Wydarzenia 2013/2014

ROK SZKOLNY 2013/2014

Udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
W ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” odbyło się czytanie przez rodziców książeczek dla przedszkolaków. Głównym celem akcji jest wzbudzenie aktywności czytelniczej rodziców, by zachęcić ich do czytania swoim dzieciom – hasło kampanii „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie”.

Piknik z okazji Dnia Dziecka
2 czerwca 2014 r. świętowaliśmy DZIEŃ DZIECKA. Wraz z dziećmi z grupy Motylki spędziliśmy ten wyjątkowy dzień na pikniku. Nie brakowało atrakcji: zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną, przejazd rikszą itp. Na zakończenie poszliśmy na pyszne lody.

Dzień Matki
29 maja 2014 r. był dniem szczególnym i wyjątkowym, gdyż obchodziliśmy DZIEŃ MATKI. Przygotowaliśmy piękne występy, które sprawiły wszystkim wielką przyjemność. Na zakończenie wręczono Mamusiom upominek.

Pożegnanie zimy – przywitanie wiosny
21 marca 2014 r. waz ze wszystkimi grupami przedszkolnymi wesołym i barwnym korowodem przeszliśmy ulicami Lipnicy pożegnać ZIMĘ i przywitać WIOSNĘ. Dzieci przygotowały Marzannę, symbol zimy, która została spalona przy śpiewie piosenek o tematyce wiosennej. Do przedszkola wróciliśmy wszyscy w dobrym wiosennym humorze.

Bal karnawałowy
16 stycznia 2014 r. wszystkie grupy przedszkolne bawiły się na balu karnawałowym. Pojawiły się różne postacie: piraci, księżniczki, biedronki, rycerze i oczywiście monster high. Były konkursy na najciekawsze przebranie. Każdy uczestnik balu otrzymał upominek. Zabawy animowane były przez współpracującą z przedszkolem Szkołę Tańca i Ruchu „Fantazja” Pani Alicji Żmuda – Trzebiatowskiej. Wszyscy dobrze się bawili.

Dzień Babci i Dziadka
W dniu 16 stycznia 2014 r. babcie i dziadkowie spotkali się przy kawie i słodkim poczęstunku, aby uczcić swoje święto. Przedszkolaki w eleganckich strojach zaprezentowały wspaniałą część artystyczną, którą wraz z wychowawczyniami przygotowały dla swoich dziadków z okazji ich święta. Były upominki, miła atmosfera oraz dużo śmiechu.

Spotkanie wigilijne
19 grudnia 2013 r. był bardzo miłym dniem pełnym wrażeń i niespodzianek dla dzieci. Po śniadaniu dzieci składały sobie życzenia, dzieliły się opłatkiem. Czas umilali nam Państwo Drążkowscy zapraszając dzieci i rodziców do wspólnego kolędowania. Wprowadzili świąteczny nastrój zbliżających się świąt. Odwiedził nas również Gwiazdor. Dzieci przywitały go piosenką i wierszami, następnie każdy został obdarowany upominkiem. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Andrzejki w przedszkolu
29 listopada 2013 r. w naszej grupie odbyły się Andrzejki. „Stokrotki” poznały tradycje ludowe oraz niektóre wróżby, które były przeplatane tańcami i zabawami przy muzyce. Na zakończenie dzieliły się swoimi wrażeniami przy słodkim ciasteczku.

Pasowanie na przedszkolaka
21 listopada 2013 r. odbyło się po raz pierwszy w historii przedszkola pasowanie na przedszkolaka. W tej ważnej uroczystości uczestniczyli rodzice dzieci 3 – 4 letnich, oraz ich najbliżsi. Dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowaną część artystyczną, do której przygotowywały się od pierwszych dni pobytu w przedszkolu. Po części artystycznej nastąpił moment pasowania na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy, oraz słodycze.