Wydarzenia 2015/2016

1 września 2015 r. uroczyste rozpoczęcie rok szkolny 2015/2016.

11 września 2015 r. sprzątanie świata

15 września 2015 r. spotkanie z rodzicami

Spotkanie z pisarzem
15 października odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim, pisarzem, m.in. kontynuatorem cyklu powieści dla młodzieży „Przygody Pana Samochodzika”. Wzięły w nim udział obie klasy szóste SP.


Warsztaty rękodzieła ludowego
W dniu 3 października 2015 roku odbyły się warsztaty rękodzieła ludowego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV i V uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego.


Dzień Drzewa
12 października 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO DRZEWA, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Podczas zajęć na sali gimnastycznej mogli oni zapoznać się z prezentacjami przedstawiającymi różne gatunki drzew rosnące w naszym kraju oraz brali udział w konkursach o drzewach. Wszystkie te atrakcje zostały przygotowane przez starszych kolegów z klas drugich w ramach projektu gimnazjalnego.


14 października 2015r uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


10 listopada 2015r. uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


XI Turniej w warcabach

W dniu 17 listopada 2015r. odbył się XI Turniej w warcabach 100 – polowych z okazji Święta Niepodległości  o puchar dyrektora PUP w Bytowie J. Wiczkowskiego. I miejsce w kategorii szkół podstawowych uzyskał Krzysztof Wnuk-Lipinski, Aleksandra Łącka otrzymała puchar dla najmłodszej zawodniczki.


Andrzejki szkolne

Andrzejki dla klas I – III SP odbyły się 25.11.2015r.

Jak co roku wróżby dla klas I – III zorganizowano w świetlicy szkolnej. Wspaniałymi wróżkami okazały się uczennice z klasy VIa. Klucz stał się motywem przewodnim tegorocznych andrzejek. Każda klasa znalazła swój sposób na jego wykonanie i zaprezentowanie podczas gier i zabaw w sali gimnastycznej. Wspólną zabawę poprowadziły: Jolanta Rymon Lipinska, Lucyna Modrzejewska i Sylwia Sołtyniak.

Klasy 4-6 SP od 16.00-19.00 dnia 25.11.2015r. bawiły się podczas dyskoteki szkolnej w szkolnej stołówce.


Konkurs czytelniczy „Święta w Bullerbyn i u nas”

W grudniu odbył się dwuetapowy konkurs czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną pod nazwą „Święta w Bullerbyn i u nas”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Czytelnicy musieli wykazać się znajomością lektury Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” oraz polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W konkursie zwyciężyła Marcelina Kiedrowska z klasy IIIa. Drugie miejsce zajęła Matylda Dębowska-Bronka z IIIa, trzecie miejsce Maksymilian Megier z klasy IIIb i czwarte miejsce Jakub Foss z IIIb.

Rozstrzygnięcie konkursu: Kartka na Boże Narodzenie

18 grudnia 2015 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny, który miał na celu popularyzację samodzielnego wykonywania przez uczniów , coraz to rzadziej wysyłanych w nowoczesnym społeczeństwie, kartek okolicznościowych.

W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów w przeważającej części byli to uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej

I miejsce- Maciek Żółtkowski II b

II miejsce- Dawid Kiedrowski I c

III miejsce- Magda Lepak II b

Wyróżnienie- Iza Mezek II b

Wyróżnienie-Weronika Ginter IIa

kartka1 (2)

Klasy 4-6 szkoły podstawowe

I miejsce – Ola Modrzejewska VIA

II miejsce – Krzysiu Wnuk Lipinski VA

III miejsce – Klaudia Dudzińska IV B

kartka2 (2)


22 grudnia 2015r. – Wigilia szkolna

Wigilia szkolna rozpoczęła się przedstawieniem bożonarodzeniowe pt.” Tak! On jest Królem!”, w której udział brali uczniowie naszej szkoły. Po obejrzeniu jasełek wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.


Konkurs „Przyroda w otoczeniu dziecka”

13.01.2016r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Przyroda w otoczeniu dziecka”. Wzięły w nim udział przedszkolaki i uczniowie klas I -III wraz z opiekunami z Borowego Młyna, Brzeźna Szlacheckiego, Tuchomia, Studzienic i Lipnicy. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Osusznica. Zaprezentowano wszystkie nadesłane prace na wystawie w stołówce szkolnej. Uroczystość X edycji Konkursu przyrodniczego uświetnił występ uczniów klasy IIIa pod opieką Danuty Wantoch Rekowskiej i Jolanty Rymon Lipinskiej, przedstawieniem pt.”Witajcie w krainie przyrody”


10 stycznia 2016r.

