Wydarzenia 2024/2025

  • Zazwyczaj jest tak, że czas wakacji to moment, kiedy uczniowie chętnie zapominają o szkole…Nie tym razem. Grupa naszych uczniów, a było około 40… z ogromnym zapałem uczestniczyła w półkoloniach zorganizowanych w ramach projektu „Edukacja przyszłości w Gminie Lipnica”. Przypominamy, że projekt realizowany jest przez Gminę Lipnica w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Dziękujemy bardzo prowadzącym z Fundacji za wspaniałą podróż w świat robotyki oraz eksperymentów⚗️????

     

    26 czerwca 2025r.

    Ukończenie szkoły podstawowej 2025, pożegnanie absolwentów cz.2. Przed Wami miłość i praca…i całe życie nie proste… Dziękujemy, że tu byliście…jesteśmy dumni… idźcie i zdobywajcie świat… teraz już pełna relacja…warto obejrzeć do końca…

    Zakończenie dla klas I – V                                       Zakończenie dla klas VI – VIII 


    Konkurs Piosenki Angielskiej

    Podsumowanie kolejnej edycji Konkursu Piosenki Angielskiej. W ostatnim tygodniu szkoły było u nas muzycznie.

    Galeria zdjęć


    Mam Talent 2025
    A to zwycięzcy tegorocznej edycji w poszczególnych kategoriach:
    AKROBATYKA????ZOFIA GAŁAN 1c????
    PIOSENKA ????Zuzanna Wantoch Rekowska 4a ????
    INSTRUMENT MUZYCZNY ???????? Agata Połczynska 7b????
    RYSUNEK ✏️ Marta Wnuk Lipinska 6a????
    TEATR???? ,, Kopciuszek XXI wieku ” klasa 4a????
    TANIEC???????? klasa 1b????
    NAGRODA PUBLICZNOŚCI ???? Julia Ostafij 5b???? piosenka????????????
    Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom???????????? Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu wraz z opiekunami za organizację Konkursu oraz Komisji, która miała w tym roku bardzo trudne zadanie.
    Do zobaczenia w kolejnej edycji już za rok. Czekamy na nowe talenty…

    Galeria zdjęć


     

    ????❤️????????,, Naród, który nie zna swojej przeszłości…
    ginie…i nie buduje przyszłości…
    Zatrzymajmy się na chwilę…”????????????
    W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zapraszamy wszystkich do uroczystej lekcji historii…????????????????❤️
    …Zapraszamy w imieniu uczniów klas drugich oraz przedszkolnych Skrzatów i Elfów????
    ????????????Dziękujemy naszym dzieciom i opiekunom…że nam przypomnieli…skąd pochodzimy…i kim jesteśmy …z czego jesteśmy dumni…????❤️????

    Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypadł na dzień 23 kwietnia… w naszej bibliotece został zorganizowany nietypowy dzień wypożyczania książek… inspirowany z Hiszpanii katalońskim świętem…, w którym każdy, kto przychodzi po książkę otrzymuje kwiatek ze słodką niespodzianką???? Nasza akcja znalazła ogromny odzew do odwiedzenia szkolnej biblioteki a uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję. Każdy sposób na przyciągnięcie uwagi i zachęcanie do czytelnictwa jest wspaniały i owocny. Przy okazji Święta Książki nasi uczniowie w ciekawy i praktyczny sposób dowiadują się o sposobach na czytelnictwo w innych krajach na świecie…
    494141837_1169038854998731_6381723437853924094_n494992565_1169038461665437_2542251565621455195_n494921682_1169038528332097_7127242026259821926_n494547012_1169038591665424_7333408141589465558_n494561184_1169038644998752_3145165821117884671_n494343700_1169038708332079_5974122363708945274_n494221237_1169038774998739_5101846483070063514_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    25 kwietnia 2025r.
    Dzień Ziemi… znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie 22 kwietnia. Akcje prowadzone corocznie wiosną na całym świecie mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji klasy piątej zaprosiły młodszych kolegów i koleżanki na przedstawienie tematyczne, które pokazało, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Jednocześnie uczniowie przypomnieli, że każdy z nas ma obowiązek dbania o przyrodę, która nas otacza. Dziękujemy uczniom oraz paniom Marzenie i Alinie, które co roku przybliżają nam przy wielu okazjach tematy ekologii.
    493161950_1165266642042619_4259838964217562768_n492394366_1165266048709345_3893982410424322768_n492479302_1165266135376003_8645656154077576562_n493034692_1165266295375987_1617800668400113067_n492472760_1165266588709291_308232368619970656_n
     
     
     
     
     
     
     
     

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) klasa 1 ,,c” odwiedziła Gminną Bibliotekę! Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały dwóch bajek, które przeniosły je w magiczny świat literatury. Po literackiej podróży przyszedł czas na zabawę – uczniowie podzielili się na dwie drużyny i rozegrali emocjonującą grę w „Bystre oczko”! 
    Dziękujemy Bibliotece Gminnej za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas! 
    492849254_1164079628827987_4098311869951404156_n492234502_1164079515494665_8005511747006333906_n492125618_1164079572161326_7430301909402267051_n
     
     
     
     
     
     
     

    16 kwietnia uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych udali się w ramach zajęć z języka kaszubskiego do Wejherowa. Miasto to nazywane jest duchową stolicą Kaszub, ze względu na Kalwarię Wejherowską – miejsce do którego od wielu lat pielgrzymują Kaszubi w czasie Wielkiego Postu???????????? Nasi uczniowie na początek udali się do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, żeby zwiedzić charakterystyczny dla krajobrazu miasta pałac Przebendowskich. Następnie odbyły się tam warsztaty, na których nasi uczniowie ozdabiali wielkanocne pisanki techniką decoupage’u. Ostatnim punktem programu był spacer dróżkami Kalwarii Wejherowskiej, idealnie wpisujący się w trwający właśnie Wielki Tydzień. Jak zawsze ważnym elementem wyjazdu była integracja grupy, która odbywała się pod czujnym okiem opiekunów. W godzinach popołudniowych uczniowie bezpiecznie wrócili do domów.
    Wyjazd odbył się w ramach uczestnictwa uczniów w zajęciach języka kaszubskiego w szkole…i był w całości finansowany ze środków właśnie na ten cel… To kolejna zaleta, obok poznawania kultury, dziedzictwa, czy zwyczajów Kaszub, że warto w tych zajęciach brać udział…
    491938148_1159194935983123_976116664752337895_n492041934_1159194369316513_8960422369319259250_n491378580_1159194449316505_6662615902967551409_n491840111_1159194549316495_4808794250648193684_n491418376_1159194592649824_2446256794312282816_n492413141_1159194642649819_1430407705040320509_n492003631_1159194845983132_250409193948588966_n491999532_1159194899316460_5447119202503183343_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

     W minionym tygodniu uczniowie klasy III a wykonywali wielkanocne prace plastyczne, a w tym dekoracje i ozdoby, kartki świąteczne oraz założyli hodowlę rzeżuchy???????????????? Ten twórczy czas zbliżył nas do Świąt Wielkanocnych ????????
    491408201_1158922232677060_2266632819300706226_n491405565_1158922336010383_5222913125502772423_n491676535_1158922396010377_1623569693088815366_n491063794_1158922446010372_7167331132800695964_n
     
     
     
     
     
     
     

    W dniu  16 kwietnia uczniowie klasy 2b brali udział w grze terenowej „Zaginiona pisanka???? wielkanocnego zajączka”. Radość podczas wykonywania zadania była ogromna. A na koniec dzieci szukały w lesie jajeczka od zająca. Dziękujemy bardzo za współpracę i pomoc mamom…, które również wykonały zadanie wielkanocne… dzieci potwierdzą. Poza tym uczniowie tworzyli w swojej sali szkolnej pisanki na trzy różne sposoby.
    491836457_1158826126020004_2312049529635203553_n491520258_1158825696020047_990913221589990838_n491180643_1158824646020152_7201552274242156511_n491407090_1158825872686696_4803664517024941341_n491818964_1158824772686806_7410540614510896101_n491938157_1158824829353467_1137531137751379679_n491813528_1158824902686793_2840749353776131942_n
     
     
     
     
     
     
     

    16 kwietnia 2025r.
    Podsumowaliśmy kolejną edycję wiosennego konkursu ,,Pisanka Wielkanocna”. Komisja miała trudne zadanie… Po zapoznaniu się z 53 pracami, które zostały ocenione pod względem oryginalności… kreatywności… oraz estetyki… wybrała najpiękniejsze z nich.
    Kategoria klas 1-3:
    1 m-ce: Patrycja Zmuda Trzebiatowska ????????
    2 m-ce: Stanisław Gierszewski ????????
    3 m-ce: Stanisław Zmuda Trzebiatowski????????
    Wyróżnienia klas 1-3:
    Marcel Kaminski????????
    Anna Turowska ????????
    Emilia Bukowska ????????
    Michalina Stoltman ????????
    Kategoria klas 4-8:
    1 m-ce: Julia Bukowska????????
    2 m-ce: Otylia Śpiołek????????
    3 m-ce: Marta Kaszubowska????????
    Wyróżnienia klas 4-8:
    Zuzanna Wantoch Rekowska????????
    Julia Czapiewska????????
    Antoni Trzebiatowski????????
    Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom. Dziękujemy pani Lucynie za koordynowanie Konkursu.
    Do zobaczenia w kolejnej edycji za rok…
    491587626_1158668856035731_1708960582683489413_n491058817_1158669196035697_7795696281659356677_n491814984_1158669562702327_4091302744942917124_n492009733_1158667126035904_8122033291772727814_n491811118_1158667432702540_1381948199696442378_n492031230_1158667686035848_1900859385188480799_n491409669_1158667896035827_5576880480523787921_n491796922_1158668209369129_5310251831103318250_n490978055_1158668766035740_6129097406136651_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    12 kwietnia 2025r. 
    Sobotni Jarmark Wielkanocny oraz XXXI Przegląd Twórczości Kaszubskiej w Bytowie za nami. Małe Gochy po raz kolejny podbiły serca Komisji Konkursowej oraz publiczności. W tym roku każda z grup otrzymała 1 miejsce i taką samą nagrodę pieniężną. Każdy zespół miał swojego rodzaju ,, perełkę ”… dlatego też Komisja nagrodziła wszystkich. Ogromne Gratulacje dla naszego zespołu… wraz z panią Alicją sprawiacie, że w oku kręci się łezka wzruszeń… Jesteście naszą DUMĄ…????❤️ Dziękujemy ❤️
    490968887_1158113686091248_1752777477614662848_n
    491041049_1158113569424593_3000612941085205916_n 
     
     
     
     
     
     

