Wydarzenia 2016/2017

Półkolonie

W okresie wakacji letnich w dniach od 07.08.2017 r. do 25.08.2017 r. w naszej szkole odbywały się Półkolonie w ramach projektu „Równe szanse na starcie”. Uczniowie uczęszczali na zajęcia z Elektroniki, Robotyki i Eksperymentów.


23 czerwca 2017r. – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.


Wycieczka do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego „Sea Park Sarbsk”

W dniu 07.06.2017 r. uczniowie klas II – III uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu „Równe szanse na starcie” do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego „Sea Park Sarbsk”. Uczniowie odwiedzili jedyne w Polsce fokarium, gdzie obserwowali niesamowite pokazy akrobatyczne uchatek kalifornijskich oraz fok szarych. W Prehistorycznym Oceanarium stanęli oko w oko z prehistorycznymi mieszkańcami mórz     i oceanów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Uczniowie spotkali się także z Błękitkiem, interaktywnym wielorybem, z którym w niespotykany i ciekawy sposób zgłębili tajniki oceanu. W Parku Miniatur Latarni Morskich mogli zobaczyć z bliska latarnie morskie od najwyższej w Świnoujściu, poprzez piękne zabytkowe w Kołobrzegu, po najniższą znajdującą się w Jastarni. Na koniec pobytu uczniowie pokonywali różne pirackie przeszkody w Parku Zręcznościowo-Linowym Małego Pirata.


Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

W dniu 05.06.2017 r. uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego, zorganizowanej w ramach projektu „Równe szanse na starcie”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych przemierzając ścieżkę przyrodniczą „Światło latarni”, weszli na Latarnię Morską Czołpino oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej          w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie.


Wycieczka klas III do Rekowa, ścieżka przyrodnicza „Wśród leśnych jezior i bagien”

19 maja grupa 10 uczniów z klasy IIIa z wychowawcą Krystyną Rachwał i nauczycielem przyrody Aliną Drzazga pokonało ścieżkę przyrodniczą „Wśród leśnych jezior i bagien” koło Rekowa. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Równe szanse na starcie”.

DSC04226 DSC04238


Spotkanie z pisarką Marleną Popławska-Marek

12 maja 2017 w Zespole Szkół w Lipnicy gościła Marlena Popławska-Marek, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Uczniowie klas czwartych i piątych SP uczestniczyli w spotkaniu autorskim dotyczącym lektury „Wyprawa na maksa”. Wspólnie z pisarką i jej bohaterem wędrowali po świecie, zbierając ciekawe wiadomości na temat wybranych krajów, biorąc udział w licznych konkursach. Spotkanie przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy Lipnica.

DSC_0012 DSC_0017


Wycieczka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni

W dniu 10.05.2017 r. w ramach projektu „Równe szanse na starcie”, uczniowie klas I-III odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz uczestniczyli w warsztatach naukowych: „H2O łyk wody” i „Domowe laboratorium”. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie, poprzez świetną zabawę w sposób namacalny i na własną rękę mogli przeprowadzić eksperymenty poznając prawa zachodzące w przyrodzie oraz przeprowadzić doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Uśmiechy na twarzach wszystkich wycieczkowiczów utwierdziły nas w przekonaniu, że wyjazd był bardzo udany.


Dzień języków obcych (09.05.2017 – 10.05.2017)

Uczniowie klas IV-VI aktywnie świętowali Dzień Unii Europejskiej w Szkolnym Dniu Języków Obcych. Chętni wzięli udział w konkursie piosenki angielskiej ,,Just Sing!”, w którym najwięcej głosów otrzymał Błażej Połczyński z kl IVa. Uczniowie obejrzeli prezentację Niemiec, przygotowaną przez starszych kolegów z  kl IIa gimnazjum. Nie zabrakło hymnu europejskiego, a także kilku scenek tematycznych w języku niemieckim, przygotowanych przez uczniów klas IIa, V i VI. Klasy I-III miały również okazję do obejrzenia prezentacji i wysłuchania najlepszych wykonawców konkursu w dniu kolejnym, bowiem wraz ze swoimi wychowawcami zostali zaproszeni na uroczysty apel.


