Konkursy 2017/2018

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego (12.04.2018r.)

Kategoria klas I- III

Maksymilian Łącki ( Ib) – I miejsce

Kategoria klas IV- V

Zofia Zielinska (IVa) – I miejsce

Kategoria klas VI- VII

Roksana Piechowska (VIa) – I miejsce


XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Wierszy Agnieszki Frączek (10.04.2018)

Aleksandra Łącka: I miejsce

 20180410_120456  20180410_120318   20180410_094348


Powiatowy konkurs historyczny „Szczerbiec” (23.03.2018)

 I miejsce: Michał Blank  – opiekun Weronika Sztobnicka

II miejsce:  Szymon Łącki – opiekun Weronika Sztobnicka


WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

Julia Godwin (VIIa) został Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.


KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO:

Do etapu wojewódzkiego z języka polskiego zakwalifikowała się:

Julia Godwin (VIIa) -opiekun Anna Dyngosz-Prądzyńska


Grand Prix Gminy Lipnica w tenisie stołowym w Borowym Młynie

Martyna Ryngwelska- I m

Dominika Wantoch Rekowska – VI m

3  2  1


Szkolny konkurs ortograficzny – 21.03.2018
W XIX edycji Szkolnego konkursu ortograficznego zwyciężył Szymon Łącki z kl. VIb zdobywając tytuł Szkolnego mistrza ortografii.


Szkolny Turniej Warcabowy ” Wiosna 2018″ – 21.03.2018r.

Kategoria klas I – III

1. Aleksandra Łącka – Im (IIIa)

2. Błażej Reszka – IIm (IIa)

3. Konrad Hapka – IIIm (IIIc)

Kategoria klas IV – VII

1.Piotr Chrzan –  Im (Va)

2. Dominika Wantoch Rekowska – IIm (IVa)

3. Szymon Łącki – IIIm (VIb)


Otwarte Mistrzostwa Bytowa w warcabach 100-polowych ( 10.03.2018r.)

Kategoria dziewcząt:

Wiktoria Prondzinska – I m.

ex aequo –  II m

Karolina Lemanczyk

Aleksandra Łącka

Grzelak Dagmara

Kategoria chłopców:

Szymon Łącki – III m


III Turniej GIRLS CUP w  halowej piłce nożnej w Kramarzynach (24.02.2018)

Dziewczęta z klas II-III Szkoły Podstawowej z Lipnicy zajęły III m-ce.

Skład zespołu:Ewa Pupka Lipinska, Maria Wnuk Lipinska, Lena Dębowska-Bronka, Martyna Literska, Renata Piechowska, Ola Godwin i Ola Łącka.

Dziewczęta z klas VI-VII Szkoły Podstawowej z Lipnicy zajęły II m-ce

Skład zespołu: Wiktoria Depka Prądzinska, Marta Lemańczyk, Martyna Kopp Ostrowska, Kinga krzoska, Julia Godwin, Roksana Piechowska, Julia Chrzanowska, Ola Maliszewska, Martyna Kiedrowska i Wiktoria Prondzinska.

Opiekun: Bogdan Rymon Lipinski.


Międzyszkolny konkurs plastyczny „Drzewa naszych lasów”

 Na konkurs wpłynęło 56 prac, w tym SP – 26 , Przedszkole – 30

 Komisja w składzie:

1. Tomasz Kiedrowski – przewodniczący

2. Natalia Spiczak Brzezinska – członek

3. Leszek Bobkowski – członek

po zapoznaniu się z pracami plastycznymi i zgodnie z regulaminem konkursu, postanawia przyznać :