    14 kwietnia 2025r.
    Uczniowie klasy 1c wzięli udział w wyjątkowej przygodzie z naturą. Najpierw samodzielnie zasiali owies, ucząc się, jak wygląda początek życia rośliny. Codziennie z ciekawością zaglądali do doniczek, obserwując jak z małych ziaren wyrastają zielone źdźbła.  Doglądali swojej hodowli z troską, podlewali i porównywali wzrost roślin. Gdy owies pięknie się zazielenił, dzieci przygotowały do niego kolorowe ozdoby, dzięki czemu powstały urocze, wielkanocne kompozycje.
    To była nie tylko lekcja przyrody, ale też cierpliwości, odpowiedzialności i wspólnej radości z efektów swojej pracy!
    490750808_1157299329506017_1430135500857320260_n (1)491591726_1157299279506022_6618524276780552555_n (1)490522170_1157299186172698_7278686784132933629_n491467733_1157299422839341_2806403314966314927_n490750808_1157299329506017_1430135500857320260_n491591726_1157299279506022_6618524276780552555_n490958034_1157299232839360_6842650801525057996_n
     
     
     
     
     
     
     

    13 kwietnia 2025r.
    Uczniowie klas ósmych, wspólnie z panią wicedyrektor oraz opiekunami, wzięli udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się w Zespole Szkół w Brzeźnie Szlacheckim. Wzruszający montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów szkoły gospodarzy, w przejmujący sposób przybliżył tragiczne losy blisko 22 tysięcy obywateli II Rzeczypospolitej, bestialsko zamordowanych wiosną 1940 roku. W 85. rocznicę tej tragedii złożono hołd ofiarom, których imiona i losy na zawsze wpisały się w pamięć historyczną naszego narodu????❤️
    Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy udali się do symbolicznych miejsc pamięci: pod tablicę poświęconą dwóm zamordowanym w Katyniu policjantom – Leonowi Cherkowi i Pawłowi Janickiemu – oraz pod pomnik upamiętniający poległych i pomordowanych pograniczników z okresu II wojny światowej????❤️ Złożenie kwiatów oraz chwila ciszy były wyrazem głębokiego szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.  Dziękujemy za zaproszenie Komendzie Powiatowej Policji Bytowie, która przy współpracy z Zespołem Szkół w Brzeźnie Szlacheckim była gospodarzem uroczystości????❤️????????
    491948489_1157092366193380_191371725505438455_n491940895_1157092432860040_199633152754142174_n491413226_1157091519526798_4285041274041125381_n490503956_1157092556193361_899952682646144000_n490955936_1157091856193431_1860170184531747355_n490955394_1157091899526760_3754903008645096518_n490929833_1157091952860088_1115404969802430457_n490993240_1157091996193417_134406678811718273_n490746853_1157092109526739_7199897180814609234_n490686152_1157092152860068_1325787071085771301_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    11 kwietnia 2025r.
    Dziękujemy bardzo nauczycielom, rodzicom oraz uczniom… za wsparcie w kolejnej już akcji ,, Palma dla Afryki”. Niech będzie to taka nasza wspólna cegiełka pomocy…
    Po raz kolejny odpowiedzieliśmy na prośbę zaprzyjaźnionej szkoły w Niezabyszewie. Nasze palmy zostaną sprzedane podczas Niedzieli Palmowej przez siostry zakonne – Misjonarki Świętej Rodziny w Gryficach, z których jedna siostra Henryka Mirka Stachlewicz pochodzi właśnie z naszego powiatu. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na pomoc Floridzie- afrykańskiej studentce medycyny, która posługując na misjach, świadczy pomoc ortopedyczną. Dobro wraca… więc i my pomagamy…????????????

    10 kwietnia 2025r.
    Klasa 5a bawiła się w tie-dye czyli barwiła koszulki, zabawy było co nie miara. Tie – dye to technika barwienia ubrań. Polega na zawiązaniu tkaniny…np. gumkami recepturkami, by następnie nałożyć na nią jeden lub kilka barwników. Po wyschnięciu T-shirt, kurtka, bluza lub jeansy przeobrażają się w zupełnie nowy model zdobiony kolorowymi muśnięciami.

    489966284_1154109536491663_7475821919035934867_n489830972_1154109569824993_6706823715108147591_n489791430_1154109586491658_8186712240766587938_n490294904_1154109643158319_109329797751220319_n489786669_1154109356491681_2336203044062511901_n

     
     
     
     
     
     

    10 kwietnia 2025r.
    Ósmoklasiści wzięli udział w Dniach Otwartych w bytowskich szkołach ponadpodstawowych oraz odwiedzili firmę DRUTEX. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą kierunków oraz profili w poszczególnych placówkach… Jak również dowiedzieli się, jak wygląda produkcja okien w znanej na cały świat firmie. Nasi uczniowie już niedługo będą musieli wybrać kolejny etap edukacyjny…a dzisiejsza wizyta w szkołach ma pomóc tym jeszcze niezdecydowanym…
    490032053_1154095963159687_3991655997261269659_n490167751_1154096236492993_3556201210944112438_n489569145_1154096343159649_3106456844041954941_n489871711_1154094786493138_1409032265055375697_n490132172_1154094939826456_8839535147036088100_n489927847_1154095033159780_394132433359782975_n489925443_1154095093159774_2982005191176319953_n490494274_1154095366493080_5459436652477057652_n490420370_1154095689826381_7750632917508405769_n489468230_1154095759826374_3003284247322353909_n490501910_1154095896493027_8893896432955154296_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    Klasa 3a wprowadza nas z radością w nastrój Wielkanocy… Przepyszne babeczki… Znajomy zapach… wspólne przygotowania…, to znak, że Święta tuż… tuż…
    489913363_1153774866525130_1345128012842521461_n489922862_1153774609858489_8244801830280749033_n490264637_1153774723191811_2420023007366435717_n490089761_1153774816525135_5478299399952719682_n
     
     
     
     
     
     
     

    Dnia 7 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Uczniowie rozwiązywali test 25 pytań z przepisów ruchu drogowego… 10 krzyżówek i musieli jak najlepiej pokonać rowerowy tor przeszkód.
    W grupie I (klasy 5) zwyciężył zespół z Borowego Młyna ???? Drugie miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły ????
    W grupie II (klasy 6,7,8) zwyciężyła nasza drużyna ????, miejsce drugie zajęła drużyna z Borowego Młyna???? trzecie zaś uczniowie z Brzeźna Szlacheckiego????????Zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę Lipnica na zawodach powiatowych.
    Gratulujemy wszystkim drużynom wspaniałej rywalizacji. Dziękujemy panu Bogdanowi za przygotowanie naszych uczniów. Podziękowania również dla pana Łukasza Burandta, który reprezentował policję podczas turnieju.
    489688045_1153477223221561_8864665023945534488_n489534169_1153433746559242_3376876037285080022_n489667322_1153433839892566_3885673395380388505_n489967565_1153433899892560_4997865462735967282_n490147412_1153477066554910_369117167685410569_n489738900_1153477176554899_8636500499479362387_n
     
     
     
     
     
     
     

    Gmina Lipnica przy współpracy Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim byli gospodarzami etapu gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wśród uczestników byli również nasi reprezentanci. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:
    ????‍????Kategoria klas 1-4 sp:
    1 m-ce: Adrian Reszka????????2a
    3 m-ce: Kacper Topka????4a
    ????‍????Kategoria klas 5-8 sp:
    1 m-ce: Szymon Topka????????8a
    3 m-ce: Miłosz Zaborowski????5a
    ????‍????Kategoria szkoła ponadpodstawowa:
    2 m-ce: Szymon Jabłoński???? jesteśmy dumni z naszego absolwenta.
    Zaangażowanie uczniów w życie młodego strażaka zasługuje na Ogromne Gratulacje i Brawa… zachęca młodych do spędzania swojego czasu wolnego w bardzo ważny i wartościowy sposób…To nie tylko zajęcia pozaszkolne ale często prawdziwa pasja. Życzymy wszystkim dalszego rozwoju.
    Serdecznie dziękujemy panu Bogdanowi, panu Jarkowi oraz pozostałym opiekunom za przygotowanie naszych uczniów oraz wsparcie podczas konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do naszej Gminy Lipnica oraz Pani Dyrektor Anny Borchardt za wspaniałą organizację turnieju…
    Kolejny etap, czyli eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, odbędą się już 11 kwietnia.  Szymonie i Adrianie… będziemy w najbliższy piątek trzymać za was kciuki.
    490342939_1153367406565876_3475058506218314185_n489780405_1153367546565862_1300020537454241188_n490208607_1153367619899188_7392038488060960616_n489307862_1153368069899143_7361225139050494153_n489481580_1153368339899116_5669373307853631523_n
     
     
     
     
     
     
     

    31 marca – 2 kwietnia 2025r – Rekolekcje Wielkopostne

    Temat rekolekcji, w których braliśmy czynny udział ,,Jan Paweł II- Wielki Polak, Pielgrzym Nadziei…”, był tematem przewodnim a zarazem ogromnym hołdem pamięci…w 20 -stą rocznicę Jego odejścia od Nas…???????? Podczas pierwszego dnia oglądaliśmy m.in. filmy o życiu Naszego Wielkiego Rodaka…???? wykonywaliśmy prace plastyczne ,,Nie ma tu Ciebie, co robisz w Niebie…?”???? oraz wykonaliśmy serca z naszymi podziękowaniami… cichymi myślami lub intencjami….???? Drugi dzień rekolekcji to był dzień, w którym złożyliśmy nasze SERCA na ołtarzu podczas mszy świętej… A kolejnym naszym zadaniem… już w szkole…był test wiedzy o Janie Pawle II…???????? Trzeci… ostatni dzień rekolekcji to już nasza tradycyjna…????wspólna…????droga krzyżowa…???????? Wszyscy w skupieniu…????razem…????mieliśmy okazję pójść kolejnymi stacjami… przeżywać to wszystko, co da nam właśnie zbliżająca się Wielkanoc…???????? Nadzieję…, że warto codziennie zaczynać od nowa…????????nawet wtedy, gdy napotykamy na przeciwności i kamienie na naszej drodze życia…???? W szkole zaś uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody za najpiękniejsze prace plastyczne oraz za najlepiej napisane testy z wiedzy, a były to zadania w poprzednich dniach rekolekcji…

    ❤️ BARDZO serdecznie dziękujemy pani Zdzisi, księdzu Sławkowi, naszym wspaniałym aktorom z klas 4ab, wszystkim uczniom posługującym słowem i śpiewem podczas mszy świętych, oraz wszystkim pozostałym uczniom i nauczycielom…za to, że Wszyscy wspólnie spędziliśmy ten czas, pełni Nadziei na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy…????❤️????

    490100045_1152136496688967_5405656848548045337_n 488904785_1152131470022803_2633637179293116509_n 489307553_1152136660022284_5411055774514521453_n 489746674_1152136760022274_2218270488323604745_n 489953599_1152135090022441_5277476987754898773_n 489731386_1152135116689105_2431506632186342954_n 489820046_1152135150022435_1579061657814792289_n 489538160_1152135623355721_7676677414648889497_n 488959999_1152135733355710_8535412299081129757_n 489753477_1152135973355686_4385878384082557152_n 489405024_1152136230022327_3972546430237265290_n

     

     

      

     490295064_1152550606647556_6952789396373862386_n 489604802_1152550123314271_7605583122697800094_n 489790036_1152550246647592_2087999556597002304_n 489829119_1152550363314247_2486777870277950655_n

     

     

     

     

     

     


    2 kwietnia 2025r.