Nasi najmłodsi uczniowie nie pozostają obojętni na los drugiego człowieka. Jak co roku, włączyli się w akcję WOŚP. Z wielką ochotą wspomagali starszych wolontariuszy rozdając uśmiechy i serduszka. Do akcji przyłączyli się: Matylda Dębowska – Bronka, Julia Świątek Brzezinska, Dominika Wantoch Rekowska, Marcelina Kiedrowska.

DSC_0071            DSC_0068


14 stycznia 2016r.

Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali grupom przedszkolnym i rówieśnikom z klas I – III przedstawienie pt. „Witajcie w świecie przyrody”. Program artystyczny nawiązywał do konkursu fotograficznego „Przyroda w otoczeniu dziecka”.


29 stycznia 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bytowie odbył się XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie udział wzięło 17 szkół. 33 uczniów rywalizowało o tytuł „Mistrza Ekologii” rozwiązując w ciągu 25 minut test składający się z 25 pytań z zakresu wiedzy o ochronie środowiska i przyrody. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIa: Maja Kiedrowska i Aleksandra Modrzejewska. Maja Kiedrowska otrzymała wyróżnienie.

DSC03157    DSC03159   


23 lutego 2016r.

Jak co roku, od wielu lat Biblioteka Publiczna  w Lipnicy zorganizowała turniej warcabowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci naszej szkoły. Rozgrywki rozstrzygnięto w w trakcie dwóch spotkań, o zwycięstwie decydowała suma punktów z obu turniejów.

KATEGORIA KLAS I – III SP:

Piotr Chrzan – I miejsce

Karolina Lemańczyk – II miejsce

Marcelina  Kiedrowska – III miejsce

KATEGORIA KLAS IV – VI:

Maciej Kiedrowski – I miejsce

Regina Piechowska – II miejsce

Szymon Łącki – III miejsce


12 marca 2016r.

Tradycją już się stało, że nasi uczniowie chętnie reprezentują szkołę w turniejach warcabowych.

IX Otwarte Mistrzostwa Bytowa w warcabach 100 – polowych były koleją okazją do spotkań rówieśniczych, zaprezentowania i rozwijania swoich umiejętności. Finaliści otrzymali pamiątkowe medale, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy i upominki. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Łącka, Szymon Cichosz, Dominika Wantoch Rekowska, Piotr Chrzan, Karolina Lemańczyk, Szymon Łącki, Marcelina Kiedrowska, Wiktoria Prondzinska.


Szkolne Rekolekcje Wielkopostne odbyły się w dniach: 7, 8 i 9 marca 2016r.

Temat rekolekcji brzmiał: Bóg Bogaty w Miłosierdzie.

Rekolekcje rozpoczynały się każdego dnia dla wszystkich uczniów o godz. 8.00 Mszą Świętą w kościele (7 marca bezpośrednio po Eucharystii odśpiewano Gorzkie Żale, a 8 marca odmówiono Różaniec).

7 marca po nabożeństwie uczniowie z klas I-IV oglądali filmy: „Zagubiona owca”, „Syn marnotrawny”, „Miłosierny Samarytanin”, natomiast uczniowie z klas V-VI oglądali film „Brat naszego Boga”.

8 marca po nabożeństwie uczniowie wykonali po dwie prace plastyczno-techniczne oscylujące wokół tematu rekolekcji. Pierwsza praca – uczeń wycinał serce z czerwonego  papieru. Na sercu – w formie zdań lub rysunków przepraszał Pana Jezusa za uczynione zło, dziękował za otrzymane dary od Boga, prosił o potrzebne łaski.

Druga praca – na białej kartce uczeń wykonał pracę plastyczno-techniczną na temat obejrzanego w poniedziałek filmu, usłyszanej homilii lub na temat siedmiu uczynków miłosierdzia wobec duszy i wobec ciała.