  1. w kategorii 3-latków Przedszkole

I miejsce – Jakub Czapiewski

II miejsce – Wiktoria Skiba

III miejsce – Wiktoria Dargas

wyróżnienie – Małgorzata Richter, Anna Turowska

  1. w kategorii 4-latków Przedszkole

I miejsce – Aniela Zmuda Trzebiatowska

II miejsce – Aleksandra Depka Prądzinska

III miejsce – Tobiasz Rymon Lipinski

wyróżnienie – Antoni Trzebiatowski

  1. w kategorii 5-latków Przedszkole

I miejsce – Wiktor Żarski

II miejsce – Gabriel Krauze

III miejsce – Antoni Breske

wyróżnienie – Tomasz Dargas

  1. w kategorii 6-latków Przedszkole

I miejsce – Marcelina Kiedrowska

II miejsce – Xavier Kłonczynski

III miejsce – Eliza Stolc

wyróżnienie – Marta Richter

  1. w kategorii 7- latków SP

I miejsce – Mikołaj Hinc

II miejsce -Agata Ciemińska

III miejsce – Zuzanna Kamińska

wyróżnienie – Daria Orlikowska

  1. w kategorii 8- latków SP

I miejsce – Oliwia Klonczynska

II miejsce – Weronika Zmuda Trzebiatowska

III miejsce – Milena Stanisławska

wyróżnienie – Milena Piechowska

  1. w kategorii 9-latków SP

I miejsce – Kamil Ławnicki

II miejsce – Dorian Orlikowski

III miejsce – Błażej Lica, Paulina Myszka

wyróżnienie – Maksymilian Wnuk Lipinski


Konkurs Gawędziarski im. Józefa Bruskiego

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych jury przyznało nagrody:

  1. Dawid Lemańczyk – ZS w Borowym Młynie;
  2. Emilia Szyszka – ZS w Swornegaciach;
  3. Karolina Krzoska – ZS w Brzeźnie Szlacheckim ;

Wyróżnienie – Błażej Połczyński – ZS w Lipnicy.

W kategorii klas VII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych nagrody otrzymali:

  1. Zuzanna Gliszczyńska – ZS w Lipnicy;
  2. Maja Kiedrowska – ZS w Lipnicy;
  3. ex aequo Karolina Rudnik – ZS w Borowym Młynie oraz Magdalena Kaminska – ZS w Lipnicy.

W kategorii szkół średnich jury przyznało nagrody:

  1. Karolina Kossak Główczewska – Brzeźno Szlacheckie

W kategorii dorosłych:

  1. Kazimierz Budziński – Kosobudy;
  2. Stanisław Gostomczyk – Lipnica.

Nagrodę Specjalną otrzymał Stanisław Gostomczyk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów upominki (kalendarze, książki oraz płyty z muzyką kaszubską), a zwycięzcy – nagrody rzeczowe (sprzęt audio, AGD oraz gry planszowe i edukacyjne, książki).


Zimowy Turniej Warcabowy w Bibliotece Publicznej w Lipnicy 30.01.2018r., 6.01.2018r.

Kategoria kl. I-III.

1. Aleksandra Łącka – IIIa

2. Eryk Zmua Trzebiatowski – IIIc

3. Emilia Zmuda Trzebiatowska Ia.

Kategoria kl. IV – VI

1. Karolina Lemańczyk – IVa

2. Dominika Wantoch Rekowska – IVa

3. Szymon Łącki – VIb.

Kategoria Gimnazjum

1. Jakub Wantoch Rekowski – IIIa

2. Krzysztof Wantoch Rekowski – IIIa.


Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Bramie Pomorza (3.12.2017)

W tym turnieju udział brali uczniowie klasy czwartej.

20171203_113714  20171203_103353


Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt w Łupawie (16.11.2017)

Roksana Piechowska i Julia Chrzanowska zajęły II m-ce

Opiekun: Bogdan Rymon Lipiński

20171116_12591020171108_113308


Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt w Miastku (08.11.2017)

I miejsce – Roksana Piechowska i Julia Chrzanowska- opiekun Bogdan Rymon Lipinski

20171108_112956


Uczestnicy rejonowych konkursów przedmiotowych:

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO:

  1. Szymon Łącki (VIb) – opiekun Marzena Warnke
  2. Julia Godwin (VIIa) – opiekun Anna Dyngosz-Prądzyńska

Turniej tenisa stołowego w Chojnicach

Adrian Pupka Lipinski – I miejsce

20171021_123401


XXXVII Mistrzostwa Szkół Wiejskich w biegach przełajowych w Konarzynach:

Piotr Chrzan – I m-ce,

Roksana Piechowska – I m-ce

20170930_122027 20170930_122208


Turniej w warcabach 100 – polowych z okazji Dnia Niepodległości w Bytowie (11.11.2017)

Kategoria dziewczęta SP:

Wiktoria Prondzinska (klasa VI a)  – I miejsce

Karolina Lemańczyk (klasa IV a) – II miejsce

Kategoria chłopców SP:

Krzysztof Wnuk – Lipinski (klasa VII a) – II miejsce


GMINNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA „MISTRZ KALIGRAFII” (10.10.2017)

Dnia 10 października 2017r. w ZS w Borowym Młynie odbył się Gminny Konkurs Pięknego Pisania. W konkursie wzięło udział 8 uczniów ze szkół: w Borowym w Młynie, Brzeźnie Szlacheckim i Lipnicy. Komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce  Milena Stanisławska (II SP) – opiekun Danuta Wantoch Rekowska

III miejsce  Marlena Modrzejewska (II SP) – opiekun Danuta Wantoch Rekowska