    21.37…????????????Janie Pawle II…20 lat temu odszedłeś do domu Ojca…a dzisiaj nadal jesteś z nami… w naszych sercach i myślach. Tak jak dziś śpiewaliśmy wszyscy wspólnie podczas rekolekcji wielkanocnych Twoją ulubioną oazową pieśń…tak prowadź nas dalej i wspieraj w naszej pracy… nauce…zabawie???? Abyśmy mieli siłę każdego dnia zaczynać od nowa…

     

     
    27 marca w nasza szkoła była, jak co roku gospodarzem szóstej edycji Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Alfa i Omega”, w czasie którego uczniowie walczyli o tytuł Mistrza wiedzy i umiejętności. Oczywiście mimo rywalizacji celem naszego konkursu była dobra zabawa. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami teoretycznym i praktycznymi. W tym roku nawlekali koraliki wg wzoru rozpoznawalni zioła i przyprawy po zapachach i wyglądzie tłumaczyli słówka angielskie i układali Scrabble wykonywali i opisywali doświadczenie z magnesami i opiłkami żelaza odgadywali władców Polski na podstawie cytatów nazywali i określali funkcje narządów wewnętrznych zaznaczonych na modelu anatomicznym człowieka zmagali się z ortografią, układali tangramy. W tym roku zwyciężyła Julia Depka Prądzinska z Brzeźna Szlacheckiego????Gratulujemy Mistrzyni oraz pozostałym uczestnikom. Dziękujemy sponsorom: Państwu Gawinom „Delikatesy Kaszubskie” oraz Panu Witoldowi Wichrowi „Paula”, dzięki którym wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni♥️????????

    21 marca 2025r. – Pierwszy Dzień Wiosny
    Wiosenny Challenge ,,Wspólnie Wspieramy Edukację”
    Do Challenge’u nominujemy instytucje:
    Zespół Szkół w Borowym Młynie
    Urząd Gminy w Lipnicy 
    Nadleśnictwo w Osusznicy
    Zapraszamy do zabawy. Jednocześnie przypominamy, że niewywiązanie się z zadania skutkuje zasileniem konta wybranej przez siebie fundacji.
    ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    II Wiosenny Turniej Warcabowy dla klas I-lll szkoły podstawowej za nami. To już na stałe wpisana rywalizacja w Pierwszym Dniu Wiosny.
    W tym roku zwycięzcami zostali:
    I m Mikołaj Ollik 3b????
    II m Gracjan Kiedrowski 2b????
    III m Hubert Dyngosz 1a????
    Gratulujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom i zapraszamy za rok. Dziękujemy pani Joli i panu Bogdanowi Rymon Lipinskm za przeprowadzenie Konkursu.
    485850394_1138648904704393_1329089710478667585_n485693531_1138648851371065_4100731091975559027_n

    ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    „Wiosno, wiosno, wiosno, ach to Ty” – w naszej szkole zrobiło się dziś słonecznie, radośnie, energicznie i niech już tak zostanie.
    Pożegnaliśmy Zimę, przywitaliśmy Wiosnę, radośnie i z piosenką na ustach.
    Dziękujemy BARDZO policji, na czele z kierownikiem Posterunku Policji w Lipnicy panem Łukaszem Łukasz BurandtDzięki nim mogliśmy bezpiecznie w dniu dzisiejszym powitać najpiękniejszą porę roku  DZIĘKUJEMY.
    ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    Pierwszy Dzień Wiosny poprzedził w naszej szkole szalony tydzień. Był Dzień bez plecaka, Dzień Kolorowej Skarpetki, Dzień na Opak, kiedy wszystko nam się pokręciło i poprzestawiało. Był również Dzień w Kapciach i poczuliśmy się jak w domu. Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę zaangażowanie świetne pomysły i humory.


    20 marca 2025r
    W tym dniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2025”. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 43 uczniów klas II-VIII. Teraz pozostało nam czekać na wyniki konkursu, które otrzymamy w maju bieżącego roku. Wszystkim uczestnikom życzymy maksymalnej ilości punktów. Dziękujemy paniom Ewie i Ani za przeprowadzenie Konkursu.
    486178647_1138660574703226_1797572357883989855_n484930267_1138660448036572_2116580471629451370_n485353406_1138660551369895_2114392676190192681_n
     

    20 marca 2025r. – Konkurs Piosenki Szkolnej w Parchowie
    Nasza reprezentacja przywiozła trzy wyróżnienia. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestniczkom: Zosi, Hani, Marcie oraz Patrycji za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Dziękujemy za wspaniały śpiew. Dziękujemy za to, że się wciąż rozwijacie i stawiacie sobie kolejną poprzeczkę artystyczną.
    Wyróżnienia otrzymały:
    Patrycja Zmuda Trzebiatowska 2b- kategoria klas 1-2????
    Marta Kaszubowska 4b- kategoria klas 3-4????
    Hania Kryger 5b- kategoria klas 4-5????
    Dziękujemy również Zofii Malich 8b- za wyjątkową piosenkę i wykonanie.
    Dla nas wszystkie byłyście wspaniałe. Dziękujemy ❤️ ???? ❤️
    Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w rozwój oraz wsparcie swoich małych talentów ❤️❤️❤️????
    492032256_1160437065858910_6975613373668214161_n491577934_1160438202525463_36404425889981604_n492217575_1160437359192214_1956230595393072910_n491406365_1160437799192170_8142624688136545463_n491394379_1160439122525371_8215229371525161292_n491847527_1160437052525578_9022180609267947431_n491957529_1160438409192109_6935663330765470246_n491951851_1160438565858760_5677188465035394992_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    14 marca 2025r.
    Kolejna edycja Konkursu Piosenki Szkolnej w Parchowie zbliża wielkimi krokami, dlatego w naszej szkoły odbyły się w tym tygodniu eliminacje do tego wydarzenia. Naszą społeczność na eliminacjach powiatowych reprezentować będą:
    ???????? Patrycja Zmuda Trzebiatowska 2b- ,,Rzeka marzeń ”
    ???????? Marta Kaszubowska 4b- ,,Leń”
    ???????? Hanna Kryger 5b- ,,Kolorowy wiatr”
    ???????? Zofia Malich 8b- ,, Tęsknię sobie ”
    Gratulujemy wszystkim odważnym uczestnikom za udział w etapie szkolnym, a za naszą reprezentację do Parchowa będziemy oczywiście trzymać wszyscy mocno kciuki.
    490758323_1156154419620508_6512545703268585164_n491222239_1156151509620799_3805188649344928237_n
     
     
     
     
     
     

    14 marca 2025r.
    W ostatnim czasie odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu “Bezpieczny Internet”. Wszystkie prace konkursowe zachwyciły nas swoją kreatywnością i pomysłowością – uczestnicy w interesujący sposób pokazali, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Bezpieczeństwo w Internecie to niezwykle istotna kwestia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy świat online stał się nieodłączną częścią naszego życia. Warto pamiętać, że sięganie po pomoc to oznaka radzenia sobie, a nie słabości! Jeśli spotykamy się z niepokojącymi sytuacjami w sieci, zawsze warto skonsultować się z dorosłymi, nauczycielami lub specjalistami. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipnicy za współfinansowanie nagród dla uczestników konkursu! Dziękujemy również pani pedagog Sylwii oraz pani psycholog Monice za koordynowanie konkursu i pokazanie dzieciom i młodzieży bardzo ważnych aspektów dzisiejszego funkcjonowania w świecie Internetu.
    490624736_1155546106348006_1477193804973053695_n490135765_1155545809681369_2124864962755072381_n490177957_1155322516370365_8637009082764639770_n490175361_1155322646370352_1864882500885754358_n490788153_1155322759703674_6008455725813123602_n490335177_1155321883037095_6451830248448979397_n490835031_1155322859703664_8424119750190909681_n490536228_1155324666370150_5936419309705170122_n489957442_1155324589703491_4796360627997872533_n490796689_1155324579703492_7830421563349344719_n490171171_1155325503036733_4253153856274994476_n490321975_1155326986369918_343756237338944321_n490194289_1155326826369934_4834784100499380170_n490204396_1155327816369835_6163633634900382127_n490355075_1155543739681576_8244278709725000932_n490208898_1155546316347985_7260181849343488899_n490749636_1155545729681377_1975142932745751480_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    11 marca 2025r.
    Bum Bum Rurki.. również zainspirowały dzieci klas 1, 2, 3, wspólne muzykowanie oraz spotkanie z ruchem, były doskonałą okazją do: rozwijania kreatywności, ćwiczenia koordynacji i rytmiki, świetnej zabawy w grupie. Dziękujemy panu Dawidowi Gackowi z Krakowa za super zajęcia i możliwość innego spojrzenia na te proste, lecz jak się okazuje ciekawe i inspirujące przedmioty.
    490491891_1155313746371242_5130161186826446218_n 490483399_1155312473038036_6610419408230820787_n 490066561_1155313493037934_5630919030308035544_n 490266802_1155313613037922_5376723488641203108_n 490356097_1155312946371322_7449572371420042271_n 490364340_1155313003037983_79124144716349050_n
     
     
     
     
     
     
     

    10 marca 2025r. – Dzień Mężczyzn
    Z okazji Dnia Mężczyzny życzymy wszystkim Panom, tym dużym i tym mniejszym, aby każdy nowy dzień, był kolejnym powodem do zadowolenia, aby nigdy nie opuszczała Was dobra passa, a każde marzenie stało się rzeczywistością.
     

    8 marca – Dzień Kobiet
    Dzień Kobiet to dzień szczególny, w którym pamiętamy w wyjątkowy sposób o naszych wszystkich paniach. W imieniu męskiej społeczności naszej szkoły, tym dużym życzymy satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym, radości i uśmiechu na każdy dzień, jak również tym małym wiele radości oraz uśmiechu oraz wszystkim dużo słońca????????.
    489423990_1150716140164336_5929031915945608094_n
     
     
     
     
     
     
     

    7 marca 2025r. 

    W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 8a wybrali się do naszego Urzędu Gminy w Lipnicy i zapoznali się z tajnikami pracy samorządowca. Wizyta została zorganizowana w ramach doradztwa zawodowego. Dziękujemy pracownikom urzędu, na czele z panem wójtem Markiem Cichoszem, za możliwość poznania charakteru pracy tej ważnej instytucji, za miłe przyjęcie oraz cenne informacje dla naszych uczniów, którzy już są na końcowym etapie szkoły i powoli będą musieli wybrać kolejny etap kształcenia.

