Wydarzenia 2017/2018

22 czerwca 2018r. – Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Galeria zdjęć


Dnia 18 czerwca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowany został Drugi Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Wzięło w nim udział 10 uczestników z klas 4-7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum. Występy uczniów oceniali nasi goście z Chin i Indii – Diksha, Yang, Andy i Udhish. Mięli oni nie łatwe zadanie, gdyż poziom był wyrównany. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Błażej Półczyński z klasy 5 a, który zaśpiewał piosenkę ,,Perfect” Ed Shearan’a.  Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gliszczyńska z klasy 2 a gimnazjum, która pięknie zagrała na ukulele i zaśpiewała piosenkę  ,,Can’t Help Falling In Love” Elvisa Presley’a. Trzecie Miejsce zdobył Cezary Wrycza z klasy 5 a, który wykonał utwór ,,Stand By Me” Ben’a E King’a. Wyróżnienia powędrowały do Aleksandry Kopp Ostrowskiej z klasy 3 b Gimnazjum oraz Agaty Wantoch-Rekowskiej z klasy 5a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi i mamy nadzieję, że zobaczymy jeszcze więcej uzdolnionych muzycznie uczniów w kolejnej edycji konkursu za rok.

   W kolejnej części obchodów dnia, mogliśmy zobaczyć przedstawienie w języku angielskim- ,,Rzepka” – ,,Turnip” Juliana Tuwima w wykonaniu klasy 4a, skecz polsko-angielski pt. ,,Lekcja Języka angielskiego” oraz piosenkę zaśpiewaną w języku niemieckim przez klasy 6. Goście z Chin i Indii również się zaprezentowali, m.in. tańcząc taniec indyjski, grając i śpiewając. Uczeń – Karol Gierszewski z klasy 3 a Gimnazjum przygotował prezentację multimedialną z pobytu studentów w naszej szkole. Na koniec nadszedł czas na pożegnanie wolontariuszy, którzy przez 6 tygodni gościli w gminie Lipnica w ramach projektu ,,International Education”. Nie obeszło się bez łez. Cała społeczność szkolna zżyła się z całą czwórką i bólem serca musieliśmy powiedzieć im – ,,goodbye”.  Na pewno ich nie zapomnimy! Przy okazji pożegnania gości, Pani Dyrektor podziękowała  rodzinom, które ugościły Dikshę, Yang, Andiego i Udhisha, dając im dużo serca i ciepła rodzinnego, tak że czuli się jak w domu.

Galeria zdjęć


Po raz 13 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ekologicznej akcji zbiórki zużytych baterii i akumulatorów przenośnych, uczestnicząc jednocześnie w III edycji ogólnopolskiego konkursu pn. ,,Edukujemy – Pomagamy”, który obowiązywał od dnia 1 kwietnia 2017 roku i trwał do dnia 31 marca 2018 roku. Konkurs ten ma na celu ochronę środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniem odpadami oraz zachęcanie do selektywnej zbiórki odpadów. Zebrane dzięki niemu baterie nie trafiły na wysypisko śmieci, lecz zostały poddane procesowi odzysku. W tym roku szkolnym w akcji wzięło udział 25 uczniów. Najwięcej baterii zebrała Karolina Labun z klasy Vb. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym w konkursie organizowanym przez firmę REBA Organizacja Odzysku S.A. z Warszawy zostaliśmy laureatami w grupie „Konkurujemy”. Zgłoszenia odbioru baterii do następnej edycji konkursu przyjmowane będą od dnia 1 kwietnia 2018 roku do dnia 31 marca 2019 roku na zasadach określonych w następnym Regulaminie Konkursowym, który zostanie ogłoszony w miesiącu wrześniu 2018 roku. Więcej informacji na temat uczestnictwa w konkursie można uzyskać w bibliotece szkolnej.

dyplom reba 2018


Dnia 13.06.2018r. uczniowie klas IVa i IVb wraz z opiekunami: Anną Jankowską, Ewą Wera- Turowską i Bogusławą Świątek Brzezińską  wybrali się na wycieczkę do XVIII-wiecznego dworku  w Będominie, w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. Obecnie mieści się tam jedyne na świecie Muzeum Hymnu Narodowego.  Uczniowie mogli wysłuchać historii powstania hymnu którą przedstawiła nam pani przewodnik. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na pysznych lodach w Kościerzynie.

