witamy Wszystkich po wakacjach: Rodziców, Nauczycieli, wszystkich pozostałych pracowników Szkoły ale szczególnie wszystkie ,,nasze” Dzieci…

Dziękujemy raz jeszcze osobom zaangażowanym w muzyczną oprawę mszy świętej, której nie mogło zabraknąć w dzisiejszym dniu, która towarzyszy zawsze w ważnych wydarzeniach naszego życia szkolnego…


Nie chcemy Wam życzyć samych piątek i szóstek
Życzymy Wam, żebyście w czerwcu mogli pochwalić się nie tylko czerwonym paskiem
Życzymy Wam otwartości
Żebyście pamiętali, że nie każdy człowiek jest taki sam
Że różne rzeczy nas bawią i smucą
Żebyście pamiętali, że na jedno pytanie może być wiele poprawnych odpowiedzi
Żebyście zamiast oceniać, próbowali zrozumieć
Życzymy Wam radości z chodzenia do szkoły
Ciekawych lekcji, książek, tematów
Wielu przyjaźni oraz fajnych przygód
Życzymy Wam, żebyście byli z siebie dumni…
Nam dorosłym życzymy radości, dużo spokoju, energii, cierpliwości oraz uśmiechu każdego dnia…
Rok Szkolny 2024/2025 uważamy za otwarty
































































































































































































































































































































































































