Wydarzenia 2015/2016

Góra Grosza

W dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 r. w przedszkolu zbierano grosze na rzecz pomocy dzieciom, które z

różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Kwotę 104 zł 63 groszy przesłano Towarzystwu Nasz Dom.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji.


Mikołajki

Mikołaj sprawił nam niespodziankę i odwiedził nas już w piątek

4 grudnia. Przedszkolaki otrzymały podarunki i mnóstwo cukierków. Radość była wielka.


Przedszkolne spotkanie wigilijne

Przedszkolaki wiele dni przygotowywały się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki oraz wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe. Starały się przygotować jak najlepiej. Wreszcie przyszedł czas na świąteczne spotkanie z rodzicami i oczywiście z Gwiazdorem. Dzieci pochwaliły się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi i recytatorskimi. Gwiazdor rozdał wszystkim przedszkolakom prezenty. W zamian dzieci mocno go uściskały. Miłe chwile utrwalili na zdjęciach rodzice. Nie zabrakło serdecznych życzeń podczas dzielenia się opłatkiem. Był to naprawdę wyjątkowy dzień.


Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Przyroda w otoczeniu dziecka”

Przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez nauczycieli ZS w Lipnicy i Nadleśnictwo Osusznica. Uroczyste rozstrzygnięcie nastąpiło 13 stycznia 2016 r. W kategorii dzieci 5-letnich III miejsce zajął Mikołaj Hinc. Wyróżnienie w kategorii dzieci 3-letnich otrzymała Martyna Cichosz. Gratulujemy! Wystawę można obejrzeć w stołówce szkolnej.


Kochamy Babcię i Dziadka

W dniu 21 stycznia dzieci z wszystkich grup zaprosiły do przedszkola babcie i dziadków, aby uczcić ich święto. Po części artystycznej dzieci pokazały, czego nauczyły się na zajęciach Szkoły Tańca i Ruchu „Fantazja” pani Alicji Żmuda – Trzebiatowskiej. Jak zawsze były wspólne tańce i konkursy. Goście zostali obdarowani prezentami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.


Bal karnawałowy

W czwartek 28 stycznia w przedszkolu od rana pojawiały się pszczółki, księżniczki, biedronki, policjanci, strażacy, kotki i inne postacie z bajek. Trudno było rozpoznać dzieci w przebraniach. Wszystkie przedszkolaki były podekscytowane czekającą ich zabawą. Panie ze Szkoły Tańca i Ruchu „Fantazja” zabrały nas w „Podróż dookoła świata”. Podczas wesołych tańców odwiedziliśmy wszystkie kontynenty. Dzieci z radością brały udział w konkursach związanych tematycznie z wybranymi państwami świata. Były nagrody za piękne stroje, balony, słodki poczęstunek i mnóstwo zdjęć. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy w zabawie. Kiedy czas balu dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały pięknie udekorowaną salę.


Żegnamy zimę i witamy wiosnę

21 marca pożegnaliśmy wreszcie zimę w przedszkolu.
Przedszkolaki w zielonych ubrankach i pięknych kolorowych opaskach radośnie witały wiosnę. Przywołały ją piosenkami i wierszykami. Przyszła do nas z pierwszymi kwiatami i ptakami, które mieliśmy okazję obserwować i podziwiać.


Wielkanoc

Dzieci długo przygotowywały się do nadchodzących świąt. Poznawały tradycje i obyczaje związane z Wielkanocą. Malowały jajka, robiły palemki i papierowe zajączki a nawet posiały rzeżuchę w kolorowych pojemniczkach. Najbardziej nie mogły się doczekać zajączka i niecierpliwie wyglądały go na każdym spacerze. Oczywiście zajączek nas nie zawiódł i zostawił niespodzianki w koszyczkach już 22 marca. Oj, w atmosferze radości i podniecenia trudno było znaleźć swój koszyczek pośród tylu innych. Na szczęście wszystkim udało się odszukać te właściwe.


Dbamy o swoje otoczenie 

Przedszkolaki starają się dbać o środowisko i chronić naturę. „Słoniki”  postanowiły upiększyć swoje najbliższe otoczenie.  W ramach zajęć dydaktycznych  w dniu 11 maja posadziliśmy w doniczkach roślinki, którymi dzieci będą się opiekować. Nasze „drzewka szczęścia” rosną…


Mamo, Tato kocham Was! 

23 maja spotkaliśmy się z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przedstawiły teatrzyk o rodzinie, zaśpiewały, zagrały i zatańczyły dla swoich rodziców.  Zaprezentowały też tańce, których nauczyły się podczas zajęć z panią  Alicją Żmuda – Trzebiatowską prowadzącą Szkołę Tańca i Ruchu „Fantazja”. Obdarowały mamusie i tatusiów samodzielnie wykonanymi prezentami.  Wszyscy wesoło bawili się podczas wspólnych pląsów i konkursów. Jak zwykle nasze mamy zadbały o słodki poczęstunek.


Dzień Dziecka

1 czerwca  wszystkie dzieci w przedszkolu obchodziły swoje święto. Były wesołe zabawy, degustacja lodów i własnoręcznie przyrządzonych przez dzieci babeczek oraz niespodzianki przygotowane przez rodziców. W tym roku mama Kuby malowała twarze dzieci,  wprowadzając wszystkich w świat bajek. To był dzień tak kolorowy i słodki, jak galaretka z truskawkami i bitą śmietaną, którą zjedliśmy na deser.

 


Wycieczka

10 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do pięknej miejscowości Charzykowy. Dla niektórych była to pierwsza wyprawa autobusem. Razem z dziećmi na wycieczkę wybrali się też rodzice. Przeszliśmy botaniczną ścieżką dydaktyczną obok siedziby Parku Narodowego Bory Tucholskie. Tam najwięcej emocji wzbudziło przejście po ścieżce zmysłów. Największą atrakcją był jednak rejs statkiem pirackim TUR. Opłynęliśmy nim wyspy na Jeziorze Charzykowskim. Potem samodzielnie próbowaliśmy zrobić zakupy w sklepie z pamiątkami. Zjedliśmy jeszcze lody i wróciliśmy do naszego przedszkola. Dopisała nam pogoda i nastroje.