    488897089_1150668730169077_2445805412014843476_n 488312506_1150671580168792_6919968978884869582_n 488763744_1150669186835698_3728261151640838007_n 489144896_1150672073502076_8989559495594964000_n 489866020_1150667700169180_7660936535556581459_n 489246527_1150669380169012_8019102653427106026_n 488747833_1150668520169098_8282005956960430224_n 488716393_1150669843502299_814653877561513742_n 489027211_1150668656835751_3607473812942730756_n

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    17 luty – 28 lutego – Ferie zimowe

    Zasłużony zimowy odpoczynek za nami. Wypoczęci, pełni nowej energii,  naładowani wieloma nowymi emocjami, z dobrą książką, filmem czy spotkaniami z rodziną lub przyjaciółmi, powróciliśmy wszyscy do naszych szkolnych obowiązków. Przy tej okazji bardzo Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, którzy podczas zajęć dodatkowych podczas ferii sprawowali opiekę nad uczniami, którzy integrując się, bardzo aktywnie spędzili czas w murach naszej szkoły. A były to zajęcia muzyczno- taneczne, sportowe, kreatywne, w salce SI, wspólne seanse filmowe, zabawy z chustą czy rozgrywki w warcaby, jak również wspólne prace z klocków LEGO. To był wspaniały i udany czas.

    Galeria zdjęć

    ????❤️14 lutego 2025r.

    105 lat temu…kiedy to zgodnie z decyzjami Traktatu Wersalskiego, ustalono ostateczną granicę, proboszcz z Borowego Młyna ks. Bernard Gończ zebrał miejscowych Kaszubów, którzy zaprotestowali przeciw krzywdzącemu ich przebiegowi granicy. Zgromadzeni i zdeterminowani w okolicach jeziora Gwiazda, przesuwali słupki graniczne kilka kilometrów na zachód. „Wojna palikowa” stała się ważnym składnikiem lokalnej tożsamości, a pamięć o uczestnikach trwa dzięki aktywności Fundacji „Naji Góchë”, na czele z panem Zbigniewem Talewskim.
    Dnia 14 lutego nasza Szkoła miała ogromny zaszczyt kolejny raz brać udział w tak ważnej corocznej lekcji historii. Nad jeziorem Gwiazda w Strażnicy Tradycji i Patriotyzmu im. Bohaterskich Gochów p.w. Chrystusa Obrońcy odbył się tego dnia uroczysty apel upamiętniający ,,wojnę palikową” na Gochach z 1920 roku. Druga część obchodów odbyła się w Zespole Szkół w Borowym Młynie. W imieniu naszej społeczności szkolnej Dyrekcja, poczet sztandarowy oraz grupa uczniów oddali hołd bohaterom Naszej Małej Ojczyzny. DZIĘKUJEMY pani dyrektor ZS w Borowym Młynie, pani Grażynie Burandt za zaproszenie do uczestnictwa w tej ważnej i szczególnej dla nas uroczystości. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w obchody tak ważnej lekcji historii. Jesteśmy wdzięczni również za to, że w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy szkoła w Borowym Młynie dba o miejsce pamięci w ,,Strażnicy”, a naszych uczniów, jak co roku przy tej okazji, wraz ze swoimi rodzinami, zachęcamy bardzo gorąco na spacer do Strażnicy, bo tam jest cząstka naszej polskiej historii.????❤️
    486194418_1138217264747557_4544262281241997888_n485741453_1138217318080885_1798321741879069197_n485353871_1138216938080923_8059026557652091276_n485302899_1138217061414244_1230417688131415508_n485767097_1138216931414257_3400730157209985221_n485071979_1138217261414224_218983862429765047_n485983620_1138216991414251_937315634062139605_n485953270_1138216951414255_528820099653942413_n
    485801109_1138217168080900_2217201448087280871_n485617036_1138216968080920_2889974786604044775_n486068379_1138217278080889_4716501626049202274_n485606936_1138217258080891_8219842685096669927_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    14 lutego 2025r.

    W Walentynki nasza szkoła była gospodarzem Finału Powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. I to była dla nas Wszystkich Ogromna WALENTYNKA. Szczypiorniści z Lipnicy pokonali wszystkich finalistów: SP 2 Bytów 6:2, SP 3 Miastko 13:1 i SP Tuchomie 11:7. Zwycięzcy awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w pierwszej połowie marca w Człuchowie. Gratulujemy drużynie wraz z trenerem i trzymamy kciuki po feriach. A teraz zasłużony czas na ładowanie baterii. Dziękujemy ❤️❤️❤️
    485800975_1138217361414214_5280525559639006582_n485352324_1138217308080886_6172101316958619793_n
     
     
     
     
     
     
     
     
    ❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️
     
    14 lutego 2025r.
    Miłość jest jedną z najpiękniejszych i najpotężniejszych rzeczy, jakie istnieją.❤️???? Potrafi zmieniać, leczyć i nadawać życiu sens. Objawia się w czułości uścisku, w szczerych słowach wsparcia, we wzajemnym zrozumieniu, uśmiechu i drobnych gestach. Więc się kochajmy, szanujmy, uśmiechajmy, bądźmy dla siebie życzliwi, czujmy, że jesteśmy kochani życzy cała nasza społeczność szkolna.????❤️
     ❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️❤️????❤️

    13 lutego 2025r.

    Wspólne spędzanie czasu w nieformalnej, przyjaznej atmosferze sprzyja integracji uczniów. Dlatego też klasa III a spędziła południe pełne zabawy i integracji. Spotkanie rozpoczęliśmy wyjściem do marketu Dino, gdzie zrobiliśmy potrzebne zakupy. Następnie zjedliśmy pizzę oraz inne przysmaki i oglądaliśmy film animowany ” Gang wiewióra”. Po filmie był również czas na zabawy, gry i tańce.

    To było bardzo miłe popołudnie ????
    485772221_1138214414747842_7251887566111885257_n 485763435_1138214301414520_797983455134199259_n 485606177_1138214558081161_5723178009155620625_n 485286624_1138214271414523_8199355307066064447_n 486268788_1138214148081202_4269982458078961271_n 485830088_1138214521414498_1900371611170728878_n 484992723_1138214298081187_4685757825390890311_n 485200689_1138214258081191_7349437361676425771_n 485978036_1138214291414521_6464531940855811035_n
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    7 lutego 2025r.

    Wracamy do piątkowego kaszubskiego święta w naszej szkole,…kiedy to byliśmy już po raz ósmy gospodarzami Konkursu Gawędziarskiego???????? Dumnie każdego roku, wraz ze Zrzeszeniem Kaszubsko- Pomorskim oddział w Lipnicy, upamiętniamy obecność dr Józefa Bruskiego…????????twórcy kaszubskich gadek, który żył pośród lokalnej społeczności lipnickiej…a pamięcią jest wśród nas do dziś… ???????? Nasze Święto rozpoczęliśmy tradycyjnie od występu ,, Małe Gochy”, który przygotowała niezastąpiona Alicja Zmuda Trzebiatowska…???????? Wdzięk, niepowtarzalność oraz gracja… towarzyszą za każdym razem, kiedy młodzi artyści wychodzą na scenę…????????relacja foto-muzyczna????❤️
     
    Już jest tradycją Konkursu Gawędziarskiego, że uczestnicy wraz z opiekunami składają kwiaty pod obeliskiem poświęconym doktorowi Józefowi Bruskiemu, który nie bez znaczenia znajduje się właśnie przy Przychodni w Lipnicy. Podsumowując piątkowy dzień chcemy bardzo podziękować Tym wszystkim, którzy wspierają nas od lat, aby pamięć patrona naszego Konkursu trwała i byśmy mogli wspólnie corocznie podejmować nasze działania.
    Dziękujemy:
    Firmie GAWIPOL w Chojnicach
    Gminie Bytów
    Wiesławie i Antoniemu Depka Prondzinskim 
    Katarzynie i Sylwestrowi Owśnickim – Restauracja Dobri Môl 
    Małgorzacie i Łukaszowi Gawinom- Delikatesy Kaszubskie w Lipnicy 
    Karolinie i Damianowi Dolnym – Manufaktura Pstrąga 
    Zbigniewowi Fabczakowi- Piekarnia w Lipnicy 
    Zrzeszeniu Kaszubsko- Pomorskiemu Oddział w Lipnicy 
    Gminie Lipnica na czele z wójtem panem Markiem Cichoszem, który również towarzyszył nam osobiście w tym ważnym dniu
    dla Wszystkich anonimowych naszych Sponsorów 
    Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi naszej szkoły, opiekunom, uczestnikom, ich rodzicom, zaproszonym gościom za wspólne świętowanie…Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną edycję naszego przedsięwzięcia BRAWA…BRAWA… BRAWA… Do zobaczenia w kolejnej edycji.
     

    6 luty – Finał Powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Lipnica zajęła 2 miejsce, wygrywając z drużyną ze Świerzna i przegrywając z Tuchomiem. Ogromne Gratulacje dla zawodniczek i trenerek.

    485885325_1138209648081652_3743124659177860702_n 485775303_1138209748081642_7786076077914456972_n 485175609_1138209631414987_2828162755927886719_n 485759736_1138209594748324_6826800124034259898_n

     

     

     

     

     


    5 lutego 2025r. – Bal karnawałowy dla klas IV – VIII

    Klasy 4-8 również szalały na swoim balu karnawałowym, niesamowite kreacje,  super nastroje i duży problem w wyborze najlepszych strojów. Dziękujemy raz jeszcze Radzie Rodziców na czele z panią Martyną Jankowską, za wspaniałe nagrody. Dziękujemy państwu Katarzynie i Sylwestrowi Owśnickim z restauracji ,,Dobri Mól” za ufundowanie 7 woucherów na dowolną pizzę, z których 4 trafiły do klas 4-8 właśnie. Dziękujemy Wszystkim za wspaniałą zabawę i frekwencję… JESTEŚCIE FANTASTYCZNI…

    ????????????Galeria zdjęć????????????


    5 lutego 2025r. – Bal karnawałowy dla klas I – III

    Karnawał klas I – III – było cudownie… tanecznie… bajkowo…tak, jak powinno być. Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców szkoły podstawowej, z panią Martyną Jankowską na czele, za wspaniałe nagrody za wyróżnione stroje. Choć trzeba przyznać, że oceniający mieli bardzo trudne zadanie. Szczególne podziękowania ślemy również do państwa Katarzyny i Sylwestra Owśnickich z restauracji ,,Dobri Mól”, którzy podarowali siedem woucherów na dowolną pizzę, z których 3 Komisja przydzieliła w klasach I – III za najbardziej pasujące przebranie do osoby i charakteru dziecka. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu swoich dzieci na tegoroczny bal. To był wspaniały czas Szkółka FantazjaDziękujemy❤️????❤️

    ???????????? Galeria zdjęć????????????


    5 lutego 2025r.