9 marca po nabożeństwie odbył się Przegląd Piosenki Religijnej. Łącznie wystąpiło 46 uczestników. Pod koniec rekolekcji nagrodzono najlepsze prace plastyczne. Zdobyte miejsca i wyróżnienia przedstawiły się następująco:

  • z klas pierwszych:

Aleksandra Łącka (Ib) -I miejsce

Szymon Jabłoński (Ic) – II miejsce

Helena Drążkowska (Ia) – III miejsce

  • z klas drugich:

Aleksandra Olik (IIa) -I miejsce

Kinga Piechowska (IIa) -II miejsce

Dominik Goszczyński (IIc) -III miejsce

  • z klas trzecich:

Remigiusz Goszczyński (IIIa) – I miejsce

Błażej Połczynski (IIIa) – II miejsce

Piotr Chrzan (IIIa) – III miejsce

Agata Wantoch – Rekowska (IIIa) – wyróżnienie

Matylda Dębowsaka -Bronka – wyróżnienie

  • z klas czwartych:

Aleksandra Maliszewska (IVa) – I miejsce

Cyryl Dążkowski (IVa) – II miejsce

Roksana Piechowska (IVa) – III miejsce

Dominika Hapka (IVa) – wyróżnienie

  • z klas piątych:

Wiktoria Chamier Cieminska (Vb) – I miejsce

Alicja Jażdżewska (Vb) – II miejsce

Sylwia Wera (Va) – III miejsce

  • z klas szóstych:

Zuzanna Gliszczyńska (VIa) – I miejsce

Monika Depka Prądzinska (VIa) – II miejsce

Maja Kiedrowska (VIa) – III miejsce

Paulina Pażątka Lipinska (VIb) – wyróżnienie

Martyna Wałdoch (VIb) – wyróżnienie

Aleksandra Kiedrowska (VIb) – wyróżnienie

Paweł Pluto Prądzinski (VIb) – wyróżnienie

Każdy uczeń biorący udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej otrzymał nagrodę.


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2016”

17 marca 2016r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2016”. W konkursie brał udział 39 uczniów w poszczególnych kategoria:

Żaczek (kl. II) – 15 uczniów

Maluch (kl. III – IV) -12 uczniów

Benjamin (kl. V – VI) -12 uczniów

IMG_20160317_094039IMG_20160317_094007


21 marca 2016r.

W świetlicy wiosnę powitano Szkolnym Turniejem Warcabowym. Przy warcabownicy spotkało się 12 uczestników. Reprezentanci poszczególnych klas: Aleksandra Łącka, Konrad Hapka, Paulina Lemańczyk,  Marcelina Kiedrowska, Bartosz Małszycki, Dominik Breska, Piotr Chrzan, Paweł Trzeciński, Karolina Lemańczyk, Dominika Wantoch Rekowska, Jakub Foss, Patryk Matysiak. Rozgrywki rozegrano w 4 grupach osobowych, do ścisłego finału zakwalifikowały się 4 osoby. Potyczki były bardzo interesujące, walka zacięta, młodsi uczniowie w niczym nie ustępowali starszym. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni miłym upominkiem, a finaliści pamiątkowym dyplomem i nagrodą książkową.

Piotr Chrzan – I miejsce

Marcelina Kiedrowska – II miejsce

Aleksandra Łącka – III miejsce


21 marca 2016r.

Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Zdrowej Żywności

            Już trzeci rok  z rzędu witaliśmy pierwszy dzień wiosny pod hasłem  propagowania zdrowej żywności. Tak jak w latach poprzednich uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjaliści przygotowali stanowiska z produktami spożywczymi – daniami zawierającymi owoc przydzielony danej klasie. Wśród tych owoców znalazły się m.in. jabłka, gruszki, cytryny czy ananasy i brzoskwinie. Wszystkie stanowiska wyglądały wyśmienicie.

            Na samym początku klasa 6a wraz z opiekunami zaprezentowała przygotowane przedstawienie profilaktyczne p.t. „Czarownica – Higienica”.

            Ponadto, uczniowie tych klas przygotowali wiele różnorodnych informacji o przydzielonych im owocach i zilustrowali to pięknymi plakatami i kompozycjami na swoich stanowiskach oraz pokazem owocowej mody. Było bardzo zabawnie.

            Natomiast uczniowie klas młodszych uświetnili całe wydarzenie wspaniałymi prezentacjami wierszy utrzymanych w tegorocznym klimacie tzn. przygotowali inscenizacje na podstawie wierszy  „Rzepka”, ”Witaminy” oraz „Na straganie”.

            Z inicjatywy naszej pani dyrektor uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie, który polegał na tym, że każda klasa z otrzymanych warzyw miała stworzyć warzywny obraz o dowolnej treści. Powstały naprawdę wspaniałe dzieła, co uwieczniono na fotografiach. Wszyscy wspaniale się bawili.

            Oprócz tego odbył się konkurs ortograficzny dla gimnazjalistów w bibliotece szkolnej, w którym zwyciężyła Paulina Lewińska . W klasach młodszych zaś odbył się turniej w warcabach stupolowych. Tu również wyłoniono zwycięzców.