VII Kaszubski Festiwal Polskich i Światowych Przebojów (22.04.2017- 03.05.2017)

W VIII Kaszubskim Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów wzięło udział 51 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych.  Podczas festynu gminnego z okazji obchodów 226 rocznicy Konstytucji 3- go Maja najlepsi zaśpiewali po raz drugi w Koncercie Laureatów. Uczennice z naszej szkoły znalazły się wśród najlepszych: I miejsce w kategorii klas II- III sp zdobyła Weronika Prądzyńska a III miejsce w tej samej kategorii wiekowej duet  Aleksandra Łącka i Aleksandra Godwin. Do naszego nauczyciela języka kaszubskiego Łukasza Zołtkowskiego powędrowała nagroda za najlepsze tłumaczenie tekstu na język kaszubski.

CCI20170511_0001 CCI20170511


Zajęcia w Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie (10.04.2017)

Dnia 10 kwietnia 2017r. uczniowie klasy Ia uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie. Przewodnikiem i prowadzącą warsztaty była pani Ewa Drążkowska. Zwiedzaliśmy sale muzealne, poznaliśmy historię rodziny Styp-Rekowskich oraz wielkanocne zwyczaje. Uczniowie odgrywali scenki dramowe, brali udział w uroczystym wypędzaniu szczurów z domu Styp-Rekowskich.


Pierwszy Dzień Wiosny „Śmieci nie marnuję, tylko je recyklinguję” (21.03.2017)

Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku szkolnym był obchodzony pod hasłem: ” Śmieci nie marnuję, tylko je recyklinguję”. W bibliotece szkolnej odbył się XVIII Wiosenny Turniej Ortograficzny. Tytuł szkolnego mistrza ortografii zdobył Michał Rudnik z klasy IIb gimnazjum.


Święto Matematyki (16.03.2017)

16 marca 2017r. w szkole królowała matematyka. Najpierw odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2017”, a po jego zakończeniu uczniowie klas IV-VI bawili się matematyką uczestnicząc w Święcie Matematyki.


Bal karnawałowy (07.02.2017)

Na corocznym balu karnawałowym uczniowie mogli się wykazać pomysłowością w wykonaniu przebrania. Było sporo ciekawych strojów, za które uczestnicy zabawy otrzymali wyróżnienia w postaci drobnych upominków.


25 Finał WOŚP (15.01.2017)

Po raz kolejny, wychowankowie naszej szkoły włączyli się w akcję WOŚP, był to 25 finał. W tym roku zbierano pieniądze „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Wolontariuszy z gimnazjum wspierali koleżanki i koledzy z młodszych klas: Marcelina Kiedrowska IVa, Julia Świątek Brzezińska IVa, Cezary Wrycza IVa, Dominika Wantoch Rekowska IIIa, Martyna Literska Ia i Milena Stanisławska Ia. Do puszek zebrali kwotę 1798,03. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim darczyńcom.


Akcja „Pomocna dłoń”

Nauczyciele i uczniowie ZS w Lipnicy zorganizowali akcję „Pomocna dłoń”, która polegała na zbiórce przyborów szkolnych i słodyczy dla fundacji „Rademenes”, wspierającej okoliczne domy dla dzieci. Akcja trwała od 17 października do 20 grudnia bieżącego roku. Uczniowie chętnie dzielili się z dziećmi będącymi pod opieką fundacji, dzięki czemu zebrano cztery duże kartony słodyczy i karton wypełniony przyborami szkolnymi. Wszystkim biorącym udział w akcji dziękujemy.


Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 11 grudnia 2016r.  o godzinie 15.00. Rozpoczął się w Lipnicy Kiermasz Międzyszkolny. Jarmark przygotowała Gmina Lipnica, a udział w niej wzięły trzy szkoły (Zespół Szkół w Lipnicy, Zespół Szkół w Brzeźnie Szlacheckim, Zespół Szkół w Borowym Młynie). Mimo kiepskiej pogody kiermasz był udany. Lipniccy strażacy zadbali również o palenisko, przy którym można było się nieco ogrzać. Urząd Gminy Lipnica zadbał o stronę muzyczną oraz o pawilony, gdzie mogliśmy sprzedawać przygotowane wcześniej stroiki świąteczne. Kiermasz zakończył się około godziny 19.00.


Przedstawienie pt. „Rozśpiewany las”

Dnia 6 grudnia 2016 r. klasa II B zaprezentowała przedstawienie pt. „Rozśpiewany las”. Program artystyczny nawiązywał do międzyszkolnego konkursu plastycznego  „Skarby runa leśnego”. Występ oglądały grupy przedszkolne i klasy I-III SP.


Wyniki konkursu plastycznego: ” Kartka na Boże Narodzenie”

Klasy 1-3 SP

  1. Szymon Cichosz IIa
  2. Marlena Modrzejewska Ia
  3. Błażej Maliszewski IIb

Wyróżnienia:

Antosia Turowska IIIa

Weronika Kiedrowska IIb

Dagmara Pawlik IIIa

Aleksandra Łącka IIa

Adaś Turowski IIa

Klasy 4-6 SP

  1. Roksana Piechowska Va
  2. Szymon Łącki Vb
  3. Paulina Lemańczyk IVb

Wyróżnienie:

Kacper Wirkus IVa

20161220_115413   20161220_115105


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Skarby runa leśnego” (02.12.2016r.)

Nauczycielki: Wiesława Depka Prondzinska, Danuta Wantoch Rekowska, Katarzyna Cichosz w ramach współpracy z pracownikiem Nadleśnictwa Osusznica p. Tomaszem Kiedrowskim zorganizowały międzyszkolny konkurs plastyczny „Skarby runa leśnego”. W konkursie wzięło 83 uczniów reprezentujących Zespoły Szkół: z Kołczygłów, Studzienic, Tuchomia, Borowego Młyna, Brzeźna Szlacheckiego i Lipnicy. Prace oceniane były w siedmiu kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Tomasz Kiedrowski, Angelika Wilimberg i Ewa Drążkowska przyznali: 7 nagród pierwszych, 8 drugich, 8 nagród trzecich oraz 5 wyróżnień. Łącznie nagrodzono 28 uczniów. Dnia 2 grudnia 2016r. odbył się finał XI edycji konkursu przyrodniczego. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe ufundowane przez Nadleśnictwo Osusznica. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ uczniów kl.IIb w przedstawieniu „Rozśpiewany las” pod opieką wychowawczyni pani Katarzyny Cichosz.


Akcja „Góra Grosza”(28XI-9XII 2016r.)

W dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016r. w szkole podstawowej (klasy Ia, IIb, IIc) zbierano grosze na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które z różnych przyczyn nie wychowują się w swojej rodzinie. Kwota 265zł 97 groszy zostanie przesłana Towarzystwu „Nasz Dom”. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji.


10 listopada 2016r. – uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


13 października 2016r. – uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


27 września 2016r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Kaligraficzny dla klas II SP. Organizatorkami konkursu były Renata Kuik Studzińska i Katarzyna Cichosz. W konkursie wzięło udział 10 uczniów ze szkół w Borowym Młynie, Brzeźnie Szlacheckim i Lipnicy. Pierwsze miejsce zajął Szymon Cichosz z SP w Lipnicy, drugie miejsce Milena Myszka z SP w Lipnicy, a trzecie miejsce zajęły ex aequo Julia Świątek Brzezińska z SP w Brzeźnie Szlacheckim i Agata Szada Borzyszkowska z SP w Lipnicy.


16 września 2016r. – udział w akcji „Sprzątanie świata”.


15 września 2016r. – zebranie rodziców.


1 września 2016r. – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

dsc_7612      dsc_7608