Galeria zdjęć


Dnia 6 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie programu antytytoniowego „Bieg po zdrowie”. W ramach tego programu w klasach czwartych szkoły podstawowej odbywały się zajęcia z panią pedagog- Sylwią Sołtyniak. Celem tych zajęć było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów oraz kształtowanie podstawowych umiejętności w zakresie asertywnego zachowania. Uczniowie klasy IVb pod opieką wychowawcy i pani pedagog wystąpili w przedstawieniu „Sąd nad papierosem”.  Przygotowali sałatki owocowe i soki ze świeżych owoców oraz owoce na degustację „zdrową” dla swoich rodziców i zaproszonych gość. W przygotowania do tej uroczystości włączyli się również rodzice którzy przygotowali słodki i smaczny poczęstunek.

„Bieg po zdrowie” – galeria zdjęć


4 CZERWCA UCZNIOWIE KLASY I A BRALI UDZIAŁ W ZAJĘCIACH SPORTOWYCH NA ORLIKU.

IMG-20180606-WA0023


30 MAJA UCZNIOWIE KLAS I SP ZWIEDZALI ZOO W GDAŃSKU ORAZ ŚWIETNIE BAWILI SIĘ W CENTRUM EXPERYMENT W GDYNI.

IMG-20180606-WA0002       IMG-20180606-WA0004


25.05.2018 DZIEŃ MATKI
UCZNIOWIE KLASY IA SP, SAMODZIELNIE WYKONALI UPOMINKI DLA MAM Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA.

IMG-20180606-WA0021


Dnia 23.05.2018 klasy Va i Vb z opiekunami Marzeną Warnke, Aliną Drzazgą i Stefanem Rudnikiem, w ramach projektu „Równe szanse na starcie” wędrowały ścieżką przyrodniczą wzdłuż jeziora Kamieniczno.
Wędrówka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.

DSC05640


W dniu 23 maja odbył się II konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III zorganizowany przez Sylwię Sołtyniak i Tomasza Drzazgę. W konkursie wzięło udział  10 uczniów z klas Ia, Ib, IIa, IIIa, IIIc. W konkursie tytuł mistrza pięknego czytania otrzymała Lena Dębowska-Bronka z kl. IIIc. Aleksandra Łącka i Aleksandra Godwin z kl. IIIa zajęły drugie miejsce a Magdalena Pluto Prondzińska z kl. IIa i Maria Wnuk Lipinska z kl. IIIc  zajęły trzecie miejsce. Wyróżniony został również Kacper Kryger z kl. Ib. Konkurs oceniała komisja w składzie: Marzena Warnke, Elżbieta Kiedrowska i Sylwia Bukowska-Lica.


Nawiązaliśmy współpracę z organizacją AIESEC, która jest jedną z największych organizacji studenckich na świecie. Prowadzi ona międzynarodowe projekty wolontariackie, które kierowane są do młodych osób zainteresowanych praktycznym doświadczeniem w projektach odpowiadających na problemy ekonomiczne, ekologiczne i społeczno- kulturowe we współczesnym świecie. Nasz projekt to International Education. Językiem projektu jest język angielski. Celem jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów. Gościmy czterech wolontariuszy: 2 z Indii i 2 z Chin w wieku od 19 do 21 lat, od 14.05 do 03.06. Studenci śpią u rodzin. W ciągu dnia prowadzą lekcje w formie pogadanek, zajęć artystycznych, warsztatów. Po południu realizujemy wiele wspólnych przedsięwzięć. Wolontariusze uczestniczyli już z nami m.in. w wycieczce do Gdańska wraz z Centrum Solidarności, w wyjeździe do Opery Nova do Bydgoszczy, brali udział we wspólnej dyskotece i pokazali nam swoje tańce narodowe. Były także wspólne warsztaty kulinarne. W planach mamy jeszcze m.in. wyjazd do Gdyni z wizytą w Oceanarium, warsztaty gliniarskie oraz wspólne kajakowanie na Brdzie.