    Uczniowie klasy 2 b obchodzili Międzynarodowy dzień klocków LEGO. Uczniowie dowiedzieli się że klocki z nami są już od 93 lat i jak powstały. Klocki to nie tylko zabawa, rozwijanie kreatywności czy kształtowanie zmysłu technicznego. Również i nauka. Uczniowie przy pomocy klocków uczyli się tabliczki mnożenia i także wspólnie się integrowali się.
    485303799_1138206104748673_1394325046832708280_n 485357130_1138206274748656_660442491697562849_n 485401308_1138206151415335_5062825377877774419_n 485364484_1138206271415323_1209106321411755746_n 485286604_1138206058082011_6100054841897502829_n 485398358_1138206044748679_7296690337037814750_n 485309654_1138206141415336_60419196892925128_n 485678287_1138206161415334_2630467941740834653_n 485142234_1138206108082006_862403311280428297_n 485357975_1138206124748671_4801108406475922378_n
     
     

     

     

     

     

     

     

     


    Dnia 31 stycznia byliśmy gospodarzami w zawodach międzygminnych w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: Parchowo, Czarna Dąbrówka, Studzienice i Lipnica. Drużyna z Lipnicy w pierwszym meczu wygrała po rzutach karnych z zespołem z Parchowa( 4:4, karne 2:1). następnie przegrała po rzutach karnych z drużyną z Czarnej Dąbrówki ( 4:4, karne 0:1), a w ostatnim meczu uczniowie z Lipnicy pokonali drużynę Studzienic 9:3. Zespół z Lipnicy zgromadził 6 pkt i zajął w zawodach rejonowych I miejsce. Było to możliwe dzięki korzystnym wynikom pozostałych meczy.

    ll m-ce Czarna Dąbrówka 5 pkt????
    III m-ce Studzienice 4 pkt????
    IV m-ce Parchowo 3 pkt????
    Turniej był bardzo wyrównany i zacięty.
    Wygrana naszej drużyny daje awans do finału powiatowego. Powodzenia dla chłopaków i trenera.
    485942985_1138205211415429_2490680978864235282_n485755382_1138205214748762_5631513269396664013_n
     
     
     
     
     
     
     

    30 stycznia 2025r.

    W czwartkowe popołudnie klasa 4b wraz z grupą nauczycieli oraz Dyrekcją wybrała się do Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie. Uczniowie na zaproszenie tamtejszej placówki wystąpili z przedstawieniem ,, Mały Książę ”… To już kolejna okazja, aby nasze dzieci mogły wystawić przepiękną historię miłości Księcia do swojej ukochanej Róży. Po występie była również okazja pobawić się na balu karnawałowym…, który zorganizowali gospodarze. Dziękujemy Dyrekcji SP w Niezabyszewie za szczególne zaproszenie… było nam bardzo miło…to dla naszych Artystów wyjątkowe wyróżnienie… i jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że warto dzieci ,,ubierać w skrzydła…”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom w ten wyjazd.

    ❤️????Galeria zdjęć❤️????


    30 stycznia 2025r.

    Okres Nowego Roku to czas, kiedy obdarowujemy kogoś choćby małą niespodzianką. To już kolejny rok, kiedy OGROMNY prezent naszej szkole sprawili NASI RODZICE DZIĘKUJEMY WAM za zaangażowanie w akcji Lidla- Szkoły Pełne Talentów. Dzięki udziałowi w programie i zdobywaniu Talenciaków otrzymaliśmy kolejne gry, którymi będą cieszyły się nasze dzieci i młodzież w świetlicy szkolnej.

    img-20250128-wa0009 img-20250128-wa0010 img-20250128-wa0011 img-20250128-wa0012 fb_img_1738266901544

     

     

     

     

     


    Dnia 29 stycznia w naszej szkole rozegrano rejonowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Dziewczęta z Lipnicy pokonały drużyny Studzienic 4:2 i Parchowa 6:3 co dało awans do finału powiatowego, który odbędzie się 6 lutego w Tuchomiu. Trzymamy kciuki za kolejne spotkania dla dziewcząt i trenerek.


    22 stycznia 2025r.

    Delegacja z naszej szkoły: pan dyrektor Stefan Rudnik oraz nauczycielki języka kaszubskiego pani Anna Gliszczyńska i pani Anna Narloch oraz przedstawiciele naszego organu prowadzącego z panem wójtem Gminy Lipnica Markiem Cichoszem na czele wybrali się na specjalne zaproszenie do Warszawy… a dokładnie odwiedzili Senat RP. Właśnie mija 20 lat od uchwalenia ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym. Z tej okazji odbyło się  posiedzenie  Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego. Temat posiedzenia to: „Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym – spotkanie w 20. rocznicę jej uchwalenia – kaszubskie doświadczenia”. Udział w posiedzeniu wzięła m.in. pani Minister Edukacji Narodowej, Pani Barbara Nowacka, z którą nasi przedstawiciele mieli okazję zamienić również kilka słów… Wymiana doświadczeń, dyskusje, wrażenia na temat pracy z językiem kaszubskim m.in. w szkole i wykorzystanie go w praktyce, aby w dalszym ciągu na różne sposoby go pielęgnować, zachęcać, propagować, promować…to nasze zadanie, które wykonujemy z ogromną dumą nie od dziś…

    fb_img_1738098344240 fb_img_1738098351177 fb_img_1738098355258 fb_img_1738098371134 fb_img_1738098374374 fb_img_1738098382990 fb_img_1738098386463 fb_img_1738098428091

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    17 stycznia 2025r. 

    Klasa I ,,c” obchodziła  „Światowy Dzień Pizzy”. Tego dnia dzieci poczuły się jak w prawdziwej, włoskiej pizzerii. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi.  Dzieci także wykonały pracę plastyczną pt. ,, Pizza”, a potem samodzielnie formowały ciasto, na które następnie nałożyły swoje ulubione składniki. Pizzę po upieczeniu wyglądały smakowicie. Na sam koniec nasi mali kucharze mogli zjeść przygotowane przez siebie pyszności… To była udana kulinarna wycieczka…do Włoch…

    fb_img_1738100626840fb_img_1738100630901fb_img_1738100633906
     
     
     
     
     
     
     
     

    10 stycznia 2025r.

    Wyjątkowy piątkowy wieczór… pełen magii…cudownej atmosfery… wieczór niezapomnianych emocji… został zorganizowany przy współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną oraz Kołem Gospodyń Wiejskich Lipniczanki.  Czwarty Koncert Poezji Śpiewanej ,,Śpiewam, jestem…” Rozpoczął się muzyczną podróżą w świat ,,Małego Księcia” i jego ukochanej róży… Dziękujemy klasie 4b oraz opiekunom za cudowną podróż… Program artystyczny przygotowała  również nasza kadra, pani Justyna Stoltman, pan Maciej Wrycza oraz nasi wspaniali absolwenci: Madzia, Kasia, Karolina oraz Czarek. Dziękujemy zespołowi ,,Plan B”, że był z nami w tym cudownym klimacie… Dziękujemy wszystkim Paniom z Koło Gospodyń Wiejskich „Lipniczanki” w Lipnicy…, które jak zawsze były z nami i zadbały, aby po koncercie dla duszy znalazło się coś i dla ciała… było przepysznie.

    Galeria zdjęć


    9 stycznia 2025r.

    W ramach cyklicznego projektu „Bez cienia wątpliwości” uczniowie mieli okazję zgłębiać tajemnice optyki, przygotowując i prezentując różnorodne doświadczenia, prezentację i teatrzyk cieni. Projekt pozwolił im zrozumieć czym jest i jak działa światło, oraz w jaki sposób odbierane jest przez ludzkie oko. Uczniowie mogli rozwijać umiejętności naukowe w praktyce. To wspaniała okazja do łączenia wiedzy teoretycznej z ciekawymi eksperymentami!  Dziękujemy zaangażowanym uczniom i gratulujemy opiekunom za coroczne cykliczne spotkania z nauką.

    fb_img_1738098092297 fb_img_1738098095299 fb_img_1738098098022 fb_img_1738098100878 fb_img_1738098103501 fb_img_1738098106290 fb_img_1738098109100 fb_img_1738098112036 fb_img_1738098114925 fb_img_1738098089295

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    9 stycznia 2025r.

    W ramach działań profilaktycznych zawartych w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym naszej Szkoły, odbyło się przedstawienie pt. „W bajkowym Świecie Ekobohaterów” Uczniowie klasy 4b w różnobarwnych przebraniach postaci bajkowych,  zapoznali swoich młodszych kolegów i koleżanki z segregacją śmieci i dbaniem o naszą planetę -Ziemię. Dziękujemy naszym bajkowym bohaterom oraz pani Ewie za wspaniałą inicjatywę i przypomnienie o ogromnej wartości naszej planety… Dbajmy… Szanujmy … Pielęgnujmy …


    Galeria zdjęć

     

     

     


    20 grudnia 2024r.

    Przed Świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
    Konkurs rozstrzygnięty został w trzech kategoriach wiekowych:
    Kategoria 1-3
    1 miejsce: Patrycja Zmuda Trzebiatowska
    2 miejsce: Emilia Bukowska
    3 miejsce: Stanisław Gierszewski
    Wyróżnienie otrzymali:
    Filip Dmowski,
    Julia Garbiak,
    Oskar Topka,
    Amelia Kiedrowska

    Kategoria 4-6
    1 miejsce: Julia Bukowska
    2 miejsce: Anna Piechowska
    3 miejsce: Feliks Chrzan
    Wyróżnienie otrzymał:
    Florian Kopp Ostrowski

    Kategoria 7-8
    1 miejsce: Izabela Cieminska
    2 miejsce: Vanessa Rudnik
    3 miejsce: Michalina Kiedrowska.
    Wyróżnienie otrzymała:
    Amelia Hapka

    Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach.

     

    ????19 grudnia 2024r.

    Z okazji Narodzenia Pana na czas świętowania całym sercem składamy Wszystkim jeszcze raz najpiękniejsze życzenia… radości… uśmiechu… miłości… wspaniałego czasu w gronie rodzinnym…przyjaciół… spokoju oraz odpoczynku.

    ????Galeria zdjęć????


    18 grudnia 2024r.

    Nasza szkoła od września realizuje zadania ogólnopolskiego programu Mały Mistrz – Zdrowie i Sprawność Młodych Pokoleń, który wspiera aktywność fizyczną uczniów klas 1-3. Dzięki temu programowi możemy wspólnie zadbać o zdrowie i sprawność naszych najmłodszych! Uczniowie klas Ib, II a, II b i III b otrzymali właśnie prezent świąteczny…pamiątkowe koszulki. Cieszymy się, że bierzemy udział w czymś ważnym, co nie tylko podnosi kondycję fizyczną ale również jest przy tej okazji świetną zabawą…

    #MałyMistrz
    #sprawnośćfizyczna
    #MinisterstwoSportuiTurystyki

    fb_img_1736364628426 fb_img_1736364631299 fb_img_1736364634055 fb_img_1736364636912 fb_img_1736364625280

     

     

     

     

     


    ????15 grudnia 2024r.

    Kolejny świąteczny jarmark za nami… Dziękujemy Organizatorom Biblioteka Publiczna Gminy Lipnica oraz Gmina Lipnica za wspaniały czas… Dziękujemy Rodzicom naszych dzieci za przepyszne słodkości oraz za pomoc… Dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy się również przyczynić do świątecznego klimatu… Dziękujemy Nauczycielom, którzy przygotowali wokalnie naszych małych artystów… Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za swój wkład w ten magiczny wieczór… Dziękujemy Koło Gospodyń Wiejskich „Lipniczanki” w Lipnicy za przekazanie świątecznych ozdób do licytacji na rzecz naszego przedszkola. Dziękujemy wszystkim za obecność… Wszyscy razem stworzyliśmy wspaniały klimat… Do zobaczenia za rok.

