Wydarzenia 2013/2014

Wycieczka do Łeby

Dnia 12 czerwca 2014 r. klasy IIa, IIb, IIIa i IIIb wzięły udział w całodniowej wycieczce do Łeby. Uczniowie zwiedzili park dinozaurów, bawili się w wiosce indiańskiej. Wyjazd zakończyl się ogniskiem z kiełbaskami.

Ratujemy i uczymy ratować.

Uczniowie z klasy IIIa SP brali udział w programie „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanym przez WOŚP. Zajęcia były prowadzone przez Iwonę Goszczyńską. Dzieci nauczyły się, jak prawidłowo wezwać odpowiednie jednostki ratunkowe, jak wykonać pozycję boczną ustaloną oraz wykonywały na fantomach uciski i oddechy ratownicze.

„ZDROWIE SIĘ RADUJE, GBY OWOCE I WARZYWA MU SERWUJESZ”

Pod takim hasłem odbył się 16 maja 2014r. w Zespole Szkół w Lipnicy „Dzień zdrowej żywności”, który został zorganizowany w ramach realizacji europejskiego programu „Owoce w szkole”. Współorganizatorem tego dnia była Firma PPHU DAF Adam Wiatrowski z Bytowa. Celem głównym tego dnia była promocja zdrowej żywności połączona z aktywnością fizyczną. Na stole promocyjnym ze zdrową żywnością nie zabrakło owoców, warzyw oraz soków, które dostarczyła na ten dzień PPHU DAF. Kram ze zdrowymi i smakowitymi przekąskami przygotowała Rada Rodziców. Uczniowie degustowali owoce i warzywa oraz dowiedzieli się dlaczego warto je jeść, które z pośród nich mają dużo witamin, a które są najsmaczniejsze. Odbyły się warsztaty dla dzieci z piramidą żywienia, które przeprowadziły panie: Agnieszka Danielewicz i Monika Szmuc z Instytutu Żywienia i Rozwoju w Gdyni. Przeprowadzony został także wykład dla rodziców i opiekunów na temat „Jak uczeń jadać powinien”. Rozstrzygnięte zostały konkursy na najlepszy ogródek warzywny oraz najsmaczniejszą sałatkę, które oceniało Jury w składzie: Stanisław Wierycho – Dyrektor OT Agencji Rynku Rolnego w Gdyni, Krystyna Kozłowska – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Osusznica, Agnieszka Adamczyk – Przewodnicząca Rady Rodziców, Bogusława Świątek Brzezińska – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy. Odbyły się liczne konkurencje sportowe oraz zatańczono wspólny taniec owocowo – warzywny. Na zakończenie dnia odbył się także pokaz udzielenia pierwszej pomocy. W tym dniu szkołę odwiedził Prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski.
To był bardzo pracowity i smakowity dzień.

Wizyta Knegobusa

Dnia 28.03.2014 roku Zespół‚ Szkół w Lipnicy odwiedził Knegobus, czyli biblioteka, czytelnia i księgarnia na kołach. Knegobus uruchomiło Stowarzyszenie Ziemia Pucka przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kaszebsko Jednota, Kaszubskim Instytutem Rozwoju oraz wydawnictwami regionalnymi. Ta biblioteka, czytelnia i księgarnia na kołach przez cały rok 2014 przemierzać będzie Kaszuby wzdłuż i wszerz. Tematem spotkań podczas wizyty Knegobusa jest literatura kaszubska: jej bogactwo i dorobek.

Deutch Wagen 2013

W czwartek 14 listopada 2013, na zaproszenie nauczycieli języka niemieckiego naszą szkołę odwiedził kolorowy volkswagen Deutschwagen – zaopatrzony w oryginalne pomoce dydaktyczne.
Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu, który realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce. Lektorkę Magdalenę Jurowską z Olsztyna przywitała pani dyrektor Lucyna Adamczyk, a następnie uczniowie klas czwartych, którzy zaprezentowali ciekawostki Niemiec oraz przygotowali inscenizację teatralną jednej z baśni braci Grimm „Kopciuszek” czyli „Aschenputtel”.
Z programu skorzystali uczniowie szkoły podstawowej. Celem warsztatów było propagowanie nauki języka niemieckiego poprzez zabawę. Uczniowie na zasadzie edukacyjnej rozrywki, poprzez gry ruchowe, animacje i zabawę, pogłębiali znajomość języka oraz poszerzali swoje słownictwo. Zadania sprawdzały nie tylko znajomość topografii Niemiec, ale również stronę leksykalną a także rozbudzały wyobraźnię.
Ta niekonwencjonalna, wyjątkowa lekcja przyniosła nowe spojrzenie na edukację językową a sami uczniowie nie ukrywali zadowolenia i zaangażowania podczas zajęć.