1     2


16 maja 2018 r. w Miastku odbył się IV Powiatowy konkurs przyrodniczy „Przyjaciel Przyrody” dla klas V szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy Va Marcelina Kiedrowska z opiekunem panią Aliną Drzazgą. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Po teście przyrodniczo-ekologicznym uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami praktycznymi. Bezkonkurencyjna okazała się Marcelina, która zajęła pierwsze miejsce.

WP_20180516_14_30_05_Pro


14 maja 2018 roku uczniowie klasy IVb wzięli udział we wspaniałej zabawie zorganizowanej przez firmę Radsas – Sport z Gdańska w ośrodku wypoczynkowym Beaver – Tourist w Wielu.  Słoneczna pogoda, urok jeziora i okolicznych lasów, moc atrakcji: festyn integracyjno – rozrywkowy, przejście parku linowego pod okiem instruktorów, gry z wykorzystaniem broni laser paintball, a na koniec medale i nagrody dla wszystkich uczestników – to przygody, których uczniowie doświadczyli dzięki współfinansowaniu programu antytytoniowego „Bieg po zdrowie”.

Wyjazd zorganizowały: Ewa Wera- Turowska ; Sylwia Sołtyniak.


18 kwietnia 2018r. o 8.00 klasy druga i trzecie wyjechały na wycieczkę do Trójmiasta. Z uwagi na dużą liczbę uczestników grupy jechały dwoma autokarami.

W programie zaplanowano zwiedzanie stadionu piłkarskiego w Gdańsku, gdzie uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć nie tylko trybuny i płytę boiska , ale i zasiąść w fotelach w loży dla Vipów. Tam też wszyscy mogli zjeść smaczny obiad.

Kolejnym punktem programu były zajęcia sportowe w parku trampolin Jump City. Dzieci pod czujnym okiem trenerów mogły wykonywać różne ewolucje i świetnie się przy tym bawiły. Na sam koniec obie grupy spotkały się w gdańskim Eksperymencie, gdzie wszyscy uczestnicy mogli do woli nacieszyć się jego zasobami. Wszyscy uczniowie cali, zdrowi i zadowoleni wrócili do swoich rodziców o godzinie 20.00.
Pozostały miłe wspomnieni. I za te serdecznie dziękujemy wychowawcom, organizatorom, a zwłaszcza naszym niesamowitym przewodnikom.

XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”

14 kwietnia 2016 roku, w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku,  odbył się XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”. Celem konkursu jest oddanie chwały Bogu, ukazanie potrzeby sacrum w życiu człowieka, poszukiwanie wspólnej płaszczyzny wiary i kultury a szczególnie tematyki chrześcijańskiej w literaturze polskiej, propagowanie wartości humanistycznych i kultury słowa. W konkursie udział wzięło 90 uczniów ze słupskich szkół podstawowych oraz okolic: Kępic, Zagórzycy, Głobina, Potęgowa, Słonowic, Redzikowa, Lipnicy, Kwakowa, Damnicy.

1                 2


Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego – 12. 04 .2018r.

Czy nie dziwi cię

(…) opieka drzew

przyjaźń zwierząt

( ks. J. Twardowski „Ankieta”)

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego zgromadził w świetlicy redordową liczbę uczniów. 29 -ciu uczestników zaprezentowało się w 3 kategoriach wiekowych. Komisja po przesłuchaniu doceniła zdolności recytatorskie wszystkich uczniów oraz wyłoniła zwycięzców. Wszyscy  recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Nasi uczniowie mieli również możliwość wysłuchania prezentacji wiersza przygotowaną przez emerytowaną nauczycielkę panią Renatę Graban.   Zwycięzcy szkolnego konkursu będą reprezentować szkołę w XI Wojewódzkim  Konkursie Recytatorskim Poezji ks. Jana Twardowskiego  w Miastku.


Warsztaty florystyczne (23.03.2018r.)
Warsztaty florystyczne poprowadzone przez panią Ewę Stanisławską wprowadziły uczniów kl.IIa w nastrój wiosenno-świąteczny. Tematem spotkania było wykonanie bukietu z wiosennych kwiatów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu, tworzeniu sztuki układania kwiatów. Efektem wspólnej pracy była ikebana, która zdobiła naszą klasę w przedświątecznym okresie. Z panią kwiaciarką było to drugie spotkanie z cyklu „Mowa kwiatów”.