            Następnego zaś dnia klasy 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyły w dwugodzinnych zajęciach muzycznych przygotowanych przez panią pedagog i panią świetliczankę, do których przygotowywały się przez kilka tygodni.


22 marca 2016r.

„Muzyka łagodzi obyczaje” – to motto wykorzystali uczniowie klas I -III na WIOSENNYM SPOTKANIU Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ. Spotkanie było podsumowaniem wielotygodniowej pracy z dziećmi na zajęciach świetlicowych oraz zajęciach prowadzonych przez panią pedagog przy współpracy nauczycieli. Każda klasa zaprezentowała wcześniej przygotowane utwory, wzbogacone układami tanecznymi i grą na instrumentach. Wcześniej wykonane przez dzieci atrybuty dopełniły charakteru spotkania. Wspólne, muzyczne powitanie wiosny zorganizowały: Sylwia Sołtyniak, Jolanta Rymon Lipinska, Gabriela Rudnik, Sylwia Bukowska – Lica.


15 kwietnia 2016r.

„Nie wiadomo komu”    ks. J. Twardowski

daj się modlić nie wiedząc za kogo i o co
bo Ty wiesz najlepiej czego nam potrzeba
kto ma dzisiaj wyzdrowieć
a kogo ma stuknąć śmierć
lub inaczej piorun sympatyczny
komu zabrać masz urząd by przywrócić rozum
droga nie zna swej drogi
kwiat o sobie nie wie
słowik nie narzeka że nie sypia nocą
gęś się nawet nie dziwi że ma oczy z boku
stara małpa nie zgadnie czemu nie siwieje
święty śnieg bo spada nie wiadomo komu
święte to co przychodzi wciąż wbrew naszej woli

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego zgromadził w świetlicy rekordową liczbę uczestników.  Z  klas I-III wystąpiło 26 uczniów, z klas IV  wysłuchano 10 przedstawicieli. Komisja wyłoniła zwycięzców w poszczególnych klasach:

Aleksandra Łącka  – kl.II

Agata Wantoch Rekowska  – kl.III

Kamila Kapiszka  – kl. II

Roksana Piechowska  – kl.IV.

Agata Wantoch Rekowska i Kamila Kapiszka będą reprezentować szkołę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji  ks. J. Twardowskiego w Miastku.


Dnia 3 maja 2016r. zespół kaszubski „Małe Gochy” wystąpił w amfiteatrze nad jeziorem Głęboczek. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły nowe tańce takie jak „Drżek” i „Mulszka”.


Dnia 19 maja 2016r. Zespół Małe Gochy uczestniczył wraz z opiekunkami panią Danutą Prondzinską-Lewandowską oraz panią Anną Narloch w Dniu Kaszubskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Słupsku.


28 maja 2016r. odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji ks. J. Twardowskiego w Miastku , w którym Agata Wantoch Rekowska otrzymała wyróżnienie.


30 maja 2016r.

47 Regionalny Konkurs Recytatorski „Ptaki i Ptaszki Polne” w Miastku był okazją do spotkania się dzieci z całego powiatu i zaprezentowania swoich umiejętności. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Łącka z kl. Ib, która wygrała wcześniejsze eliminacje szkolne. Za recytację wierszy ” Chory kotek” oraz ” A ja mam psa” Ola otrzymała wyróżnienie.


Dnia 3 czerwca 2016 roku, uczniowie klas III Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Gdańska i Gdyni. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Energa. Uczniowie zobaczyli min. szatnie piłkarzy  oraz specjalne miejsca dla vipów. Następnie uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Ostatni punkt wycieczki był spacer brzegiem morza. Uczniowie bardzo byli zadowoleni z wycieczki.


Dnia 10 czerwca 2016roku uczniowie klas III Szkoły Podstawowej brali udział w zajęciach wychowania fizycznego na Orliku w Lipnicy. Prowadzącym zajęcia był Animator Sportu w Gminie Lipnica – Jarosław Kozłowski. Dzieci odwiedziły dom piłkarza. Zostały rozegrane mecze i zabawy. Uczniowie intensywnie spędzili czas na świeżym powietrzu.


 14 czerwca 2016r.

„Wiara, nadzieja, miłość” – to motto przyświeciło spotkaniu podsumowującemu I etap edukacyjny szkoły podstawowej. W podziękowaniu Rodzicom, dzieci z klasy IIIa zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny, scenki dramowe oraz pokaz taneczny. Rodzice natomiast, wracając wspomnieniami do lat szkolnych, zaprosili swoje pociechy do wspólnego śpiewania.


24 czerwca 2016 roku – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.