    ????Galeria zdjęć????


    13 grudnia 2024r.

    Klasa 3b wybrała się w dniu dzisiejszym do Nadleśnictwa Osusznica. Wyjazd został zorganizowany w ramach Projektu Mały Inżynier z doradztwa zawodowego. Kontynuując serię zajęć z cyklu: ,, Poznajemy zawody” uczniowie poznali pracę i obowiązki pracowników- leśników. Przy okazji zbliżających się Świąt odbyły się również warsztaty ozdób choinkowych, przygotowane w tej instytucji. Dziękujemy leśnikom za wspólnie spędzony czas i mnóstwo ciekawych informacji.
    #FunduszeEU #FunduszeEuropejskie
    #EdukacjaPrzyszłościwGminieLipnica

    fb_img_1736365361199 fb_img_1736365368234 fb_img_1736365380956 fb_img_1736365385703 fb_img_1736365393495 fb_img_1736365396461

     

     

     

     

     


    13 grudnia 2024r.

    W kalendarzu adwentowym klasy 2b pojawiło się dziś zadanie wykonania łańcucha do udekorowania swojej klasy. Dzieło ukończone… To i inne wyzwania dzieci podejmują od początku grudnia…a te przygotowali sami uczniowie oraz ich rodzice. Codziennie rano czeka na uczniów nowe zadanie…, więc z ogromną radością biegną codziennie do szkoły… Tymczasem dzieciaki pozdrawiają…

    img_20250128_225742 img_20250128_225759 img_20250128_225837 img_20250128_225907 img_20250128_225724

     

     

     

     

     


    12 grudnia 2024r.

    Uczniowie Zespołu Szkół z Lipnicy wzięli udział w inicjatywie zaproponowanej przez Wójta Gminy i  ozdobili choinkę w naszym urzędzie. Tym samym rozpoczęliśmy nowy zwyczaj. Każdego roku choinkę będą stroić dzieci z kolejnych szkół z terenu gminy, co nie tylko wprowadzi świąteczny nastrój, ale również zbliży młodych mieszkańców naszej gminy. To według nas dobry sposób na integrację i wspólne przeżywanie okresu świątecznego. Dziękujemy wszystkim uczniom, dyrekcji i nauczycielom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie trwała przez wiele lat. 

     fb_img_1738102789904 fb_img_1738102779048 fb_img_1738102773632 fb_img_1738102770661 img_20250128_232231 img_20250128_232208 img_20250128_232134

     

     

     

     

     

     

     


    12 grudnia 2024r.

    Czas przedświąteczny to wciąż temat pieczenia pierniczków przez naszych uczniów na zajęciach techniki. Tym razem z pomysłami na cudowne smakołyki zmierzyły się klasy 5a oraz 6a .. Radość… wspólnie spędzony czas… oraz niosący się po szkole cudowny zapach… to wszystko oznacza, że Święta tuż, tuż…

    Galeria zdjęć


    12 grudnia 2024r.

    W dniu dzisiejszym odbył się IX Powiatowy Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jasieniu. Zjechali się do niego najlepsi wokaliści z całego powiatu bytowskiego.
    Naszą szkołę reprezentowali: Julianna Chamier Ciemińska, Kacper Topka, Zofia Białowąs oraz Martyna Cichosz. Konkurencja była bardzo duża… stres rozładowało wspólne śpiewanie kolęd, gość specjalny – Mikołaj oraz słodki poczęstunek. Jury przyznało wyróżnienie Juliannie Chamier Ciemińskiej w kategorii klas I-II za wykonanie ,,Grajmy Panu”.
    Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły. Dziękujemy również opiekunom, którzy przygotowali naszych artystów 

    fb_img_1736365758195 fb_img_1736365761168 fb_img_1736365764241 fb_img_1736365767178

     

     

     


    11 grudnia 2024r.

    Niebo – Ziemi, Niebu – Ziemia
    Wszyscy wszystkim ślą życzenia
    Drzewa – ptakom, ptaki – drzewom
    Tchnienie wiatru – płatkom śniegu…

    Przygotowane samodzielnie życzenia świąteczne również wysłała klasa 2b… W tym celu dzieci odwiedziły tradycyjną pocztę, gdzie przy tej okazji od pani Mirki dowiedziały się o codziennych obowiązkach i zadaniach tej instytucji.

    fb_img_1736366554572

     

     

     

     


    10 grudnia 2024r.

    Nasz Prezent Pod Choinkę…ruszył w drogę do Kotliny Kłodzkiej…  W ramach akcji ,,Szkoły Szkołom” Ministerstwa Edukacji Narodowej przyłączyliśmy się całym naszym sercem wybierając Publiczne Przedszkole nr.1 ,, Bajka” w Głuchołazach.  Wierzymy,  że nasza Pomoc choć w części sprawi, że na twarzach dzieci, rodziców i pracowników placówki pojawi się Uśmiech i Wiara w drugiego człowieka…  DOBRO WRACA DO NAS ZAWSZE ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ,  DLATEGO WARTO POMAGAĆ… DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO ZBIÓRKI NA RZECZ DOTKNIĘTYCH W TEGOROCZNEJ POWODZI… DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM NAUCZYCIELOM W WIELOLETNIĄ JUŻ AKCJĘ ,,POMOCNA DŁOŃ”
    #SzkołySzkołom
    #MinisterstwoEdukacjiNarodowej

     fb_img_1738103181197 fb_img_1738103184286 fb_img_1738103214524 fb_img_1738103211287 fb_img_1738103208214 fb_img_1738103205176 fb_img_1738103202153 fb_img_1738103199198 fb_img_1738103193334 fb_img_1738103190296 fb_img_1738103187292

     

     

     

     

     

     

     

     


    10 grudnia 2024r.

    Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych udali się do zamku krzyżackiego w Człuchowie. Zwiedzali tam eksponaty Muzeum Regionalnego oraz uczestniczyli w warsztatach pieczenia i dekorowania pierniczków. Wyjazd odbył się ramach nauki języka kaszubskiego. 

    Galeria zdjęć


    6 grudnia 2024r.

    Data 6 grudnia nie jest nikomu obca… Od samego rana Mikołajkowe szaleństwo ogarnęło naszą szkołę… Mikołaj w doborowym towarzystwie wiernych śnieżynek odwiedził dzieci i pracowników szkoły, częstując wszystkich słodkim podarunkiem… zaczynamy od klas 1-8… Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkie upominki.

    fb_img_1738103713611fb_img_1738103890415fb_img_1738103877300fb_img_1738103872235fb_img_1738103819710fb_img_1738103811226fb_img_1738103776886fb_img_1738103761029fb_img_1738103757510fb_img_1738103734459fb_img_1738103720425fb_img_1738103717391

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    5 grudnia 2024r.

    Jak co roku, dbając o jak najlepsze przygotowanie naszych uczniów do egzaminu ósmoklasisty, w ostatnich trzech dniach odbyły się próbne egzaminy. To doskonała okazja, by oswoić się z formą arkusza egzaminacyjnego i zmniejszyć stres przed właściwym egzaminem, który czeka naszych uczniów w maju. Uczniowie musieli się zmierzyć z testem z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego lub niemieckiego…. oraz z własnym stresem.

    fb_img_1738104795987 fb_img_1738104799314 fb_img_1738104802295 fb_img_1738104808091 fb_img_1738104813926 fb_img_1738104792619

     

     

     

     

     

    4 grudnia 2024r.

    W dniu dzisiejszym odbyły się szkolne eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jasieniu. Wzięło w nich udział dwadzieścia troje uczestników z klas I-VIII. Komisja mogła… niestety… wybrać tylko jednego finalistę w każdej z czterech kategorii wiekowych.  Z klas I-II będzie nas reprezentować Julianna Chamier Ciemińska z pastorałką „Grajmy Panu”. W kategorii klas III-IV Kacper Topka zaśpiewa „Od serca do ucha”. Martyna Cichosz jako reprezentantka z klas V-VI wykona „Kolędę dla nieobecnych”. Zaś Zofia Białowąs zaśpiewa „Cichą noc” w kategorii klas VII-VIII. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu a za finalistów trzymamy kciuki i czekamy na relację z konkursu 12 grudnia! 

    fb_img_1738127459344fb_img_1738127462974fb_img_1738127494294img_20250129_061327img_20250129_061343img_20250129_000544img_20250129_000742img_20250129_000718img_20250129_000649img_20250129_000614 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    28 listopada 2024r.

    W dniu dzisiejszym odbył się wykład dotyczący wiedzy na temat HIV i AIDS , prowadzony przez p. Beatę Gostkowką pracownika Sanepidu w Bytowie, której jeszcze raz bardzo dziękujemy za wiedzę w tym temacie… W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII.
    #edukacjaprozdrowotna
    #MinisterstwoEdukacjiNarodowej

    fb_img_1738105951370 fb_img_1738105954650 fb_img_1738105958203 fb_img_1738105965713

     

     

     

     

     


    Dnia 29 listopada uczniowie klas czwartych obejrzeli na scenie BCK w Bytowie spektakl „Staś i Nel” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji. Zaprezentowane przedstawienie było niesamowitym doświadczeniem dla uczniów, który mogli przenieść się w magiczny świat Afryki, poznając zarówno przygody głównych bohaterów, jak i ciekawe aspekty innych kultur. To świetny sposób na edukację przez sztukę! Kontakt z żywym teatrem, to prawdziwa lekcja emocji, wyobraźni i wartości. 

    IMG_20241129_115651 IMG_20241129_115752 IMG_20241129_121050 IMG_20241129_121346 IMG_20241129_124556 IMG_20241129_124640

     

     

     

     

     


    21 listopada 2024r.

    Klasy 1-3 wzięły udział w spotkaniu z pisarką Darią Kaszubowską, twórczynią książek „Franc i tajemnica jantaru” oraz „Walerka i bohaterki Jastry”. Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie dzieci do sięgania po literaturę. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowania książkami oraz kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży. Autorka opowiedziała o swojej drodze do pisania, inspiracjach oraz procesie tworzenia książek. Uczestnicy mieli również okazję poznać kulisy powstawania wyżej wspomnianych powieści, które łączą elementy przygody i fantasy z wątkami związanymi z historią i kulturą Pomorza. Spotkanie zakończyło się sesją autografów i zdjęć,  podczas której uczestnicy mieli możliwość uzyskania osobistego podpisu autorki na zakupionych do biblioteki książkach. Tego rodzaju wydarzenia mają ogromne znaczenie dla budowania społeczności czytelniczej i zachęcania do sięgania po książki. Dziękujemy Pani Darii za wyjątkowe spotkanie.

    #NPRCz 2.0 #MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego  #Ministerstwo Edukacji Narodowej

    Galeria zdjęć


    20 listopada 2024r.