21 marca 2018r. – Pierwszy Dzień Wiosny

Tegoroczne obchody Dnia Wiosny nasi uczniowie rozpoczęli od przygotowania sałatek jarzynowych i owocowych. Tradycyjnie odbył się konkurs ortograficzny oraz turniej warcabowy. Następnie każda klasa zaprezentowała na sali gimnastycznej montaż słowno-muzyczny dotyczący zdrowego odżywiania. Nasi uczniowie wymienili się przepisami na sałatki, które zamieszczamy poniżej.

sałatka IV b

Sałatka_z_szynką_Va ;     Sałatka_ jarzynowa_Va

przepis_Vb

sałatka_owocowa_VIb

sałatka_7a


15 marca 2018r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W konkursie wzięło udział 52 uczniów w pięciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Benjamin, Kadet i Junior. Uczniowie rozwiązywali test przez 75 minut, po napisaniu każdy uczestnik otrzymał układankę zakręcone druciki.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 


W dniach 12 -14 marca 2018 odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.


Otwarte Mistrzostwa Bytowa w warcabach 100-polowych – 10.03.2018r

Turniej warcabowy organizowany w Bytowskim Centrum Kultury, od wielu lat przyciąga naszych uczniów i rodziców, zachęcając ich do doskonalenia swoich umiejętności. Warcabownica, przy której mogą się spotkać nie tylko rówieśnicy, ale całe pokolenia, może stać się ciekawą rozrywką i uczyć zdrowej rywalizacji. W tym roku naszą   szkołę reprezentowało 11 uczniów. Wszyscy uczestnicy  turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe medale oraz nagrody.

Zachęcamy do  gry w  warcaby w gronie rodziny.


Przedstawienie „Historia pewnego drzewa”
Dnia 5.03.2018r. klasa IIa z udziałem dzieci przedszkolnych i uczniów gimnazjum zaprezentowała przedstawienie pt.”Historia pewnego drzewa”. Program artystyczny nawiązywał do międzyszkolnego konkursu plastycznego „Drzewa naszych lasów”. Występ oglądały grupy przedszkolne i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.


Podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego Drzewa naszych lasów” (5.03.2018)

Po wcześniejszej weryfikacji, przez wychowawców danych klas w poszczególnych kategoriach wiekowych i w danej szkole; w konkursie wzięło udział 56 prac: 30 prac dzieci przedszkolnych i 26 prac uczniów klas I- III szkoły podstawowej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace dzieci mogły przygotowywać wspólnie z rodzicami. Wszystkie nadesłane prace były przepiękne, wymagały dużej pomysłowości i wyobraźni , co zresztą można było zauważyć na wystawie zorganizowanej w stołówce szkolnej. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół : Brzeźno Szlacheckie, Borowy Młyn, Studzienice, Tuchomie, Zapceń, Lipnica.

Prace oceniano w 7 kategoriach wiekowych.

Po zapoznaniu się z pracami plastycznymi i zgodnie z regulaminem konkursu, komisja w składzie: pan Tomasz Kiedrowski, pani Natalia Spiczak Brzezinska, pan Leszek Bobkowski wyłonili zwycięzców.

Uroczyste podsumowanie konkursu, z udziałem zaproszonych gości i laureatów nastąpiło 5.03.2018r. Uczniowie klasy IIa SP z udziałem dzieci przedszkolnych i uczniów z gimnazjum zaprezentowali przedstawienie „Historia pewnego drzewa”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadeśnictwo Osusznica i Dyrekcję szkoły. Słodki poczęstunek dla gości przygotowali uczniowie gimnazjum, wypiekając przepyszne gofry. W miłej atmosferze nastąpiło podsumowanie tegorocznego konkursu z zaproszeniem na następny.


Ferie zimowe (29.01.2018 – 11.02.2018)

Podczas ferii w dniach 30.01.2018r. i  6.02.2018r. w Bibliotece Publicznej w Lipnicy odbył się Zimowy Turniej Warabowy, który cieszył się ogromną popularnością wśród naszych uczniów. W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się 22 uczestników. Rywalizacja choć zacięta, przebiegała w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Rodzice chętnie przyglądali się  zmaganiom swoich pociech, zachęcali do dalszej gry.  Jury czuwało nad przebiegiem turnieju. Suma punktów z  dwóch  turniejów decydowała o ostatecznych lokatach uczestników. Rozgrywki warcabowe podczas ferii stały się już wieloletnią tradycją, z całą pewnością możemy mówić o turnieju cyklicznym.

