Wydarzenia 2014/2015

26 czerwca 2015 r. zakończył się rok szkolny 2014/2015.

Spotkanie z rodzicami
22 czerwca 2015 r. ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami miało miejsce na sali gimnastycznej. W pierwszej części wystąpiły dwie grupy taneczne prowadzone przez Panią Alicję Żmuda Trzebiatowską. Następnie pani dyrektor przedstawiła wyniki w nauce i zachowaniu oraz osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015.

Rada klasyfikacyjna
17 czerwca 2015 r. podsumowano rok szkolny 2014/2015. Najwyższą średnią ocen uzyskał Krzysztof Felski (IV b) – 5,57, najlepszą absolwentką szkoły podstawowej została Kazimiera Śpiołek (VI a) – 5,53.
Średnie klas:
V a – 4,78    VI a – 4,57    IV a – 4,51    IV b – 4,38    V b – 4,24    VI b – 4,14.

Dzień Dziecka
1 czerwca 2015 r. nie było lekcji. Na sali gimnastycznej odbywały się konkurencje sportowe, tym razem indywidualne. Każdy z uczniów sprawdzał swoje umiejętności m. in. w rzucie piłką tenisową do celu, w strzale do bramki do unihokeja, w skoku z miejsca, czy w strącaniu kręgli. Największą ilość punktów zdobyli:
kl. IV – Ewelina Skiba (IV b) i Maciej Kiedrowski (IV a)
kl. V  – Regina Piechowska (V a) i Daniel Chrzanowski (V a)
kl. VI – Martyna Ryngwelska (VI a) i Szymon Pawlik (VI a).
Kl. II a, II b, i III b wyjechały na wycieczkę do Trójmiasta. Dzieci obejrzały spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni i zwiedziły Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie.

Wycieczka do Słupska
9 maja 2015 r. uczniowie klas IV – VI obejrzeli przedstawienie „Baśnie dla wszystkich” w Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku. Wyjazd był zorganizowany w ramach realizacji projektu „Na pomoc kolejnym rocznikom”.

Przedstawienie profilaktyczne
4 maja 2015 r. na sali gimnastyczniej uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Szkoła z klasą” w wykonaniu aktorów teatru „Kurtyna” z Krakowa. Przedstawienie miało na celu pokazać dzieciom jak unikać agresywnych zachowań w szkole, w jaki sposób radzić sobie z problemami i gdzie szukać pomocy.

Sprawdzian szóstoklasistów
2 kwietnia 2015 r. 41 szóstoklasistów przystąpiło do sprawdzianu, który składał się po raz pierwszy z dwóch części. Obie części były przeprowadzone w formie pisemnej. Część pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki (80 minut), a część druga z języka obcego (45 minut).

Zobacz arkusze: Część I. Język polski i matematyka
                           Część II. Język niemiecki

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
27 marca 2015 r. na sali gimnastycznej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na początku imprezy z przedstawieniem wystąpiła grupa uczniów z kl. V a, którą przygotowała pani Marzena Warnke. Uczestnicy turnieju współzawodniczyli w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. ZS w Lipnicy reprezentował Hubert Megier z kl. V a, a reprezentantem szkoły ponadgimnazjalnej był absolwent naszej szkoły Radosław Cieśliński (LO Bytów), który ostatecznie zajął III miejsce.

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Zdrowej Żywności
20 marca 2015 r. był dniem Powitania Wiosny połączony z Dniem Zdrowej Żywności. Poza tym w świetlicy odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla klas I – III „Wiosna 2015”. Oto wyniki:
I miejsce – Szymon Łącki
II miejsce – Wiktoria Prondzinska
III miejsce Piotr Chrzan.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2015”

19 marca 2015 r. 32 uczniów ze szkoły podstawowej przystąpiło do testu matematycznego w następujacych kategoriach:
Żaczek (kl. II) – 5 uczniów,
Maluch (kl. III – IV) – 10 uczniów,
Benjamin (kl. V – VI) – 17 uczniów.
Po zakończeniu konkursu każdy z jego uczestników otrzymał układankę „Magiczny wąż”.

Dzień Matematyki – 12 marca 2015 r.
W tym dniu matematyka na pewno była przyjemna i dawała radość. Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w turnieju matematycznym. Turniej składał się z 36 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Najlepszym wynikiem wśród czwartoklasistów może się poszczycić drużyna z kl. IV b w składzie: Krzysztof Felski, Oliwia Chrzan i Alicja Jażdżewska, a spośród uczniów klas piątych zwycięzcą turnieju została drużyna z kl. V a: Monika Depka Prądzinska, Weronika Ekmann, Magdalena Kaminska.

Jasełka
19 grudnia 2014 r. uczniowie klasy V b przedstawili jasełka, które przygotowali z wychowawczynią Anną Dyngosz – Prądzyńską. Spotkanie jasełkowe zakończyło się śpiewaniem kolęd i podzieleniem się opłatkiem.

Sprawdzian próbny
17 grudnia 2014 r. szóstoklasiści zmierzyli się z testami prónego sprawdzianu. Musieli odpowiedzieć na pytania obejmujące zadania z języka polskiego i z matematyki. W styczniu czeka ich część druga sprawdzianu próbnego – język obcy nowożytny.

Wycieczka do Sierżna
8 października 2014 r. uczniowie klas II SP odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadów w Sierżnie. Dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o recyklingu i segregowaniu odpadów. Na zakończenie wizyty obejrzeli prezentację „Moja planeta”.

W bytowskiej bibliotece
26 października 2014 r. uczniowie klas II SP przebywali w Bibliotece Dziecięcej w Bytowie. Panie bibliotekarki przeprowadziły dla dzieci zajęcia biblioteczne oraz oprowadziły po innych bibliotekach. Na końcu spotkania uczniowie zostali pasowani na czytelników.