    Środowe popołudnie klasa 2b spędziła w towarzystwie tańczących MISIÓW. Na kilka dni przed Świętem Pluszowego Misia spotkali się z żywymi i w dodatku w rozmiarach XXL. A, że to czas przed Andrzejkami, to były wróżby, tańce oraz konkursy…i to wszystko przy światłach latarek. Był również wspólny seans filmowy. Niesamowity, szalony i niezapomniany czas. Dziękujemy pani wychowawczyni za super pomysł i cudowne spotkanie poza nauką. Pani Kamilii dziękujemy za pomoc i obecność.

    img-20241120-wa0021img-20241120-wa0022img-20241120-wa0026img-20241120-wa0027img-20241120-wa0030

     

     

     

     

     


    19 listopada 2024r.

    Dzień Zwariowanych Fryzur w dniu dzisiejszym był okazją, aby wykazać się pomysłowością, kreatywnością i dużą  wyobraźnią. Tego dnia nikt nie żałował żelu do włosów i kolorowych lakierów. Na głowach naszych uczniów w klasach 1-8…, a także nauczycieli… można było dostrzec skomplikowane sploty i barwne irokezy… Dzieci z dumą prezentowały nowe fryzury, a poczucie humoru i odrobina wyobraźni wystarczyła, aby wyśmienicie się tego dnia bawić… Dziękujemy bardzo RODZICOM…. za ich kreatywność i pomoc, bez NICH nie byłoby tak fajnej zabawy. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za super pomysł na ten dzień, a WSZYSTKIM uczestnikom za super zabawę.

    Galeria zdjęć


    15 listopada 2024r.

     Dzieci, te młodsze i te starsze mają SUPER MOCE! Entuzjastycznie, odważnie i z pełnym zaangażowaniem podchodzą do tematu ratowania drugiego człowieka. Wspierajmy je zatem już od najmłodszych lat, kształtujmy ich postawy w pomaganiu drugiemu człowiekowi, uczmy je pierwszej pomocy… To dobro powróci ze zdwojoną siłą. Dwa szkolenia z pierwszej pomocy przy oparzeniach, złamaniach oraz utracie przytomności przeprowadził ostatnio na zaproszenie wychowawczyń klas piątych druh Jaromir Śpiołek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy.  Wspaniałe warsztaty dla klas czwartych i piątych…, pełne interakcji, inspirujące, ciekawe i przede wszystkim praktyczne.
    Dziękujemy panu Jaromirowi za ważną dla nas lekcję. Radość z takich działań jest tym większa, kiedy mamy świadomość, że część naszych uczniów należy do ochotniczych straży pożarnych w swoich miejscowościach… Piękna postawa od najmłodszych lat.

    #edukacjaprozdrowotna
    #MinisterstwoEdukacjiNarodowej

    20241115_125856img-20241118-wa0008img-20241118-wa0010img-20241118-wa0011img-20241118-wa0014img-20241119-wa0009img-20241119-wa0015img-20241119-wa0021

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    22 października 2024r. klasy piąte uczestniczyły w warsztatach pieczenia chleba w Swornygaciach.

    Galeria zdjęć


    18 października 2024r.

    Tego dnia byliśmy gospodarzami etapu gminnego zawodów w unihokeja dziewcząt i chłopców klas VII i VIII. Obie nasze drużyny uzyskały awans do półfinałów powiatu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom.  Dziękujemy szkołom Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim oraz Zespół Szkół w Borowym Młynie  za wspaniałą rywalizację.

    screenshot_2024-11-21-06-08-57-514_com.facebook.katana fb_img_1732166043291 screenshot_2024-11-21-06-08-20-636_com.facebook.katana screenshot_2024-11-21-06-08-38-456_com.facebook.katana

     

     

     

     

     


    18 października 2024r. – Pasowanie na ucznia

    W dniu uroczystego przyjęcia w poczet uczniów…???? życzymy Wam…???? aby pobyt w szkole był dla Was najpiękniejszą przygodą…???? pełną samych najlepszych ocen…????i wzorowego zachowania…????Życzymy Wam, aby szkoła nie była dla Was tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności…????????ale także ,,drugim domem”…????w którym zawsze będziecie czyli się bezpiecznie…???? spotkacie się z życzliwością rówieśników i dorosłych…????oraz nawiążecie nowe przyjaźnie ???????????????? WSZYSTKIEGO NAJPIĘKNIEJSZEGO NASI PIERWSZOKLASIŚCI ❤️

    Galeria zdjęć


    16 – 18 października 2024r. – wycieczka klas szóstych do Warszawy 
    LEKCJA O FINASACH edycja za rok 2024
    ????????????????Klasy szóste wzięły udział w wycieczce do Warszawy w ramach udziału szkoły w projekcie ,,Lekcje o finansach ” w edycji na 2024 rok dofinansowanym przez Ministra Finansów???? Wycieczka edukacyjna miała na celu poszerzyć wiedzę w zakresie finansów oraz zapoznać uczestników z misją instytucji publicznych w tym obszarze ???? Pobyt w stolicy był okazją do odwiedzenia zabytków i ważnych miejsc jak: Zamek Królewski ???? Stare Miasto ????Pałac Kultury i Nauki ????Stadion Narodowy ????Wilanów ????Nie zabrakło również spaceru w Łazienkach???????????? oraz przejażdżki Warszawskim Metrem ???? Pogoda również dopisała ????????

    18 października 2024r – realizacja projektu „Mały inżynier”  z zajęć z doradztwa zawodowego z cyklu ,,Poznajemy zawody’

    Jesteśmy w trakcie realizacji projektu „Mały inżynier”????????????????A to krótka relacja z zajęć z doradztwa zawodowego z cyklu ,,Poznajemy zawody”????‍???????? Poznaliśmy pracę w Piekarni Lipnica oraz odwiedziliśmy Posterunek Policji???? Dziękujemy panu Zbigniewowi Fabczakowi ????????panu Sebastianowi Watrasowi????????oraz wszystkim zaangażowanym ????????????????

    463636149_1030754158827202_2897767592461785129_n 463592094_1030754292160522_1118933933581573691_n 463660851_1030754328827185_8735209948766566767_n 463920754_1030754375493847_999510014422163123_n 463751977_1030754465493838_1451765921955126303_n 463584116_1030754552160496_7214239950328845304_n 463784550_1030754775493807_3523050545022712897_n 463865884_1030754795493805_4275394581849782769_n

     

     

     

     

     

     

     

     


    10 października 2024r.

    Dzień Drzewa fajnie świętować wśród nich właśnie… ???????????????????? Klasy czwarte wędrowały z tej okazji szlakiem ścieżki turystycznej ,, Wśród leśnych jezior i bagien” w Rekowie ????????Nie zabrakło również zagadnień tematycznych jak np. oznaczanie kierunków świata ????????????To była ciekawa żywa lekcja przyrody????????

    ???????????????????? Galeria zdjęć???????????????????? 


    Z okazji Dnia Drzewa uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami spotkali się ze swoimi rodzicami???????????? Wspólnie przygotowali gazetkę tematyczną, dekoracyjne drzewo oraz ozdobili w tematyce jesiennej drzwi klas????????????☺️To było udane popołudnie ????????????

    463387267_1028893819013236_6553865317975032758_n 463329188_1028893599013258_4242274079338006078_n 463282441_1028893629013255_5172677865378669509_n 463133375_1028893692346582_7082580408839266368_n 463280377_1028893749013243_1661343268578073135_n 463062682_1028893765679908_7535860237862761700_n

     

     

     

     


    11 października 2024r. – Dzień Edukacji Narodowej

    Za trud…????????za wiedzę…????????za serce…????????za uśmiech ???????? …tak w piątek dziękowali uczniowie wszystkim nauczycielom…???? Były także podziękowania dla pracowników administracji oraz obsługi… ????dla dzieci…????bo dzięki nim i dla nich tu jesteśmy… ???? Podziękowania kierowane były również dla emerytowanych pracowników naszej szkoły oraz pana wójta Marka Cichosza, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym ważnych wyjątkowym dniu ☺️????W tak uroczystym dniu przychodzi refleksja…, że to co to robimy ma sens… ☺️???? ŻYCZMY SOBIE WZAJEMNIE słońca…. uśmiechu… radości… życzliwości…oraz ogromnej energii, by wydobywać to, co w naszych uczniach najpiękniejszego ☺️????????A Wam Dzieciom życzmy nieustającego rozwoju swoich pasji i poszukiwania tego, co w Was najlepsze ????????

    ????????Galeria zdjęć????????


    9 października 2024r.

    Klasa 6a w ramach zajęć techniki przygotowywała dziś gofry ????‍???? Wszyscy spisali się na medal ????????????????

    462460309_1024353296133955_753337499046877502_n 462314963_1024353172800634_7126223123475238223_n 462622403_1024353206133964_4446435129549814990_n

     

     

     

     


    Październik 2024r.

    Miło nam poinformować, że nasza biblioteka szkolna otrzymała 12 000 zł dofinansowania z budżetu państwa na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0″ w latach 2021-2025????????❤️ Przyznane środki przeznaczymy na zakup nowych książek, lektur oraz wyposażenie biblioteki????????Bardzo się cieszymy, że nasza biblioteka powiększy się o nowe skarby ????
     
     
     
     
     
     
     

    Październik 2024r – Lekcja doradztwa zawodowego

    Na czym polega praca w samorządzie????? Jakie sprawy można załatwić w poszczególnych referatach? ????Czym jest budżet gminy i jakich inwestycji i sektorów dotyczy?????Jaką rolę pełni rada gminy i czy fotel wójta jest wygodny?????Na te i wiele innych pytań uczniom klasy 8b odpowiadali wójt Gminy Lipnica – pan Marek Cichosz oraz pan Tomasz Łącki – sekretarz???????? Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu????????Dziękujemy wszystkim pracownikom za poświęcony czas i tak życzliwe przyjęcie???????????? Dziękujemy za kolejną żywą lekcję zajęć w ramach doradztwa zawodowego????????????

    461583247_1018409400061678_2636610222234949618_n 461798719_1018408656728419_5949809492316212779_n 461663765_1018408893395062_8484422677437166706_n 461833808_1018408963395055_3593703538488989286_n 461708744_1018409023395049_1535191780238219656_n 461747924_1018409133395038_6882945561986568656_n

     

     

     

     


    We wrześniu uczniowie klasy 2b obchodzili Światowy Dzień Pierwszej Pomocy????????‍❤️‍????
    Dzieci dowiedziały się, co to jest pierwsza pomoc i jak ją udzielać oraz poznali, co powinna zawierać apteczka????????Wykonali pracę moja dłoń????
    Dowiedzieli się z jakich kości jest zbudowana…????????to był kreatywny dzień ????
    461872497_1018133913422560_7542387841285002525_n
     
     
     
     
     
     
     

    30 września 2024r. – Lekcja doradztwa zawodowego

    Lekcja doradztwa zawodowego odbyła się w miejscu nietypowym????????…bo na posterunku Policji???????? Panowie Łukasz Burandt i Sebastian Watras zaznajomi uczniów klasy 8b ze specyfiką pracy w formacji ???? Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jakie warunki trzeba spełniać, by ubiegać o pracę w służbach mundurowych???? Panom policjantom dziękujemy za poświęcony czas oraz cenne wskazówki, których udzielili naszym uczniom???????????? Dziękujemy za super lekcję ????????