20180130_144923               20180130_144906


19.02.2018r. – Festiwal Nauki

W tym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach z robotyki i eksperymentów, brali również udział w efektownych pokazach naukowych.


Konkurs Gawędziarski im. Józefa Bruskiego

W dniu 20 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Lipnicy odbył się po raz pierwszy Konkurs Gawędziarski im. Józefa Bruskiego. Pomysł  na zorganizowanie tego typu imprezy zrodził się z chęci uczczenia 110 rocznicy urodzin znanego na Gochach i całych Kaszubach doktora, gawędziarza i działacza społecznego – dra Józefa Bruskiego. Inicjatorem był lipnicki oddział ZKP, a w organizację tego przedsięwzięcia włączyła się pani dyrektor Lucyna Adamczyk oraz chętni nauczyciele największej szkoły na Gochach.

Konkurs objęły patronatem następujące instytucje: Zarząd Główny ZKP w Gdańsku, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Pomerania”, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Gmina Lipnica.

W przygotowania zaangażowały się następujące osoby, którym powierzono poszczególne zadania:

Anna Gliszczyńska – koordynacja konkursu, opracowanie regulaminu, przygotowanie informacji o konkursie dla prasy (Pomerania i Kurier Bytowski), przygotowanie pism z prośbą o objęcie patronatem, opracowanie scenariuszy przedstawień oraz nadzór nad poprawnością językową, zaproszenie Dariusza Majkowskiego oraz Piotra Dziekanowskiego do pracy w komisji, dekoracja sali, zamówienie nagród rzeczowych;

Anna Jankowska – przygotowanie listy szkół i placówek kulturalnych z powiatu bytowskiego, chojnickiego oraz kościerskiego, do których zostały rozesłane regulaminy konkursu, przygotowanie listy odbioru nagród, przygotowanie podziękowań dla sponsorów, dekoracja sali, sporządzenie protokołu z przebiegu konkursu, dekoracja sali;

Anna Dyngosz-Prądzyńska – reżyseria przedstawień w języku kaszubskim w wykonaniu uczniów klasy VIIb, scenografia i kostiumy do przedstawienia, dekoracja sali, opieka nad uczniami w dniu konkursu;

Zdzisława Wera – reżyseria przedstawień w języku kaszubskim w wykonaniu uczniów klasy VIIb, scenografia i kostiumy do przedstawienia, dekoracja sali, opieka nad uczniami w dniu konkursu, zaproszenie ks. dra Jarosława Babińskiego do pracy w komisji;

Katarzyna Czarnecka – opracowanie wzorów dyplomów, druk dyplomów, podziękowań dla opiekunów oraz kartek do książek (przy współpracy z Damianem Stoltmanem);

Iwona Goszczyńska – sporządzenie listy sponsorów i przygotowanie pisma z prośbą o wsparcie konkursu, opracowanie plakatu informacyjnego, przygotowanie dekoracji sali, dekoracja sali;

Danuta Prondzinska-Lewandowska – zaproszenie Bożeny Ugowskiej do pracy w komisji, dekoracja sali, wypisywanie dyplomów.

            Do prac organizacyjnych włączyły się również panie z obsługi oraz pan Jarosław Jankowski. Nad całością czuwała pani dyrektor Lucyna Adamczyk.

W sobotni poranek komisja w składzie: Bożena Ugowska, Dariusz Majkowski oraz Piotr Dziekanowski przy licznie zgromadzonej publiczności wysłuchała i oceniła występy 16 uczestników z powiatu bytowskiego i chojnickiego w 4 kategoriach konkursowych (w tym 14 uczniów oraz 2 osoby dorosłe). Dwie zgłoszone osoby z powodów zdrowotnych nie dotarły na przesłuchania. Każdy uczestnik prezentował na scenie wybraną przez siebie gadkę. Wysłuchać można było utwory Józefa Bruskiego, Aleksandra Labudy, ks. Bernarda Sychty oraz ks. Jarosława Babińskiego.  Dla osoby, która najlepiej przedstawi utwór własny przewidziana była Nagroda Specjalna ufundowana przez ZKP /O w Lipnicy.