    461715857_1017924056776879_2292872388974785643_n 461597176_1017924023443549_7952715837113725395_n

     

     

     

     


    30 września 2024r – Dzień Chłopaka

    Dzień Chłopaka świętowaliśmy dziś w naszej szkole ???????????? Było świątecznie ????…upominkowo???? słodko…????i ,,pod krawatem”???? Dziś pamiętaliśmy o wszystkich naszych chłopcach????????tych małych i dużych ????????

    461575477_1018122443423707_7823386974701834833_n 461713029_1017920793443872_3237966506244859130_n 461664367_1017920816777203_893654613446855360_n 461545501_1017920913443860_2785661962507175686_n 461646800_1017920946777190_2711670936422876770_n 461528277_1017920986777186_9060251539320260930_n 461603826_1017921030110515_8795535516597981716_n 461747824_1017921076777177_5801427407879354840_n 461925631_1018122346757050_2616832809114379019_n 461597131_1018122383423713_3192800885093705833_n

     

     

     

     

     

     

     

     


    We wrześniu odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego????????
    W roku szkolnym 2024/25 naszych uczniów reprezentować będą:
    Florian Szajda- 8a- przewodniczący ????????
    Faustyna Pażątka- Lipinska-8a- zastępca ????????
    Agata Gawin- 7a- skarbnik ????????
    Pozostali członkowie:
    Mikołaj Hinc- 8b????
    Agata Wahtoch Rekowska-8b????
    Serdecznie dziękujemy Komisji Wyborczej za zaangażowanie ????
    Samorząd Szkolny będą wspierać opiekunowie:
    Sylwia Bujak ????????
    Anna Jankowska ????????
    Maria Łącka ????????
    Alicja Żmuda Trzebiatowska ????????
    Wszystkim życzymy powodzenia i owocnej pracy!
    461565424_1017433263492625_45239163622886080_n461644709_1017433053492646_9135206678351271104_n461597126_1017433116825973_8457215718994903683_n461458876_1017433163492635_6372628465752740987_n461677828_1017433200159298_2113524883752725726_n461636338_1017433246825960_2325877045838386462_n
     
     
     
     
     
     
     

    Z dniem 1 października 2024r. ruszy w naszej szkole kolejny projekt, z którego skorzystają przede wszystkim nasi uczniowie ????????
    Projekt pt. ”Edukacja przyszłości w Gminie Lipnica” jest realizowany przez Gminę Lipnica w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, w okresie IX.2024–VIII.2026. Wartość projektu:889 581,25 zł, w tym wkład własny w postaci udostępnienia sal 88 750 zł oraz kosztów pośrednich 208,13 zł, razem 88 958,13 zł (10%).
    Cel Projektu: Do 31.08.2026 w Zespole Szkół w Lipnicy, Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim i Zespole Szkół w Borowym Młynie (woj.pomorskie) poprawiona zostanie jakość edukacji poprzez wdrożenie następujących działań:
    a) poszerzenie oferty zajęć zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje i umiejętności uczniów w tym z wykorzystaniem potencjału różnych instytucji;
    b) organizację wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych;
    c) realizacja działań dotyczących budowania tożsamości regionalnej, odwołujących się do nadmorskiego położenia regionu;
    d) wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji cyfrowych;
    e) edukacji w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego;
    f) doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów;
    g) doposażenie pracowni przedmiotowych w brakujący sprzęt niezbędny do osiągniecia celu
    projektu.
    Wsparcie w ramach projektu zaplanowane zgodnie z przeprowadzona diagnozą i zakłada realizację 6 zadań:
    1. Zajęcia dla uczniów – rozwój kompetencji i umiejętności oraz wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez realizację zajęć matematycznych, językowych, przyrodniczych, programistycznych, sportowych i projektów edukacyjnych oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i indywidualizacji oraz doradztwa zawodowego.
    2. Zajęcia rozwojowe dla uczniów – rozwój kompetencji i zainteresowań, motywacji do nauki, z zastosowaniem aktywizujących metod i form edukacji pozaszkolnej: wyjazdy edukacyjne do miejsc związanych z naukami ścisłymi i technicznymi, laboratoria naukowe w formie półkolonii, szkolny festiwal naukowy.
    3. Szkolenia dla nauczycieli – doskonalenie kompetencji nauczycieli w obszarze innowacyjnych metod nauki, narzędzi aktywizujących, wykorzystania nowych metod nauczania z wykorzystaniem narzędzi TIK w trakcje lekcji i podczas prowadzenia procesu edukacji, nauka programowania z wykorzystaniem gry Minecraft, wsparcie ucznia z doświadczeniem migracji.
    4. Doposażenie pracowni przedmiotowych – ZS w Lipnicy
    5. Doposażenie pracowni przedmiotowych – ZS w Brzeźnie Szlacheckim
    6. Doposażenie pracowni przedmiotowych – ZS w Borowym Młynie
    – doposażenie bazy dydaktycznej niezbędnej do kształtowania kompetencji i umiejętności, zakup pomocy dydaktycznych do realizacji wsparcia włączającego oraz wyposażenie pracowni szkolnych w narzędzi do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.
    Serdecznie zapraszamy!
    Wartość projektu: 889 581,25 zł
    Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 756 144,06 zł.
    461433768_1017167370185881_804400469044604404_n 461654762_1017167193519232_500982269348165352_n
     
     
     
     
     
     
     

    20 września 2024r. – Sprzątanie Świata

    Dnia 20 września nasza społeczność szkolna wzięła udział w corocznej akcji Sprzątanie Świata ???????????? Ideą tego działania jest podnoszenie świadomości o wspólnym dbaniu o naszą planetę poprzez utrwalanie działań proekologicznych wokół nas ???????? Był to również czas integracji przy pięknej słonecznej pogodzie tego dnia ????????????

    461261712_1014466127122672_2498788656835216510_n 461196617_1014466113789340_558761894109038066_n 461430950_1014477060454912_3667697447095510481_n 461281962_1014468107122474_7037535328516502824_n461273519_1014466313789320_5585342319526778900_n 461197993_1014466223789329_3742394286732744490_n 461190864_1014466183789333_8322994953729153368_n

     

     

     

     

     

     

     

     


    15 września 2024r. – Międzynarodowy Dzień Kropki ????????????????

    Dnia 15 września na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. ???????????????? Jest to święto kreatywności, odkrywania własnych talentów i odwagi w pokonywaniu własnych trudności. ???? ????Wszystko zaczęło się od historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. ♥️???? Radości, kreatywności i fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło tego dnia u naszych najmłodszych dzieci ????Grupy przedszkolne z Lipnicy i Zapcenia oraz klasa 1c wykazały się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem oraz pokonaniem pierwszych powakacyjnych barier????????????
    460732544_1010110444224907_1846050154864767492_n460483340_1010110517558233_5183763115558930480_n460733499_1010110554224896_798504370642106147_n459868369_1010110497558235_7566243168324658758_n
     
     
     
     
     
     
     

     


    11 września – 13 września 2024r.

    ????W dnia 11 – 13 września odbyła się kilkudniowa wycieczka klas ósmych do Warszawy????????To był wspaniały czas integracji w radosnej atmosferze!???? Były chwile refleksji i nostalgii na Cmentarzu Powązkowskim oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, dużo wiedzy na temat historii i kultury naszego kraju podczas zwiedzania Zamku Królewskiego oraz Pałacu w Wilanowie, solidna porcja informacji na temat Powstania Warszawskiego w muzeum mu poświęconym????♥️????????Nie zabrakło również sporych emocji w czasie zwiedzania Stadionu Narodowego ⚽ Pogoda dopisała, towarzystwo wspaniałe – pełni pozytywnych wrażeń wracaliśmy do domów☀️????

    Galeria zdjęć


    9 września 2024r.

    Uczniowie klas 4a i 4b, w ramach lekcji języka polskiego, uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych zorganizowanych we współpracy
    z Biblioteką Gminną w Lipnicy☺️???? Pani Justyna Stoltman opowiedziała o pracy bibliotekarza oraz przygotowała zabawy edukacyjne, w które zaangażowały się wszystkie dzieci???? Dziękujemy ♥️

    459137879_1002894874946464_8493287080802951223_n 459073746_1002894731613145_2422827403308891385_n 458963267_1002894794946472_9222622280106495121_n 459003142_1002894831613135_8909243873436370690_n 459149236_1002894851613133_7677883501831153236_n

     

     

     

     


     

  • 458372190_1000548925181059_207411849765385546_n


     

    458086534_999604785275473_4823473126746371242_n

  • 6 września 2024r.
    W pierwszych dnia szkoły panie z Koło Gospodyń Wiejskich „Lipniczanki” w Lipnicy odwiedziły uczniów ze słodkim upominkiem wraz z najlepszymi życzeniami dla wszystkich na nowy rok szkolny???????? Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę oraz współpracę???????? Życzymy Paniom również wszystkiego dobrego oraz wielu fajnych wspólnych działań ☺️????????.
     

    Nasza szkoła kolejny już raz bierze udział w akcji Lidla ,,Szkoły Pełne Talentów”???????? Zachęcamy rodziców naszych uczniów do wsparcia nas w tej akcji i przekazywania otrzymanych za zrobione zakupy Talenciaków na rzecz naszej szkoły☺️???? Talenciaki można wrzucać do oznakowanych skrzyneczek w naszej szkole lub wejść na stronę Lidla i przekazać je online???????????????? Serdecznie zapraszamy❤️❤️❤️ Biorąc udział w akcji pomogą Państwo wyposażyć naszą placówkę w pomoce dydaktyczne, które będą służyły Naszym dzieciom ☺️ 
    Pokaż mniej— pełny nadziei.

  • 2 września 2024r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
    Witamy Wszystkich po wakacjach: Rodziców, Nauczycieli, wszystkich pozostałych pracowników Szkoły ale szczególnie wszystkie ,,nasze” Dzieci…
    ????☺❤ Dziękujemy raz jeszcze osobom zaangażowanym w muzyczną oprawę mszy świętej, której nie mogło zabraknąć w dzisiejszym dniu, która towarzyszy zawsze w ważnych wydarzeniach naszego życia szkolnego…❤❤❤
    ???? Nie chcemy Wam życzyć samych piątek i szóstek ???? Życzymy Wam, żebyście w czerwcu mogli pochwalić się nie tylko czerwonym paskiem ???? Życzymy Wam otwartości ????Żebyście pamiętali, że nie każdy człowiek jest taki sam???? Że różne rzeczy nas bawią i smucą ???? Żebyście pamiętali, że na jedno pytanie może być wiele poprawnych odpowiedzi???? Żebyście zamiast oceniać, próbowali zrozumieć ???? Życzymy Wam radości z chodzenia do szkoły ???? Ciekawych lekcji, książek, tematów ???? Wielu przyjaźni oraz fajnych przygód ????Życzymy Wam, żebyście byli z siebie dumni…????
    Nam dorosłym życzymy radości, dużo spokoju, energii, cierpliwości oraz uśmiechu każdego dnia…????
    Rok Szkolny 2024/2025 uważamy za otwarty????????☺????????