W dniu konkursu na scenie zaprezentowali się również uczniowie klasy VII b uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego z Zespołu Szkół w Lipnicy, którzy przedstawili scenki opracowane przez Annę Gliszczyńską na podstawie gadek Józefa Bruskiego. Była również okazja wysłuchania wspomnień pana Andrzeja Bruskiego – syna doktora z Lëpińc. Organizatorzy zapewnili także słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje dla wszystkich zgromadzonych na szkolnej stołówce. Pani dyrektor Lucyna Adamczyk oraz prezes ZKP O/Lipnica Ewa Świątek Brzezińska zapewniły o dalszej współpracy przy organizacji kolejnych edycji Konkursu Gawędziarskiego im. Józefa Bruskiego. Swoje wsparcie dla tej inicjatywy wyraził również wójt gminy Andrzej Lemańczyk.

Skan_Pomerania 001


Dnia 22 stycznia uczniowie klasy I a zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci. Mówili wiersze oraz śpiewali piosenki.

IMG-20180124-WA0002    IMG-20180124-WA0032


Finał 26 WOŚP (14.01.2018)

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję WOŚP. W tym roku zbierano pieniądze „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wolontariusze z gimnazjum (Anna Wnuk-Lipinska, Jakub Wantoch Rekowski) wspierały koleżanki z młodszych klas: Marcelina Kiedrowska, Julia Świątek Brzezińska, Dominika Wantoch Rekowska, Martyna Literska, Milena Stanisławska, Matylda Bronka-Dębowska. Do puszek zebrano kwotę 1505,41 zł. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim darczyńcom.


Dnia 23 grudnia uczniowie klasy I a poznali tradycje Bożonarodzeniowe. Również została zorganizowana wigilia klasowa.

wigilia klasowa


Spotkanie z kolędą i pastorałką

Dnia 20 grudnia dzieci uczęszczające na zajęcia rytmiczno-taneczne przygotowały wraz z panią Iwoną Goszczyńską spotkanie z kolędą i pastorałką.

IMG-20171221-WA0019     IMG-20171221-WA0015


Dnia 19 grudnia 2017 roku w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyła się promocja książki „Bycio herbu Kasztan”. Autorką tekstu jest nauczycielka z naszej szkoły – pani Anna Gliszczyńska. Opowiada ona o pojawieniu się w Bytowie tajemniczej postaci – niezwykłego rycerza Bycia, który w towarzystwie wieszczówczi Anë będzie poznawał stolicę naszego powiatu i okolice. Książeczka napisana została w języku kaszubskim, ale dla ułatwienia zrozumienia tekstu równolegle pojawia się również polskojęzyczne tłumaczenie oraz słowniczek. Jest bogato ilustrowana i pełna żywych kolorów. Do wydawnictwa dołączona została płyta z audiobookiem uzupełnionym efektami dźwiękowymi. W nagranie zaangażowani zostali uczniowie naszej szkoły – Zuzanna Gliszczyńska (narrator), Helena Drążkowska (wieszczówka Ana – wiewiórka Ania) oraz Cyryl Drążkowski (Bëtk – Bycio).     Od wakacji przygotowywali się do tego, by we wrześniu spróbować swoich sił jako lektorzy w studio nagrań Cubanos Partyzanos Records w Kłącznie. I bardzo dobrze się spisali w tej roli! Podczas promocji o pomyśle, o książce i płycie, o pracach nad ich realizacją opowiadał burmistrz Bytowa – pan Ryszard Sylka. O tworzeniu tekstu mówiła pani Anna Gliszczyńska, a o tym, jak powstawały ilustracje – pani Aleksandra Gliszczyńska. Na widowni obecni byli dyrektorzy bytowskich placówek oświatowych, wójtowie bytowskich gmin a także wójt naszej gminy oraz dyrektorka naszej szkoły – pani Lucyna Adamczyk. Nie zabrakło również nauczycieli i przedszkolaków ubranych w piękne kaszubskie stroje.


13 grudnia 2017r.

Na sali gimnastycznej odbył się II Mikołajkowy Turniej Sportowy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami.


Pomagamy chorym dzieciomAkcja „Pomocna dłoń”

Tegoroczną akcję „Pomocna dłoń” skierowaliśmy do dzieci przebywających na Oddziale Pediatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Zbieraliśmy przybory szkolne, nowe zabawki, książki, kolorowanki i puzzle. Akcja trwała od 23 października do 30 listopada 2017 roku.  Uczniowie nie zawiedli i tym razem! Chętnie włączali się do akcji przynosząc podarunki, a tym samym wykazywali chęć niesienia pomocy potrzebującym ☺

Serdeczne podziękowania dla tych, którym się chciało dać radość innym! ♥


Dnia 29 listopada uczniowie klasy Ia piekli przepyszne pierniki, które przypominały o zbliżającym się Adwencie oraz o Świętach Bożego Narodzenia.


29 listopada 2017r.

W świetlicy szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe. Uczniowie klas I-III mogli zapoznać się z tradycją andrzejkową. Uczennice z gimnazjum okazały się wspaniałymi wróżkami i zadbały o wyjątkowy nastrój. Wspólnie wykonały plakat stał się podsumowaniem wróżb i zabaw dla klas I-III.


28 listopada 2017r.

Uczniowie klasy II brali udział w spotkaniu pt.:”Mowa kwiatów” z kwiaciarką, panią Ewą Stanisławską. Zapoznali się ze znaczeniem najpopularniejszych kwiatów oraz z symboliką ich kolorów. Dowiedzieli się, że kwiaty stanowią ciekawy sposób porozumiewania się i informowania o swoich uczuciach.


24 listopada 2017r.

Uczniowie klasy III – VI szkoły podstawowej podczas zajęć świetlicowych wykonali prace na konkurs pt.”Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej” organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Bytowie.


Dnia 11 listopada 2017r. odbył się XIII Turniej w warcabach 100 – polowych z okazji Święta Niepodległości w Bytowie. Od wielu lat nasi uczniowie reprezentują naszą szkołę i zdobywają czołowe lokaty. Finaliści otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i dyplomy oraz upominki. Turniej był okazją do zaprezentowania i rozwijania swoich umiejętności oraz tworzenia relacji koleżeńskich przy warcabownicy. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Literska, Karolina Lemańczyk, Szymon Jabłoński, Wiktoria Prondzinska, Dominka Wantoch Rekowska, Szymon Cichosz, Aleksandra Łącka, Szymon Łącki, Krzysztof Wnuk – Lipinski. Aleksandra Łącka otrzymała puchar jako najmłodsza zawodniczka turniej.

ZAPRASZAMY DO NAUKI I DOSKONALENIA GRY W WARCABY.


10 listopada 2017r – uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.


Jak ratować życie? (27.10.2017)

Dnia 27 października 2017r. w OSP w Lipnicy odbyło się spotkanie ze strażakami na temat „I Ty także potrafisz udzielić pierwszej pomocy”. Prowadzący zajęcia uczyli nas jak przywracać akcję serca, czyli jak ratować życie. Pierwszy raz wykonywaliśmy resuscytację na fantomie dorosłego oraz dziecka.


25 października uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Marleną Popławską Marek, która jest autorką książek dla dzieci i młodzieży.

20171025_095810  20171025_100048


23 października uczniowie klas I zostali pasowani na czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej.

20171023_094328  20171023_122749


18 października uczniowie klasy Ia wykonali stworki – potworki z jesiennych darów jesieni.

20171018_111016  20171018_112034


13 października 2017r. – Dzień Edukacji Narodowej


Dnia 11 października 2017r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych na uczniów Zespołu Szkół w Lipnicy.


Warsztaty edukacyjne „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” (28.09.2017r.)

Dnia 28.09.2017 r. uczniowie klas III i IV w ramach projektu „Równe szanse na starcie” odwiedzili Akwarium Gdyńskie, gdzie zwiedzili wystawę oraz wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”.


Wycieczka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Dnia 27.09.2017 r. uczniowie klas V, VI i VII w ramach projektu odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie w sposób namacalny i samodzielnie mogli przeprowadzić eksperymenty, poznawać prawa zachodzące w przyrodzie,  przeprowadzać doświadczenia oraz badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych „Kryptonim Experyment”.


22 września 2017r. – jubileusz 50 – lecia Szkoły Podstawowej im Tysiąclecia Państwa Polskiego


4 września 2017r. – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018